Marka
Rodzaj produktu
Ciężar

Taczka do worków

W kategorii Taczka do worków oferujemy Państwu produkty następujących marek: EUROKRAFTpro, EUROKRAFTbasic, QUIPO, RuXXac, Kongamek, MATADOR.

Najlepsza sprzedaż
Liczba artykułów: 339
Widok:
Już sama nazwa ''taczka do worków'' wskazuje na długą i pełną sukcesów historię tego typu taczki transportowej. W swojej pierwotnej formie znana jest już od czasów Antyku: wówczas na drewnianym szkielecie z dwoma kółkami z żeliwa transportowano worki ze zbożem. Na taczkę do worków przemysłowe przedsiębiorstwa stawiają nawet dzisiaj, jej dzisiejsza konstrukcja ma jednak niewiele wspólnego z modelami znanymi w średniowieczu. Nowoczesne taczki do worków posiadają kółka z ogumieniem pełnym lub pneumatycznym i nadają się do stosowania na różnych podłożach: ogumienie pneumatyczne niweluje nierówne powierzchnie, ogumienie pełne lub z poliuretanu dopasowuje się idealnie do gładkich podłóg w halach, nie wymaga dodatkowej konserwacji. Zastąpiono również drewnianą ramę: rama bardzo lekkich modeli wykonana jest z aluminium, w wariantach o dużej nośności rama wykonana jest ze spawanej rurki stalowej lub ze stali szlachetnej.

Taczka do worków zgodna z przeznaczeniem
Jak kiedyś tak i dziś korzysta się z taczek do worków, kiedy wymagany jest bezpieczny dla zdrowia, nieskomplikowany transport nieporęcznych towarów, np. skrzynek, beczek lub worków. Jako że wybór taczek do worków w KAISER+KRAFT obejmuje wersje od kompaktowych taczek do wielofunkcyjnego podestu składanego a nośności wynoszą od 50 do 400 kg, przed zakupem warto sprecyzować swoje wymagania. Materiał ramy, nośność i kształt kółek oraz szufli należy dobrać odpowiednio do typu ładunków, jakie zamierzamy transportować taczką, do charakterystyki podłoża oraz czy będziemy używać jej także na schodach. Taczki do jazdy po schodach rozpoznajemy po gwiaździstym kółku – jest to 3 do 5 kółek po każdej ze stron, które lekko poruszają się po schodach. Wiele z taczek do worków jest składanych, przez co zajmują mało miejsca i mogą być transportowane nawet samochodem osobowym.