Szafki warsztatowe

Szafki warsztatowe muszą być wytrzymałe, łatwe w utrzymaniu, wydajne i pojemne. Dostępne w kaiserkraft szafki stalowe są idealnym rozwiązaniem do warsztatu. Klasyczne szafy z drzwiami skrzydłowymi, szafa na materiały lub szafa do dużych obciążeń: Wszystkie szafki warsztatowe wykonane są z najbardziej stabilnego i solidnego materiału jaki istnieje: ze stali!

W kategorii Szafki warsztatowe oferujemy Państwu produkty następujących marek: C+P, LISTA, eurokraft pro, ANKE, mauser, Pavoy, eurokraft basic, Wolf.

Marka
Rodzaj produktu
Wysokość [mm]
640
640
2200
2200
-
Istotne
Liczba artykułów: 337

Szafki warsztatowe: gotowość do użytku w każdych warunkachJeśli chodzi o maksymalne korzyści przy minimalnym zużyciu, szafy stalowe do przechowywania rzeczy w miejscu pracy niemal nie mają alternatywy. Ten wytrzymały materiał sprawdza się bowiem doskonale w każdym środowisku pracy i jest idealnym tworzywem dla szafek warsztatowych.Szafki warsztatowe ze stali i ich właściwościJako niemal niezniszczalny materiał stal jest pożądana wszędzie tam, gdzie wymagana jest znaczna nośność i gdzie panują dość surowe warunki. Dotyczy to zarówno magazynu, jak i produkcji, archiwum lub pomieszczeń socjalnych.Stal chroni zawartość szafki warsztatowej przed zanieczyszczeniami i licznymi wpływami środowiska, pozwala na duże obciążenie poszczególnych półek i jest niezwykle trwała w codziennym użytkowaniu.Szafki stalowe z drzwiami skrzydłowymi są dobrym wyborem nie tylko z biznesowego punktu widzenia. Są one również wyjątkowo ekologiczne. Stal może być bowiem łatwo poddana recyklingowi i jest także pożądanym materiałem w obiegu surowców wtórnych.Podsumowując, szafki warsztatowe ze stali spełniają liczne wymagania stawiane nowoczesnemu wyposażeniu zakładu:  • Szafki stalowe są łatwe w utrzymaniu i w pielęgnacji oraz trwałe – tym samym zmniejsza się potrzeba ich wymiany.

  • Szafki warsztatowe stalowe mogą pomieścić ciężkie towary, takie jak zestawy narzędzi lub elementy konstrukcyjne, które w przeciwnym razie trudno byłoby posortować w magazynie.

  • Uniwersalne warianty szafki warsztatowej dopasowują się do indywidualnych potrzeb, z pomocą skrzynek magazynowych, szuflad itp.

  • Im wyższa klasyfikacja bezpieczeństwa, tym większa również zapewniana przez szafy stalowe ochrona przeciwpożarowa i antywłamaniowa.


Gdzie w zakładzie najlepiej zastosować szafki warsztatowe i szafki stalowe?Modele szafek warsztatowych takich marek jak Eurokraft są przewidziane do wielu różnych środowisk pracy i teoretycznie mogą być instalowane w całej firmie.Należy jednak pamiętać, że szafki stalowe do dużych obciążeń mają duży ciężar własny i mogą nie nadawać się do zastosowania na wybranym podłożu. W razie potrzeby należy wykluczyć taką możliwość, sprawdzając nośność podłogi. W celu zabezpieczenia wysokich szafek warsztatowych o wąskiej powierzchni, zalecamy zakotwiczenie takich szafek stalowych w podłożu lub przymocowanie ich do ściany.W przypadku stosowania szafek warsztatowych w szczególnych środowiskach pracy lub w trudnych warunkach, takich jak składowanie substancji niebezpiecznych, należy skonsultować się z naszymi ekspertami lub zastosować specjalnie przystosowane szafy stalowe. Przykładowo szafki warsztatowe do użytku w przemyśle spożywczym muszą być zgodne z HACCP i wykonane ze stali szlachetnej. W przypadku składowania substancji niebezpiecznych w wannach wychwytowych w szafie stalowej obowiązują z kolei inne rygorystyczne wymagania dotyczące właściwości danego modelu.Jakie poziomy bezpieczeństwa mają zastosowanie w przypadku szafek stalowych?Szafki warsztatowe ze stali spełniają w zależności od zastosowania wymogi określone w licznych przepisach. Szafy ze stali szlachetnej o klasie reakcji na ogień A1 zgodnie z normą PN-EN 13501 mogą być stosowane w dużych kuchniach, pod warunkiem, że spełniają również wymagania HACCP.Uniwersalne szafki stalowe z zamkiem odpowiadają poziomowi bezpieczeństwa S1 lub S2 zgodnie z normą PN-EN 14450. Jako szafy bezpieczeństwa zapewniają możliwość ubezpieczenia zawartości do 30000 EUR (wariant prywatny). Zapewniają one również ochronę przed niewielkim pożarem. Szafy te są zatem idealne do przechowywania mniej istotnych dokumentów firmowych, prywatnych rzeczy pracowników itp. Wyższe klasy odporności zgodnie z normą PN-EN 1143-1 zapewniają odpowiednio wyższy poziom ochrony antywłamaniowej.Na stronach poszczególnych produktów można znaleźć wyraźnie oznaczenia, jakie warunki spełnia dana szafka warsztatowa i szafki stalowe oraz jaki zapewnia poziom bezpieczeństwa. Jeśli nie są Państwo pewni, czy dana szafa pasuje dokładnie do konkretnych zastosowań, w każdej chwili zachęcamy do kontaktu z nami.