Projekty i referencje

Ręka rękę myje

Nowa lokalizacja, nowe biura: jesienią 2014 r. firma tekstylna CWS-boco z Wiesbaden-Nordenstadt przeniosła się do nowej siedziby. Oddział sprzedaży zyskał nowoczesne i ergonomiczne stanowiska pracy oraz pomieszczenia socjalne, rozmieszczone na 1800 m² powierzchni. Za ich koordynację, projekt i wyposażenie odpowiada KAISER+KRAFT.

CWS-boco ler

Przez ponad 40 lat przedsiębiorstwo CWS-boco miało swoją siedzibę w dzielnicy Schierstein, w Wiesbaden. 15000 pranych sztuk odzieży roboczej dziennie skutecznie wyczerpały maksymalną ilość dostępnego tam miejsca. Podjęto decyzję o przeprowadzce!

Nowa lokalizacja w Nordenstadt zapewnia zatrudnienie ok. 200 osobom. Nowoczesna pralnia już w pierwszej fazie rozwoju umożliwia wypranie do ok. 20 000 sztuk odzieży dziennie.

Do nowej siedziby przeprowadził się również oddział sprzedaży. W fazie projektu i wyposażenia nowych powierzchni biurowych przedsiębiorstwa uczestniczyła firma KAISER+KRAFT, z którą CWS-boco współpracowało już podczas zakładania siedziby w Neuss.

Jak skoordynować wyposażenie 1.800 m² powierzchni biurowej, obejmującej biura, sale konferencyjne i stołówkę? W drodze kompleksowej analizy, szczegółowego zarządzania projektem i licznych ustaleń. Nasze zadanie polegało na urządzeniu 49 stanowisk pracy biurowej, na których główny nacisk położono na ergonomię: wszystkie stanowiska wyposażono w biurka z elektroniczną regulacją wysokości. Do tego dodano szafy, szafki boczne oraz pozostałe elementy konieczne do profesjonalnego wyposażenia biura.

CWS-boco ler
CWS-boco ler

Koordynacji wymagała również dostawa: meble transportowano za pomocą przenośnej windy na dane piętro, gdzie wciągane były przez okna, co wymagało mistrzowskiej logistyki.

Wysiłek opłacił się nam wszystkim. Michael Barbian, regionalny kierownik operacyjny CWS-boco Deutschland z zadowoleniem stwierdził: „Profesjonalne doradztwo ze strony firmy KAISER+KRAFT, która towarzyszyła nam od naszych pierwszych kroków aż do dziś, pozwoliło nam na stworzenie wysoce zoptymalizowanej przestrzeni biurowej.“ Dobra współpraca między firmą KAISER+KRAFT a dostawcami skutkowała szybką realizacją projektu, który wystartował w grudniu 2013 r. i zakończył się montażem po zaledwie dziewięciu miesiącach, pod koniec sierpnia 2014 r!

CWS-boco ler
CWS-boco ler
CWS-boco ler

Dozowniki do mydła, maty wychwytujące brud, pranie, usługi ...

CWS-boco Deutschland z siedzibą w Dreieich należy do wiodących dostawców innowacyjnych systemów higienicznych do toalet oraz usług z zakresu prania i dostawy firmowej odzieży roboczej. Na terenie Niemiec przedsiębiorstwo zatrudnia 3500 pracowników i 7500 pracowników na całym świecie. W 2014 r. przedsiębiorstwo wygenerowało obrót rzędu 751 milionów Euro.

CWS-boco 261

Kontakt

Jeżeli przymierzają się Państwo do opracowania projektu wyposażenia technicznego to prosimy najlepiej o bezpośredni kontakt z nami. Nasi doświadczeni eksperci chętnie Państwu doradzą w wyborze produktów i pomogą w realizacji tego projektu.