Projekty i referencje

Mercedes-Benz Manufacturing

Nowy zakład w Esipovo, Sołniecznogorsk, Rosja

Kamień węgielny pod nowy zakład w obwodzie moskiewskim położono już w 2017 r. Do ukończenia budowy potrzebowano mniej niż 2 lata. Nowy zakład o powierzchni 85 hektarów znajduje się 40 kilometrów na północny zachód od Moskwy, w parku przemysłowym Esipovo – i jest częścią globalnej sieci produkcyjnej, która obejmuje ponad 30 lokalizacji na całym świecie.

W przyszłości w zakładzie tym karoserie będą transportowane między stanowiskami roboczymi za pomocą systemów transportu bez operatora, w pracach montażowych wykorzystywane będą zautomatyzowane systemy wózków, a do instalowania przedniej szyby bez ogrodzenia ochronnego planuje się wprowadzenie zupełnie nowych rozwiązań, takich jak współpraca człowieka z robotem. Tak wygląda rzeczywistość w przypadku technologii Przemysłu 4.0. Firma KAISER+KRAFT była odpowiedzialna za większą część logistyki wewnątrzzakładowej i dzięki temu zleceniu mogła skutecznie zademonstrować, jak wielkie możliwości stwarza ścisła współpraca między klientem a dostawcą w opracowywaniu i skutecznym wdrażaniu projektu.

Wraz z dostawcą FPS Germany GmbH firma KAISER+KRAFT dostarczyła zestawy do używanych w logistyce wewnątrzzakładowej pojazdów transportowych, które skonfigurowano elektronicznie na miejscu za pomocą programów CAD, a następnie fizycznie zmontowano.

„Od teraz po zakładzie będzie krążyło kilkaset wózków o różnej konstrukcji, z których każdy przejeżdża średnio 12 kilometrów dziennie”, wyjaśniają Michael Moser, dyrektor generalny grupy KAISER+KRAFT na Europę Środkowo-Wschodnią, oraz Enrico Seidel, dyrektor zarządzający FPS.

Mercedes-Benz Manufacturing wt$
Mercedes-Benz Manufacturing ler
Mercedes-Benz Manufacturing ler
Mercedes-Benz Manufacturing ler
Mercedes-Benz Manufacturing ler