Wstecz
Poradnik zakupowy Środowisko

Urządzenia do czyszczenia drobnych części/elementów

Czystość części odgrywa istotną rolę w warsztatach i działach konserwacji w przedsiębiorstwach produkcyjnych oraz ogółem w przemyśle i jest uznawana za cechę jakościową. Głównym celem jest przy tym osiągnięcie wysokiego poziomu czystości w sposób jak najbardziej ekonomiczny i przy minimalnym ryzyku dla ludzi i środowiska. Czyszczenie części to proces ułatwiający czyszczenie narzędzi i elementów maszyn w każdej branży, np. w zakładach przetwórczych i produkcyjnych lub w warsztatach zajmujących się konserwacją bądź serwisowaniem.

Dzięki urządzeniom do czyszczenia drobnych części/elementów usuwa się np. smary i oleje z części maszyn – bezpiecznie, skutecznie i w sposób przyjazny dla środowiska. Poniżej mogą Państwo przeczytać więcej o tym, jak działają urządzenia do czyszczenia drobnych części/elementów, jakie są różnice między poszczególnymi wariantami tych urządzeń i które z nich najlepiej sprawdzą się w danym zastosowaniu.

Do czego potrzebne są urządzenia do czyszczenia drobnych części/elementów?

Urządzenia do czyszczenia drobnych części/elementów służą specjalnie do usuwania smaru, oleju i brudu z drobnych części. Często wykorzystuje się je w przypadku czyszczenia części maszyn lub narzędzi.

Główne znaczenie mają tutaj dwa aspekty:

  • Dokładne, szybkie i niezbyt pracochłonne czyszczenie drobnych części/elementów
  • Bezpieczna i przyjazna dla środowiska obsługa substancji niebezpiecznych, takich jak rozpuszczalnikiUrządzenia do czyszczenia drobnych części/elementów pomagają również w przestrzeganiu obowiązujących w zakładzie przepisów dot. ochrony środowiska – zabezpieczając na przykład przed wyciekiem substancji niebezpiecznych.

Zakup urządzenia do czyszczenia drobnych części/elementów: poradnik ler

Jak działają urządzenia do czyszczenia drobnych części/elementów?

Urządzenia do czyszczenia drobnych części/elementów są dostępne w różnych wariantach:

Wybór odpowiedniego urządzenia do czyszczenia drobnych części/elementów – wskazówki

Wybierając urządzenie do czyszczenia drobnych części/elementów, warto odpowiedzieć sobie na następujące kluczowe pytania:

  • Jak często drobne części/elementy muszą być czyszczone w Państwa zakładzie?
  • Jakiego rodzaju i jak duże są to części?
  • Czy w pracy wykorzystywane są wysoce łatwopalne ciecze?
  • Jaki rodzaj zanieczyszczeń ma być usuwany?

Jeśli czyszczenie drobnych części/elementów to codzienność w Państwa firmie, stół do czyszczenia jest niezbędny. W przypadku silnego zabrudzenia części o skomplikowanej geometrii dobrym wyborem jest myjka do części lub urządzenie do czyszczenia ultradźwiękami. Oszczędne nawilżacze są z kolei idealne do bezpiecznej pracy z łatwopalnymi cieczami.

Ważne: Wybierając stoły do czyszczenia, należy wziąć pod uwagę również takie czynniki jak nośność i wymiary powierzchni roboczej, zwłaszcza jeśli czyszczone mają być ciężkie i nieporęczne elementy. W większych warsztatach lub halach montażowych doskonale sprawdzą się mobilne stoły do czyszczenia.

Nasze hity produktowe z niniejszego przewodnika
Istotne
Liczba artykułów: 33