Szafki warsztatowe

Szafa musi być wytrzymała, łatwa w utrzymaniu, wydajna i pojemna. Przedstawiamy: nasze szafy stalowe! Czy klasyczne szafy z drzwiami skrzydłowymi, czy szafa na materiały lub szafa do dużych obciążeń – wszystkie modele z najbardziej stabilnego i solidnego materiału jaki istnieje: ze stali!

W kategorii Szafki warsztatowe oferujemy Państwu produkty następujących marek: C+P, LISTA, EUROKRAFTpro, ANKE, Pavoy, mauser, EUROKRAFTbasic, Wolf.

Marka
Rodzaj produktu
Wysokość [mm]
640
640
2200
2200
-
Istotne
Liczba artykułów: 332

Szafy stalowe: gotowość do użytku w każdych warunkachJeśli chodzi o maksymalne korzyści przy minimalnym zużyciu, szafy stalowe do przechowywania rzeczy w miejscu pracy niemal nie mają alternatywy. Ten wytrzymały materiał sprawdza się bowiem doskonale w każdym środowisku pracy i jest dostępny w naszym sklepie internetowym w niezliczonych formatach szaf.Dlaczego szafy stalowe są dobrym wyborem i jakie są pozytywne właściwości stali?Jako niemal niezniszczalny materiał stal jest pożądana wszędzie tam, gdzie wymagana jest znaczna nośność i gdzie panują dość surowe warunki. Dotyczy to zarówno magazynu, jak i produkcji, archiwum lub pomieszczeń socjalnych.Stal chroni zawartość szafy przed zanieczyszczeniami i licznymi wpływami środowiska, pozwala na duże obciążenie poszczególnych półek i jest niezwykle trwała w codziennym użytkowaniu.Szafy z drzwiami skrzydłowymi są dobrym wyborem nie tylko z biznesowego punktu widzenia; są one również wyjątkowo ekologiczne. Stal może być bowiem łatwo poddana recyklingowi i jest także pożądanym materiałem w obiegu surowców wtórnych.Podsumowując, szafy stalowe spełniają liczne wymagania stawiane nowoczesnemu wyposażeniu zakładu:  • Są one łatwe w utrzymaniu i w pielęgnacji oraz trwałe – tym samym zmniejsza się potrzeba ich wymiany.

  • Mogą pomieścić ciężkie towary, takie jak narzędzia lub elementy konstrukcyjne, które w przeciwnym razie trudno byłoby posortować w magazynie.

  • Wersje uniwersalne idealnie nadają się do indywidualnych dostosowań za pomocą otwartych pojemników magazynowych, szuflad itp. oraz zależnie od aktualnych potrzeb w zakresie magazynowania.

  • Im wyższa klasyfikacja bezpieczeństwa, tym większa również zapewniana przez szafy stalowe ochrona przeciwpożarowa i antywłamaniowa.


Gdzie w zakładzie najlepiej zastosować szafy stalowe?Nasze modele takich marek jak Eurokraft i Quipo są przewidziane do wielu różnych środowisk pracy i teoretycznie mogą być instalowane w całej firmie.Należy jednak pamiętać, że szafy do dużych obciążeń mają duży ciężar własny i mogą nie nadawać się do zastosowania na wybranym podłożu. W razie potrzeby należy wykluczyć taką możliwość, sprawdzając nośność podłogi.W celu zabezpieczenia zwłaszcza wysokich szaf o wąskiej powierzchni podstawy zawsze zalecamy również zakotwiczenie takich szaf stalowych w podłożu lub przymocowanie ich do ściany.W przypadku stosowania w szczególnych środowiskach pracy lub w trudnych warunkach, takich jak składowanie substancji niebezpiecznych, należy skonsultować się z naszymi ekspertami lub zastosować specjalnie przystosowane szafy stalowe. Przykładowo szafy stalowe do użytku w przemyśle spożywczym muszą być zgodne z HACCP i wykonane ze stali szlachetnej. W przypadku składowania substancji niebezpiecznych w wannach wychwytowych w szafie obowiązują z kolei inne rygorystyczne wymagania dotyczące właściwości danego modelu.Jakie poziomy bezpieczeństwa mają zastosowanie w przypadku szaf stalowych?Uniwersalne szafy stalowe spełniają w zależności od zastosowania wymogi określone w licznych przepisach. Szafy ze stali szlachetnej o klasie reakcji na ogień A1 zgodnie z normą PN-EN 13501 mogą być stosowane w dużych kuchniach, pod warunkiem że spełniają również wymagania HACCP.Uniwersalne szafy stalowe z zamkiem odpowiadają poziomowi bezpieczeństwa S1 lub S2 zgodnie z normą PN-EN 14450. Jako szafy bezpieczeństwa zapewniają możliwość ubezpieczenia zawartości do 30000 EUR (wariant prywatny). Zapewniają one również ochronę przed niewielkim pożarem.Szafy te są zatem idealne do przechowywania mniej istotnych dokumentów firmowych, prywatnych rzeczy pracowników itp. Wyższe klasy odporności zgodnie z normą PN-EN 1143-1 zapewniają odpowiednio wyższy poziom ochrony antywłamaniowej.Na stronach poszczególnych produktów można znaleźć wyraźnie oznaczenia, jakie warunki spełnia dana szafa stalowa i jaki zapewnia poziom bezpieczeństwa. Jeśli nie są Państwo pewni, czy dana szafa pasuje dokładnie do konkretnych zastosowań, w każdej chwili zachęcamy do kontaktu z nami.