Szafki warsztatowe

Lista życzeń, jakie musi spełnić idealna szafka w warsztacie jest krótka: musi być wytrzymała, solidna, musi zapewniać porządek i być odpowiednia do danego środowiska pracy. W skrócie: chcemy mieć wysokiej jakości stalową szafę warsztatową.

W kategorii Szafki warsztatowe oferujemy Państwu produkty następujących marek: C+P, LISTA, EUROKRAFTpro, ANKE, Pavoy, mauser, EUROKRAFTbasic, Wolf.

Marka
Rodzaj produktu
Wysokość [mm]
640
640
2200
2200
-
Istotne
Liczba artykułów: 331

Szafa warsztatowa ze stali: żadnej pracy się nie boi!Iskry, brud i mocny chwyt: w warsztacie zawsze dużo się dzieje. A może zwolnić tempo z obawy o stan wyposażenia warsztatu? W żadnym razie! Dzięki szafom stalowym do warsztatu można pracować na najwyższych obrotach – tak jak te strażniczki porządku.Nasze szafy warsztatowe wyróżniają się zwłaszcza możliwością modyfikacji wyposażenia: oprócz klasycznych półek z regulacją wysokości szafy mogą być wyposażone w wysuwane półki i szuflady. Towary można zatem wkładać i wyjmować w sposób ergonomiczny. Za pomocą zestawów przegród do szuflad w szufladach można przechowywać drobne elementy – nawet pomiędzy dużymi towarami!
Szafy stalowe do warsztatu – najlepszy wybór pod względem materiału wykonaniaStal jest niemal niezniszczalna i bardzo odporna. Dlatego w szafie warsztatowej można przechowywać także ciężkie elementy lub elektronarzędzia. Metalowe szafy warsztatowe chronią swoją zawartość przed brudem i wysoką temperaturą, przed czynnikami środowiskowymi lub przed kradzieżą – a wszystko to dzięki mechanizmom zamykania.W zależności od modelu można je wykorzystać np. jako szafy na materiały z wąską podstawą, jako szafki na narzędzia bezpośrednio przy stole warsztatowym lub jako stanowiska pracy z dużą powierzchnią roboczą.Ponadto stal jest z natury trwała. Można ją łatwo poddać recyklingowi i jest pożądanym materiałem w obiegu surowców wtórnych. Ale zanim to nastąpi, szafka warsztatowa będzie dobrze służyć przez bardzo długi czas. Ma bowiem liczne zalety:  1. Jest bezobsługowa, łatwa w pielęgnacji i trwała – konieczność wymiany jest znacznie ograniczona.

  2. W zależności od potrzeb można zmieniać położenie półek i ścianek działowych lub dodawać nowe półki i ścianki.

  3. Dzięki otwartym pojemnikom magazynowym itp. można ją przekształcić w magazyn drobnych części.

  4. Dzięki drzwiom przesuwnym mieści się nawet w najmniejszej wnęce.

  5. Jest dostępna w niezliczonej liczbie wersji, co pozwala dopasować ją do potrzeb i planowanej zawartości.Jak wybrać szafy warsztatowe i na co należy zwrócić uwagę?Nasze modele takich marek jak EUROKRAFTpro są przeznaczone do najróżniejszych środowisk pracy i mogą być wykorzystane nie tylko w warsztacie, lecz także w dowolnym miejscu w firmie. Wybierając szafki warsztatowe z szufladami i półkami, należy jednak wziąć pod uwagę ich całkowitą wagę.Na przykład warsztatowe szafy do dużych obciążeń mają nie tylko duży ciężar własny; przy pełnym obciążeniu ich waga znacznie się zwiększa. Należy zatem sprawdzić, czy podłoże w miejscu montażu wytrzyma tak duże obciążenia. Sprawdzenie nośności podłoża pozwoli zapobiec uszkodzeniom.Z kolei szafy z drzwiami skrzydłowymi i wąską powierzchnią podstawy stwarzają duże ryzyko przewrócenia się. Przy głębokości lub szerokości 50 – 60 cm szafę warsztatową należy przymocować do podłogi lub ściany. Ma to zatem istotny wpływ na wybór szafy i jej lokalizacji. Do przechowywania substancji grożących skażeniem wód polecamy nasze szafy na substancje niebezpieczne. A w przypadku składowania substancji niebezpiecznych w półkach wannowych zastosowanie mają specjalne przepisy dotyczące właściwości danego modelu. Należy również zwrócić uwagę na ogólne poziomy bezpieczeństwa i wymagania związane z ubezpieczeniem. Uniwersalne szafy stalowe do warsztatu, wyposażone w zamek, odpowiadają poziomowi bezpieczeństwa S1 lub S2 zgodnie z normą DIN EN 14450. Oznacza to, że spełniają podstawowe wymagania w zakresie ochrony przed włamaniem i mogą być stosowane np. jako szafy szatniowe.Chętnie udzielimy Państwu bardziej szczegółowych informacji na temat sposobu doboru szafy warsztatowej i miejsca jej użytkowania. Zachęcamy do kontaktu z nami.
Te produkty mogą Państwa zainteresować:Półki teleskopowe | Witryny ścienne | Szafki na ubrania | Kartoteki wiszące | Kosze druciane | Szafy wysokie | Szafy biurowe EUROKRAFTpro