Projekt Trumpf w Ditzingen

Jedni nazwą to wystrojem wnętrz – dla nas to wizytówka

Wyposażenie strefy wejściowej w środki ochronne w związku z pandemią koronawirusa – siedziba Trumpf w Ditzingen niedaleko Stuttgartu

Każdy doskonale wie, że nie ma drugiej szansy na pierwsze wrażenie. Dotyczy to zarówno rozmowy kwalifikacyjnej, jak i pierwszej randki. Również firmy mogą wiele osiągnąć, jeśli już przy drzwiach wejściowych zadbają o to, by wywrzeć dobre wrażenie. Tak jak firma Trumpf.

Jako przedsiębiorstwo z branży high-tech z siedzibą w Ditzingen niedaleko Stuttgartu Trumpf oferuje rozwiązania produkcyjne w zakresie maszyn warsztatowych, technologii laserowej, elektroniki i przemysłu 4.0. Grupa TRUMPF, z ponad 70 spółkami zależnymi, obecna jest niemal we wszystkich krajach europejskich, w Ameryce Północnej i Południowej oraz w Azji. Ditzingen to miejsce zarządzania dwoma dużymi działami: maszyn warsztatowych i technologii laserowej; to tutaj firma produkuje maszyny laserowe 3D, lasery CO2 i systemy EUV.

Będąc jedną z czołowych firm wysyłkowych w segmencie B2B oferujących wyposażenie dla przedsiębiorstw, z ogromną przyjemnością pomagamy firmom każdej wielkości w sprostaniu zadaniom, jakie niesie ze sobą kolejny dzień. A w konkretnym przypadku firmy Trumpf: w przygotowaniach do „przemysłowego świata jutra“. W 2020 r., czyli w czasie pandemii, rozbudowujemy dla tego lidera technologii istniejącą strefę wejściową, wyposażając ją w środki ochronne – w sposób, który nie wpływa wizualnie na przyjazną atmosferę i nie zakłóca przyjemnej dyskrecji.

Z jasną koncepcją i nowoczesnym designem

Niezależnie od tego, czy chodzi o osoby odwiedzające, klientów, gości, pracowników czy aplikantów: każdy, kto przychodzi do firmy Trumpf, musi najpierw przejść przez strefę wejściową, której ważnym zadaniem jest wywarcie dobrego wrażenia. Design i charakter wejścia wyrażają bowiem również podejście firmy. W tym przypadku: „Zaufanie do odważnych pomysłów“; to obietnica firmy Trumpf dawana każdej z 14490 osób na świecie, które pracują dla tej firmy. Jak to ujął Stefan Paul, kierownik ds. bezpieczeństwa zakładu: „Styl Trumpf mile widziany“.

Właśnie w stylu Trumpf ekspert KAISER+KRAFT Niemcy – Peter Deigentasch, kierownik ds. kluczowych klientów w Dziale Sprzedaży w Stuttgarcie – wdrożył wymagania dotyczące stosowania w obszarach wejściowych w budynkach głównych i przyległych nowych środków ochronnych, których celem jest zapewnienie idealnej ochrony przed zakażeniami.

Referencje Trumpf wt$
Strefa wejściowa głównego budynku w Ditzingen

Zdrowe i bezpieczne miejsca pracy już od dawna są regułą. Niekiedy to jednak nie wystarcza: coraz więcej firm chce bowiem zapewnić swoim pracownikom i klientom najlepsze rozwiązania, jeśli chodzi o sprzęt firmowy. Kierownik ds. bezpieczeństwa zakładu Stefan Paul tak sformułował jedno z wyzwań związanych z techniczną rozbudową strefy wejściowej w celu zapewnienia środków ochronnych: „Strefa wejściowa powinna być nie tylko w jakiś sposób urządzona, ale również bezpieczna dla zdrowia i elastyczna, a także powinna odpowiadać aktualnym zaleceniom dotyczącym zachowania dystansu i higieny“. Za wybór niezbędnego asortymentu odpowiedzialna była Eva Kemper, kierownik Działu Zarządzania Produktami, która starannie dobierała poszczególne produkty spełniające te konkretne wymogi. Kwestie te są również istotne dla Elmara Sandera, kierownika ds. BHP i strategicznego zarządzania bezpieczeństwem pracy, także z punktu widzenia przyszłej organizacji pracy, na przykład w sezonie infekcyjnym. „Jako pracodawca jesteśmy prawnie zobowiązani do udzielania pracownikom i gościom wyczerpujących informacji o ryzyku infekcji i zasadach higieny w obecnym czasie. Chętnie wykraczam jednak ponad ten minimalny standard i odpowiednio wcześnie dbam o kompleksową ochronę w tych wszystkich miejscach w firmie, w których spotyka się wiele osób. Funkcjonalność produktów nie może jednak negatywnie wpływać na ogólne wrażenie wizualne“.

Nawet pomieszczenia mogą się uśmiechać

Zgodnie z tym założeniem w ścisłej współpracy z naszym dostawcą FPS opracowany został specjalny model: zamiast pojedynczych ścianek ochronnych, które nie mogą tworzyć kompleksowego zabezpieczenia w postaci zamkniętego rzędu, zaprojektowaliśmy i wykonaliśmy 4-metrową ściankę ochronną ze stabilną ramą aluminiową, która zapewnia wysoki poziom estetyki.

Referencje Trumpf wt$
Montaż ścianki ochronnej o łącznej długości 4 metrów
Referencje Trumpf wt$
Ścianka chroniąca przed wirusami, z praktycznym prześwitem i przezroczystym szkłem akrylowym

Dodatkowe wyposażenie zabezpieczające w strefie wejściowej obejmuje również wolnostojący dozownik środka dezynfekującego, który można obsługiwać za pomocą łokcia, unikając w ten sposób konieczności dotykania jego powierzchni rękoma. Dozownik można dowolnie ustawiać bez potrzeby wiercenia otworów, a tym samym w zależności od potrzeb umieszczać w różnych miejscach w firmie.

Referencje Trumpf wt$
Stacja dezynfekcji wykonana z wysokiej jakości stali szlachetnej, z prostokątną podstawą i pedałem, który umożliwia łatwą i higieniczną obsługę nogą

W strefie wejściowej istotną kwestią jest również zachowanie bezpiecznego dystansu – wskazówki dotyczące konieczności utrzymania minimalnej odległości 1,5 metra musiały być umieszczone w estetyczny sposób. Wybrane do tego celu samoprzylepne taśmy do znakowania podłoża zastępują oznakowanie farbą, można je szybko i łatwo naklejać, a w razie potrzeby usuwać bez pozostawiania śladów. Zastosowano również inny widoczny środek ochronny w postaci znaków, które szybko i wyraźnie ilustrują potrzebę utrzymania niezbędnego fizycznego dystansu.

Referencje Trumpf wt$
Idealne oznakowanie posadzki, z PVC. Do stref wejściowych lub pomieszczeń handlowych. Także do zabezpieczania stanowisk pracy lub innych przestrzeni.
Referencje Trumpf wt$
Taśma do znakowania podłoża jest bardzo wytrzymała, uniwersalna i łatwa do przyklejenia.

Indywidualne dopasowanie do firmy: styl i praktyczność

Peter Deigentasch, kierownik projektu, podsumowuje: „Pomimo zastosowania na miejscu nowych środków umożliwiających zachowanie dystansu i higieny ważne jest, aby do klientów i partnerów biznesowych nadal trafiało najcenniejsze przesłanie: Jestem tu mile widziany. Nie dopuszczamy zatem żadnych kompromisów; w końcu w Ditzingen szczególnym wymogiem było to, by nowe wyposażenie ochronne stanowiło odzwierciedlenie stylu firmy Trumpf. Zbyt często obszary wejściowe są nastawione wyłącznie na funkcjonalność. Dzięki jasnej koncepcji i nowoczesnemu designowi zdołaliśmy w przekonujący sposób połączyć styl z praktycznością, która jest tak niezbędna w czasach koronawirusa“.

Referencje Trumpf wt$

Końcowy rezultat: szyta na miarę ochrona, najlepszy efekt wizualny

Referencje Trumpf wt$

Nowoczesna recepcja wywiera pozytywne wrażenie na partnerach biznesowych, pracownikach i gościach

A jak Państwo chcieliby urządzić swoją strefę wejściową? Jeśli mają Państwo specjalne wyzwania, my znajdziemy specjalne rozwiązania – niezależnie od tego, czy chodzi o rozbudowę pomieszczeń, czy też o zaplanowanie ich na nowo. W naszej ofercie zawsze znajdą Państwo rozwiązania dla Państwa firmy, w tym nieodmiennie wysoką jakość, niezawodność i właściwe doradztwo.

Kontakt

Jeżeli przymierzają się Państwo do opracowania projektu wyposażenia technicznego, prosimy o bezpośredni kontakt z nami. Nasi doświadczeni eksperci chętnie Państwu doradzą w wyborze produktów i pomogą w realizacji tego projektu.

Kontakt w sprawie doradztwa, analizy i planowania potrzeb wyposażenia technicznego: