Przygotowywanie terenów zewnętrznych firmy na nadejście zimy

2021/05/25

Jest coraz chłodniej, drzewa gubią liście, a powietrze pachnie śniegiem. Czas, by obiekty zewnętrzne firmy udały się na zimowy odpoczynek.

Ale chwileczkę, nie tak od razu.

Należy pamiętać, aby wcześniej przygotować przestrzeń zewnętrzną na nadejście zimy i zabezpieczyć ją przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi. Tylko dzięki odpowiednim zabezpieczeniom trawniki, żywopłoty i rury wodociągowe mogą przetrwać tę zimną porę roku. Poniżej zdradzamy Państwu, na co zwrócić szczególną uwagę.

Dlaczego należy przygotować tereny zewnętrzne na nadejście zimy?

Oczywiście jesienią można jedynie usunąć liście ze ścieżek, opróżnić popielnice i czekać na nadejście zimy. Są jednak co najmniej 3 dobre powody, aby zrobić więcej:

Przygotowywanie terenów zewnętrznych na nadejście zimy wt$

Ochrona przed uszkodzeniami

Jeśli nie zastosuje się odpowiednich zabezpieczeń, temperatury poniżej zera, śnieg i lód mogą spowodować poważne szkody – począwszy od zniszczonych mebli ogrodowych, a na pękniętych rurach skończywszy.

Przygotowywanie terenów zewnętrznych na nadejście zimy wt$

Piękna zieleń na wiosnę

Jeśli trawnik, żywopłoty i rośliny doniczkowe zostaną odpowiednio przygotowane na nadejście zimy, w przyszłym roku znów będzie można cieszyć się soczystą zielenią i wspaniałymi kwiatami. W przeciwnym razie istnieje ryzyko, że po zimie powstaną pozbawione zieleni łyse miejsca, a część roślin obumrze.

Przygotowywanie terenów zewnętrznych na nadejście zimy 2-1

Mniej pracy po zimie

Dobre przygotowanie oszczędza wiele pracy. Wiosną nie trzeba będzie ani naprawiać szkód, ani wkładać dodatkowego wysiłku w rewitalizację terenów zielonych.

Kiedy jest właściwy czas?

Nie ma ściśle określonej daty rozpoczęcia przygotowań do zimy. Jeśli późną jesienią jest jeszcze ciepło, można poczekać dłużej – i odwrotnie. Większość prac najlepiej wykonać w okresie od połowy października do początku listopada. Ostatnim dzwonkiem na to są pierwsze nocne przymrozki.

Lista kontrolna – przygotowywanie obiektów zewnętrznych na nadejście zimy

Przygotowanie terenów zewnętrznych do zimy obejmuje wiele drobnych prac. Oto najważniejsze z nich:

Ostatnia wskazówka – nie daj się zaskoczyć

Jak co roku, pierwszy śnieg zawsze spada wtedy, gdy nikt się tego nie spodziewa. Aby mieć pod ręką wszystko, co potrzebne, należy odpowiednio wcześnie zaopatrzyć się w kruszywo oraz – w razie potrzeby – w wózki do rozsypywania i pojemniki na kruszywo. Dzięki temu można spokojnie i pod każdym względem stawić czoła nadchodzącej zimie.

Przygotowywanie terenów zewnętrznych na nadejście zimy img

Prosimy o kontakt z nami

W razie dodatkowych pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji.