Wstecz
Poradnik zakupowy Środowisko

Zasady działania zamiatarki i walca tandemowego

Wystarczy rzut oka na zalety walca tandemowego!

W dzisiejszych czasach stosuje się trzy różne zasady działania zamiatarek:

Zasada wału i szufli

Zasady działania zamiatarki i walca tandemowego wt$

Zasada wału i przerzutu

Zasady działania zamiatarki i walca tandemowego wt$

Zasada wału tandemowego

Zasady działania zamiatarki i walca tandemowego wt$

Zalety zasady walca tandemowego:

Wałki zamiatające poruszają się przeciwsobnie. Przedni wałek pełni funkcję wałka transportowego, obracając się w powietrzu i nie dotykając podłoża. Powoduje to mały poziom zużycia wałka i jego niskie zapotrzebowanie mocy.

Śmieci, które zostały zagarnięte przez pierwszą szczotkę są naprzemiennie przesuwane między wałkami, dzięki czemu poruszają się ku górze. Za pomocą blaszki przewodniej brud transportowany w górę prowadzony jest do tyłu, do pojemnika na kurz.

Obie szczotki boczne wspierają pracę obu szczotek, wymiatając śmieci z kątów i krawędzi tak, aby zostały przetransportowane do pojemnika na kurz.

Zastosowanie tej metody pozwala na zmiatanie wszelkiego rodzaju śmieci, mieszczących się pod rdzeniem wału szczotkowego. Nawet w przypadku zastosowania zamiatarki ręcznej elastyczne włoski umożliwiają wymiecenie obiektów nawet tak dużych jak butelka, zasysając przy tym drobny kurz i piach, który następnie zostaje przetransportowany do pojemnika. W takim wypadku zostaje wyeliminowana możliwość ewentualnego zablokowania przez położony z przodu pojemnik na brud.

Brak gumowej uszczelki umożliwia zasysanie tak trudnych do zebrania cząstek styropianu, suchych liści przez wał szczotkowy. Delikatna próżnia, powstająca pomiędzy wałkami szczotkowymi, umożliwia zbieranie trudnych śmieci, jak np. kartek papieru z podłogi.

Napełnianie pojemnika na śmieci od góry gwarantuje optymalne wykorzystanie jego pojemności. Poprzez regulację wysokości walca zamiatarki można wyrównać poziom jego zużycia, również w wypadku zastosowania urządzenia na nierównym podłożu i jednoczesnym zagwarantowaniu jego dogłębnego działania.

Nasze hity produktowe z niniejszego przewodnika
Istotne
Liczba artykułów: 15
Najpopularniejsze kategorie z niniejszego przewodnika