Szafki ze stali szlachetnej

Ta stal jest naprawdę szlachetna! Zwłaszcza w postaci szafy, której zadaniem jest utrzymanie wszystkiego w porządku i w zasięgu ręki w laboratoriach, dużych kuchniach, obszarach higienicznych lub pomieszczeniach wilgotnych.

W kategorii Szafki ze stali szlachetnej oferujemy Państwu produkty następujących marek: eurokraft basic.

Twoje filtry
Marka
Rodzaj produktu
Zrównoważony rozwój
Istotne
Liczba artykułów: 19

Szafy ze stali szlachetnej: kolosalna różnicaMiędzy stalą a stalą szlachetną jest tylko kilka stopni czystości, co oznacza jednak kolosalne różnice w zakresie higieny i odporności. Dlatego stal szlachetna jest tak pożądana zwłaszcza w branży gastronomicznej, w laboratoriach, w pomieszczeniach sterylnych i wilgotnych. Jej właściwości i wydajność zapewniają jednak korzyści w całej firmie.Warto wiedzieć: kaiserkraft oferuje Państwu przede wszystkim szafy wykonane ze stali szlachetnej 1.4301. Jest to austenityczna, kwasoodporna stal chromoniklowa 18/10, która ze względu na niewielką zawartość węgla jest bardzo odporna na korozję. Można ją stosować nawet w temperaturach do 300 stopni Celsjusza.
Jakie są zalety szaf ze stali szlachetnej?Gdyby spróbować trwale zabrudzić szafę ze stali szlachetnej lub ją zniszczyć, okaże się, że nie jest to takie proste. Stal szlachetna jest bowiem jednym z najbardziej higienicznych i wytrzymałych materiałów. Już samo to jest wystarczającym powodem, by w obszarach roboczych o odpowiednio wysokich wymaganiach nie zabrakło szafy stalowej wykonanej z tego surowca. Nasze szafy ze stali szlachetnej są:  • Dopuszczone do stosowania w chłodniach i pomieszczeniach wilgotnych, jak również w obszarach wymagających zachowania szczególnej higieny

  • Odporne na korozję, nierdzewne, odporne na wysokie i niskie temperatury oraz na wilgoć i chemikalia

  • Łatwe do czyszczenia i dezynfekcji – również przy użyciu parownic

  • Niezwykle solidne i trwałe – nawet przy intensywnym użytkowaniu

  • Zamykane na klucz, a tym samym odpowiednie do przechowywania wrażliwych substancji lub dokumentów

  • W zależności od wersji – wyposażone w nóżki lub rolki

  • Odpowiednie do zawieszenia na ścianie lub ustawienia na podłożuCzy szafy te mają jakieś wady?Jeśli porównamy szafy ze stali szlachetnej z klasycznymi meblami biurowymi, to metal – w przeciwieństwie do drewna – wygląda bardzo klinicznie i sterylnie. Jest to efekt zamierzony, choć źle odbierany w miejscach pracy, gdzie koncentracja i reprezentacyjny wygląd idą w parze. Dlatego w biurach wybiera się albo meble z drewna, albo szafy stalowe ze specjalnymi osłonami frontów i w różnych kolorach z palety RAL.Mimo że stali szlachetnej nie straszne praktycznie żadne środki czyszczące, trzeba uważać. Ścierne środki czyszczące rysują powierzchnię, zapewniając dostęp zarazkom, przez co szafa ze stali szlachetnej traci swoją podstawową funkcję. To samo dotyczy chloru. W tym przypadku niezwykle ważne jest przeszkolenie personelu w zakresie prawidłowego czyszczenia.Ponadto szafy ze stali szlachetnej nie słyną z elastyczności – chyba że wybór padnie na poręczne warianty z rolkami. Należy zatem dobrze zaplanować podstawowe wyposażenie ze stali szlachetnej.
Gdzie można zastosować szafy ze stali szlachetnej?Dzięki swoim konkretnym właściwościom nasze szafy ze stali szlachetnej dla przemysłu i gastronomii nie mają trudności, by zyskać popularność w całej firmie. W zasadzie należy je stosować wszędzie tam, gdzie oprócz trwałości równie ważnym aspektem jest higiena.Dotyczy to zwłaszcza laboratoriów i pomieszczeń sterylnych, placówek medycznych i farmaceutycznych, punktów pierwszej pomocy, kuchni i zakładów gastronomicznych, pomieszczeń socjalnych i umywalni, publicznych obiektów kąpielowych czy obiektów sportowych.Czy opłaca się inwestować w szafę ze stali szlachetnej? Zdecydowanie tak! A która będzie najlepsza? Zachęcamy do kontaktu z nami, a chętnie odpowiemy na wszystkie pytania.