Ładowarki, zasilacze

Od pustego do pełnego w jak najkrótszym czasie – ładowarki i zasilacze sprawiają, że każde urządzenie bezprzewodowe jest szybko gotowe do ponownego użycia. W naszym sklepie można znaleźć szybkie ładowarki, zasilacze sieciowe i uniwersalne ładowarki do akumulatorów, a poniżej można znaleźć więcej informacji.

W kategorii Ładowarki, zasilacze oferujemy Państwu produkty następujących marek: eurokraft pro, KERN, SCANGRIP, Kärcher, Pramac, HelgeNyberg, PRESSOL, VARTA.

Marka
Rodzaj produktu
Zrównoważony rozwój
Istotne
Liczba artykułów: 28

Ładowarki i zasilacze: do pełna proszę!



W pewnym momencie nawet najpotężniejszy akumulator wymaga ładowania. Przy czym również w obszarze ładowania energii obserwuje się rozwój i postęp. Nowoczesne zasilacze są coraz szybsze, wydajniejsze i tańsze.



Jaka jest różnica między ładowarką a zasilaczem?



Wraz z rosnącym postępem technicznym coraz bardziej zacierają się różnice, jeśli chodzi o działanie tego wyposażenia dodatkowego.



  • Zasadniczo zasilacz jest przeznaczony do ciągłego zasilania urządzeń technicznych stałym napięciem i prądem.

  • Z kolei ładowarka powinna ładować akumulatory tylko do wymaganego poziomu naładowania. W tym celu wykorzystuje urządzenie zabezpieczające przed przepięciem, monitory poziomu naładowania i inne systemy zabezpieczające.

  • Ładowarki USB do smartfonów, tabletów itp. są formą pośrednią. Poprzez wtyczkę sieciową stają się one klasycznym zasilaczem, choć na pierwszym planie jest funkcja ładowarki z wbudowanym ogranicznikiem ładowania.


Jakie są rodzaje ładowarek?



Asortyment nowoczesnych ładowarek do gospodarstw domowych, firm i różnego rodzaju działalności jest wyraźnie podzielony na dwie kategorie: specjaliści i rozwiązania uniwersalne.



  • Specjalne ładowarki są zaprojektowane tak, aby mogły ładować wyłącznie akumulatory określonych urządzeń – na przykład elektronarzędzi, mini-podnośników lub wag. Dokładne dopasowanie między akumulatorem a ładowarką ma kluczowe znaczenie w przypadku ładowania akumulatorów o dużej mocy, takich jak te używane w e-mobilności lub w elektronarzędziach.

  • Uniwersalne ładowarki obejmują urządzenia do akumulatorów w formacie AA lub AAA. Ładowarki USB są również kompatybilne ze wszystkimi urządzeniami posiadającymi odpowiednie złącze.


Co jest lepsze – ładowarka szybka czy zwykła?



Wciąż pokutuje mit, że szybkie ładowarki uszkadzają akumulator. Jednak do „uszkodzenia'' dochodzi tylko wtedy, gdy akumulator lub urządzenie pozostaje podłączone do ładowarki po naładowaniu. W takim przypadku całkowita żywotność ogniwa energetycznego zostaje skrócona przez tak zwane ładowanie podtrzymujące.



W środowisku biznesowym szybkie ładowarki są nawet lepszym wyborem. Skracają one czas przestojów, a dzięki szybkiemu ładowaniu pozwalają na mniejszą liczbę wymiennych i zapasowych akumulatorów, które trzeba mieć pod ręką dla danego urządzenia.



Ile watów powinno mieć urządzenie?



Moc specjalnych ładowarek do określonej grupy urządzeń jest zawsze dopasowana do potrzeb akumulatora. Jako jednostka mocy elektrycznej, więcej watów oznacza również szybsze ładowanie. Chociaż zasada „1 wat = 1 godzina ładowania'' jest bardzo uproszczona, można ją ogólnie zastosować do czasu ładowania: akumulator 18 V/2,5 Ah (45 watów) jest w pełni naładowany w około godzinę za pomocą szybkiej ładowarki 18 V/2,5 A.



Ważne: akumulatory i ładowarki są źródłem zagrożenia. Dlatego najlepiej jest, gdy ładowanie i przechowywanie odbywa się w szafkach do ładowania akumulatorów.



Zachęcamy również do lektury naszego artykułu na temat bezpiecznej obsługi baterii/akumulatorów litowo-jonowych. W razie pytań prosimy o kontakt z nami.