Zamki, klucze itp.

Zamykanie, wykluczanie, ryglowanie, przechowywanie, zabezpieczanie, trzymanie pod kluczem: jest tyle słów opisujących tę jedną rzecz. Ile słów tyle zamków i kluczy znajdą Państwo w naszej ofercie.

W kategorii Zamki, klucze itp. oferujemy Państwu produkty następujących marek: Wolf, Axelent, C+P, EUROKRAFTpro, Mannus, HelgeNyberg, ZARGES, Gmöhling, Vetter.

Marka
Rodzaj produktu
Kategoria
Istotne
Liczba artykułów: 61

Zamki i klucze: one zadbają o bezpieczeństwo!Zastanawiają się Państwo, czy wrażliwe obszary firmy są chronione przed dostępem osób nieuprawnionych lub czy ważne przedmioty są dobrze przechowywane? Warto zatem sprawdzić, czy zamki i klucze odpowiadają wymaganiom bezpieczeństwa. Dzięki kilku aktualizacjom można bowiem bez wysiłku unowocześnić swoją koncepcję ochrony przed złodziejami.Jakie zamki wybrać do poszczególnych obszarów?Wymagania bezpieczeństwa dotyczące zamków i kluczy są tym większe, im większa jest wartość rzeczy przechowywanych w szafkach, szafach i pomieszczeniach lub im większe są zagrożenia, jakie te przechowywane przedmioty mogą stwarzać.Klasyczny zamek bębenkowy z kompletem kluczy to jeden z najbardziej uniwersalnych produktów, popularny zarówno w szafkach pracowniczych, jak i w szafach biurowych i uniwersalnych.Wrażliwe obszary firmy lub sejfy najlepiej zabezpieczyć zamkiem szyfrowym. Ważne jest to, że nie są do niego potrzebne żadne klucze, kod może być używany przez kilka osób, a w razie wycieku danych dot. bezpieczeństwa można go łatwo zmienić.U nas można także znaleźć systemy zamykania do bram i zapór drogowych oraz zamówić kompleksowe systemy zamknięć do różnych zastosowań.Jakie zamki i klucze są najlepszym rozwiązaniem do szkół lub innych obiektów użyteczności publicznej?W wielu obiektach codziennie przewija się wiele ludzi. System zamków powinien być dostosowany do tego przepływu osób – na przykład w strefie przebieralni na basenie lub w holu wejściowym biblioteki.Zamki otwierane za kaucją są najlepszym rozwiązaniem, ponieważ nie ma możliwości zgubienia kluczy, ich przypadkowego włożenia lub niewłaściwego użycia. Oszczędza to wiele pracy administracyjnej.Jeśli ten system nie jest praktyczny, należy ponumerować każdą szafkę i zapisać numer na kluczu. U nas znajdą Państwo odpowiednie wyposażenie dodatkowe do opisywania.Jakich wytycznych dotyczących bezpieczeństwa musi przestrzegać pracodawca w odniesieniu do zamków i kluczy?Każdy zamek, który zabezpiecza niebezpieczny lub wartościowy przedmiot, podlega określonym przepisom. Na przykład zamki do zapór drogowych muszą być zgodne z normą DIN 3222/3223, a w sytuacji awaryjnej straż pożarna musi mieć możliwość ich otwarcia uniwersalnym kluczem trójkątnym.Wymagania dotyczące przechowywania ważnych dokumentów w specjalnych szafach stalowych lub towarów w szafach na substancje niebezpieczne są bardzo precyzyjne. Odpowiednie informacje zawarte są we właściwych przepisach i normach, które te rodzaje szaf muszą spełniać.Zamków i kluczy dotyczy ogólnie następująca zasada: zawsze należy upewnić się, że klucze przechowywane centralnie w firmie są tak samo dobrze zabezpieczone jak towary znajdujące się pod kluczem.


Należy dokładnie dokumentować wszystkie wydawane i zwracane klucze lub kody. Nawet jeśli klucz otwiera tylko szufladę stołu warsztatowego lub tym podobne schowki.Eksperci zalecają również, aby już niepotrzebnych kluczy lub zamków pozbywać się w sposób, który uniemożliwi ustalenie ich dotychczasowego przeznaczenia. Sprytni złodzieje korzystają również z takiej wiedzy! Jeśli potrzebują Państwo porad dotyczących tych produktów, zachęcamy do kontaktu z nami.Te produkty mogą Państwa zainteresować:Pompy do oleju | Rozwijarki ręczne | Szafki na leki | Przechowywanie kluczy | Półki teleskopowe | Materiał wypełniający | Wyposażenie dodatkowe do łączenia Pavoy | Wieszaki na ubrania CP