Laboratoryjne szafy, szafy do sterylnych pomieszczeń

W naszej ofercie znajdą Państwo szeroka gamę specjalnych szaf do laboratorium. Szafy na chemikalia, elastyczne szafki dolne do stanowisk pracy w pozycji stojącej: nasze szafy do laboratorium do rozwiązanie dla najbardziej wymagających.

W kategorii Laboratoryjne szafy, szafy do sterylnych pomieszczeń oferujemy Państwu produkty następujących marek: EUROKRAFTbasic.

Marka
Rodzaj produktu
Wysokość [mm]
600
600
2160
2160
-
Istotne
Liczba artykułów: 47

Szafy do laboratorium zapewniające porządek i bezpieczeństwoPraca w laboratorium to praca wymagająca precyzji. Co jednak zrobić ze wszystkimi licznymi rzeczami, które są do niej potrzebne? Najlepiej umieścić je w jednej z naszych szaf do laboratorium. Można tu również przechowywać materiały, które wymagają szczególnych środków ostrożności.Jakie wymagania muszą spełniać szafy do laboratorium?Wymogi, jakie musi spełnić szafa, zależą przede wszystkim od tego, co będzie w niej przechowywane. W przypadku toksycznych chemikaliów lub innych substancji niebezpiecznych potrzebna jest szafa na substancje niebezpieczne lub szafa bezpieczeństwa. Tak stanowi prawo.Jednak nawet nasze szafy do laboratorium na nieszkodliwe materiały są bardziej wytrzymałe niż inne szafy. W końcu w laboratorium można szybko stracić kontrolę nad cieczami, z którymi zwykłe meble biurowe nie powinny mieć styczności.Na co należy zwrócić uwagę w przypadku szaf na substancje niebezpieczne?Szafy na substancje niebezpieczne dostępne są w KAISER+KRAFT w różnych wersjach. Kluczowe znaczenie dla ochrony ludzi i środowiska ma dopasowanie właściwości szafy do substancji niebezpiecznej. Można to łatwo sprawdzić za pomocą symboli substancji niebezpiecznych w naszych opisach produktów.W zależności od zastosowania i modelu nasze szafy bezpieczeństwa wyposażone są w przyłącza wentylacyjne, w regulację do wyrównywania nierówności podłoża oraz w wanny wychwytowe. Zamknięcie jest obowiązkowe w przypadku szaf na substancje niebezpieczne, ponieważ zapobiega ono dostaniu się wrażliwych substancji w niepowołane ręce. Szafy bezpieczeństwa w wersji combi umożliwiają przechowywanie zasad i kwasów w jednym meblu.W razie dodatkowych pytań odpowiedzi można znaleźć w naszych poradnikach dotyczących składowania cieczy grożących skażeniem wód i cieczy palnych; zachęcamy również do kontaktu z nami.Jakie są pozostałe rodzaje szaf do laboratorium?Regały, ruchome szafki dolne, szafki wiszące – oprócz szaf na substancje niebezpieczne w KAISER+KRAFT znajdą Państwo szeroki wybór szaf do laboratorium na dokumenty, sprzęt i inne przybory. Ponieważ wykonano je z płyt melaminowych, są one wytrzymałe, a jednocześnie dobrze się prezentują i można je łatwo ze sobą zestawiać. Dostępne są również zlewy laboratoryjne z przyspawanymi zlewozmywakami.Jakie właściwości są istotne w przypadku każdej z tych szaf?Dobre szafy do laboratorium są nie tylko bezpieczne i solidne. Są one również praktyczne, niezależnie od tego, czy jest to szafa na substancje niebezpieczne, czy też szafa uniwersalna. Konieczne są zatem półki z regulacją wysokości, za pomocą których można elastycznie dopasować szafę. Z kolei szuflady ułatwiają szybkie wyjęcie dokładne tego, co jest akurat potrzebne. Dzięki rolkom dolne szafki są mobilne.Jeśli chcą Państwo zadbać w laboratorium nie tylko o sprawny proces przechowywania, w naszym sklepie oferujemy wiele innych produktów do wyposażenia laboratorium – od regałów wtykowych po stoły do laboratorium.