+48 800 909 333 (bezpłatnie) Bezpłatnie z sieci stacjonarnych
Klienci indywidualni Klienci biznesowi
  Drukuj stronę
Nowość na rynku elementów chroniących przed uderzeniem!

Od niedawna na rynku elementów chroniących przed uderzeniem istnieje nowość: elastyczne produkty ze specjalnego tworzywa opartego na polimerach, służące do ochrony przed uderzeniem. Stanowią one alternatywę dla znanych na rynku rozwiązań ze stali. W poniższym materiale wideo mogą państwo zobaczyć, jak działają nowe produkty chroniące przed uderzeniem:


Sposób działania

Zasadniczą część poszczególnych komponentów tych systemów stanowi specjalne tworzywo, dzięki któremu ochrona przed uderzeniem po kolizji powraca do swojego pierwotnego kształtu. Dzięki zastosowaniu tzw. efektu pamięci materiału, koszty napraw i konserwacji znacznie się obniżają. Tradycyjne wersje ze stali, po kolizji pozostają zniszczone i odkształcone, wskutek czego należy je naprawiać lub nawet wymieniać. Koszty te nie występują w przypadku ochrony przed uderzeniem z tworzywa. Inwestycja w elastyczne rozwiązania służące do ochrony przed uderzeniem amortyzuje się na skutek unikniętej szkody na elementach budynków i urządzeniach transportu poziomego. Kolejną zaletą jest długa żywotność tych produktów oraz brak konieczności napraw na skutek uszkodzeń (jak ma to miejsce w przypadku rozwiązań ze stali) i konieczności odnawiania powłoki malarskiej.

Łatwy montaż

Szczególnie podkreślić należy łatwy montaż poszczególnych modułów oraz możliwość indywidualnego przycięcia w przypadku wielu artykułów. Umożliwia to optymalną ochronę przy każdym zastosowaniu. Kotwy montażowe wchodzą w zakres dostawy – prace spawalnicze lub inne kosztowne instalacje nie są już potrzebne.

Zwracająca uwagę kolorystyka

Rozwiązania z zakresu ochrony przed uderzeniem standardowo występują w czarno-żółtych kolorach sygnalizacyjnych, a pojedyncze produkty również w kolorze szarym. Czarno-żółta kolorystyka elastycznych rozwiązań z zakresu ochrony przed uderzeniem pasuje 1:1 do produktów ochrony przed uderzeniem w już zainstalowanych obiektach przemysłowych i tym samym podwyższa stopień uwagi pracowników oraz wskazuje na miejsca niebezpieczne. Jako alternatywa dla tradycyjnych belek ochronnych służących np. do odgrodzenia parkingu lub toru jazdy, dostępne są również elastyczne systemy belek ochronnych ze specjalnego tworzywa opartego na polimerach, w kolorze szarym.

Wystarczy jeden rzut oka, aby poznać wszystkie zalety

Materiał odkształca się podczas kolizji i powraca do swojego pierwotnego kształtu Bez konieczności prowadzenia prac remontowych po kolizjach Odpowiednie do zastosowania wewnątrz i na zewnątrz budynku

Dobre działanie ostrzegawcze przy zastosowaniu jako ochrona przed uderzeniem wewnątrz zakładu dzięki widocznej, odblaskowej tonacji; alternatywnie również w kolorze szarym Łatwy montaż, materiał mocujący wchodzi w zakres dostawy

 

 

Elastyczne produkty chroniące przed uderzeniem

Porównanie produktów