Wstecz
Poradnik zakupowy Magazyn

Jak znaleźć odpowiedni system regałów do magazynu?

Zagadnienie regałów to dla Państwa czarna magia? Mają Państwo dużą wiedzę na temat systemów regałów, ale wybór sprawia Państwu trudność? A może po prostu są Państwo ciekawi oferty dostępnych na rynku rozwiązań regałowych, których Państwo dotychczas nie rozważali? Niezależnie od tego, co skłoniło Państwa do kliknięcia na nasz poradnik dotyczący regałów do magazynu – tutaj znajdą Państwo odpowiedzi na nurtujące Państwa pytania!

Zadawanie właściwych pytań

Prawdopodobnie – co zrozumiałe – mają Państwo idealistyczne wyobrażenie, że teraz wystarczy już tylko „pstryknąć palcem“, a my zaprezentujemy regały magazynowe, które idealnie odpowiadają Państwa wymaganiom i prowadzonej działalności.

Niestety to nie do końca tak wygląda, ponieważ piłeczka znów jest po Państwa stronie. Zanim wyruszą Państwo w poszukiwania doskonałego nowego systemu regałów, muszą Państwo najpierw rozważyć, czego rzeczywiście chcą – najlepiej skorzystać w tym celu z następujących typowych pytań pomocniczych. W ten sposób krok po kroku zbliżają się Państwo do idealnego rozwiązania:

  • Co ma być składowane? Palety, pojemniki kratowe, pojedyncze kartony, długie towary, towary na sztuki…?
  • Jak duże i ciężkie będą składowane towary?
  • Ile jest dostępnego miejsca, a ile miejsca potrzeba?
  • Które towary są często używane i muszą być łatwo dostępne, a które mniej?
  • Jaki jest wskaźnik obrotu zapasami?
  • Czy chcą Państwo całkowicie przebudować swój magazyn, czy też rozbudować istniejący system regałów?

Zwracanie uwagi na szczegóły

Nie będzie zaskoczeniem fakt, że decyzja o wyborze nowego systemu regałów magazynowych powinna być dobrze przemyślana. Oprócz właściwego rodzaju regału istnieje wiele innych czynników, które decydują o sukcesie lub fiasku magazynu. Poniżej przykłady trzech z nich:

KWESTIE DO PRZEMYŚLENIA

Bez względu na to, który system regałów będzie tym jedynym: trzeba mieć świadomość, że podejmuje się dość przełomową decyzję, ponieważ różne marki i serie regałów nie zawsze łatwo ze sobą połączyć. Stąd nasza rada: W razie wątpliwości wystarczy zwrócić się do nas o pomoc – wiemy, co do czego pasuje, i chętnie Państwu pomożemy!

Prosimy o kontakt!

DOBRE PLANOWANIE TO PODSTAWA

Oczywiście mogą Państwo wybrać z naszego asortymentu najnowocześniejszy, najlepszy i najdroższy regał. Nie przyniesie to jednak wielu korzyści, jeśli nie rozważyli Państwo, jak wygląda przebieg pracy i ruch w Państwa magazynie i jak ma być wykorzystana dostępna przestrzeń. Pozwólcie zatem Państwo sobie pomóc. Planowanie magazynów to dla nas czysta przyjemność!

Prosimy o kontakt!

CZEGOŚ TU JESZCZE BRAKUJE

Niczym samochód bez opon lub zupa bez soli – tym jest regał magazynowy bez odpowiedniego wyposażenia dodatkowego. Niezależnie od tego, czy będą to połączenia, półki, trawersy, ścianki działowe, osłony przed uderzeniem czy napisy na skrzynki regałowe – dzięki odpowiedniemu wyposażeniu można jeszcze lepiej dopasować regał magazynowy do swoich potrzeb i w ten sposób sprawić, że będzie on idealny.

Do naszej oferty wyposażenia dodatkowego

Pozostałe artykuły do magazynu

ROZPOCZYNANIE AKCJI POSZUKIWAWCZEJ

Jeśli szukają Państwo w naszym sklepie odpowiedniego systemu regałów, koniecznie muszą Państwo skorzystać z opcji filtrów – znacznie ułatwi to znalezienie wymaganych produktów. Oprócz standardowych filtrów, takich jak cena, kolor, wymiary i wykorzystane materiały, można również wstępnie posortować większość naszych modeli m.in. według następujących kryteriów:

  • maksymalna nośność półki lub nośność przęsła
  • rodzaj regału: dodatkowy, podstawowy itp.
  • liczba przegród lub półek
  • długość trawersu

WYBÓR ODPOWIEDNIEGO RODZAJU REGAŁU

Poniżej przedstawiamy, krótko i zwięźle, najbardziej charakterystyczne cechy najpopularniejszych rodzajów regałów magazynowych. W ten sposób zapewniamy Państwu wstępne rozeznanie, który rodzaj regału będzie najlepszy do składowania poszczególnych towarów. Więcej informacji na temat zalet i wad różnych regałów można znaleźć w odnośnych kategoriach!

Na wszystko, co dużo waży: REGAŁY DO DUŻYCH OBCIĄŻEŃ

Tego rodzaju regały nie wymagają zbyt szczegółowego omówienia: regały do dużych obciążeń są najlepszym rozwiązaniem, jeśli chcą Państwo przechowywać towary, które mają duży ciężar własny. Sprawdzą się one również doskonale w przypadku dużej ilości mniejszych towarów, które łącznie też potrafią dużo ważyć. Z uwagi na swoje przeznaczenie ten rodzaj regału jest niezwykle stabilny – i nie ma w tym nic dziwnego, zważywszy na niekiedy niewiarygodnie dużą nośność półek i przęseł. Silny, silniejszy, regał do dużych obciążeń!

Do regałów do dużych obciążeń

Na wszystko, co długie: REGAŁY WSPORNIKOWE

Drewniane listwy, rury, płyty, deski, pręty… Jest wiele towarów magazynowych, które po prostu nie mieszczą się w klasycznych standardowych regałach. Dla nich właśnie stworzono regał wspornikowy, w którym towary można składować w pozycji pionowej lub poziomej. Ten rodzaj regału wykorzystuje się np. w miejscach produkcji samochodów lub mebli. Zastosowane w nim dodatkowe funkcje, takie jak zabezpieczenie przed staczaniem się towarów itp., zapewniają, by wszystko pozostało dokładnie tam, gdzie potrzeba.

Do regałów wspornikowych

Na wszystko, co nieporęczne: REGAŁY O DUŻEJ ROZPIĘTOŚCI

Zbyt duży, zbyt gruby, zbyt nieforemny, niemożliwy do kontrolowania? Te wszystkie określenia towarów brzmią obco, gdy ma się do dyspozycji nasze regały o dużej rozpiętości. Ten rodzaj regału jest zawsze właściwym wyborem w przypadku towarów w rozmiarze XXXL. Dzięki bardzo szerokim przedziałom i dużej nośności każdego z poziomów można łatwo składować nawet bardzo nieporęczne towary. Prosta konstrukcja wtykowa zapewnia z kolei dużą elastyczność. Nie ma tu rzeczy niemożliwych!

Do regałów o dużej rozpiętości

Dla maksymalnej elastyczności: REGAŁY WTYKOWE

Gdyby wszystko było takie proste! Regały wtykowe można szybko i łatwo złożyć bez użycia narzędzi, a także bez problemu je rozbudować, przebudować i połączyć. Bez względu na to, jak bardzo zmienia się Państwa magazyn – regały wtykowe będą zawsze gotowe na te zmiany.

Do regałów wtykowych

Do szybkiego komisjonowania: REGAŁY PALETOWE

Niezwykle popularne, bardzo rozpowszechnione: nasze regały paletowe. Co je wyróżnia? Możliwość bezpośredniego załadunku i rozładunku, np. stertownikiem. Ponadto z reguły nie mają one żadnych dodatkowych półek, ponieważ europalety, pojemniki kratowe itp. są umieszczane bezpośrednio na wspornikach. To prawdziwy klasyk, jeśli chodzi o wyposażenie magazynu!

Do regałów paletowych

Na drobne elementy i towary klasy C: REGAŁY NA SKRZYNKI

Doskonałe regały magazynowe dla wszystkich fanów porządku i specjalistów ds. organizacji: nasze regały na skrzynki i drobne elementy. Umożliwiają one składowanie dużej ilości materiałów na możliwie najmniejszej powierzchni i idealnie sprawdzają się jako magazyny części na potrzeby zaopatrzenia w materiały na etapie produkcji, montażu itp. Czas położyć kres długim poszukiwaniom!

Do regałów na skrzynki

Od pojedynczych komponentów, poprzez różne obszary zastosowań, aż po pięć absolutnie największych zalet – w naszym poradniku zakupowym podsumowaliśmy wszystko to, co koniecznie trzeba wiedzieć o regałach wtykowych. Przejdź teraz do informacji o regałach wtykowych

Nasze hity produktowe z niniejszego przewodnika
Istotne
Liczba artykułów: 861
Najpopularniejsze kategorie z niniejszego przewodnika