Efektywne zakupy dzięki nowoczesnym rozwiązaniom
e-Procurement
Zmniejsz koszty procesów zakupowych!
Żegnamy papier, zbędne koszty, skomplikowane procesy i żmudne poszukiwania odpowiednich produktów! Przyczytaj o zaletach naszych zakupów elektronicznych i dowiedz się więcej o e-Procurement dzięki rozwiązaniom elektronicznych zakupów oferowanych przez KAISER+KRAFT
Korzyści i oszczędności
Niższe koszty materiałowe
Tu materiały biurowe, tam nowe krzesła i biurka, gdzie indziej wózek montażowy… Wiele osób nawet nie wie, że takie “zakupy za rogiem” mogą zaszkodzić wynikowi firmy z uwagi na wysokie koszty procesu zakupowego, które nie są znane osobom dokonującym tego typu szybkich i tylko z pozoru tanich zakupów.
Wraz z wprowadzeniem e-Procurement kończy się jednak tzw. Maverick Buying (niekontrolowane zakupy), sprawiając że potrzebne materiały mogą być zamówione tylko u kwalifikowanych dostawców na z góry ustalonych warunkach.
Niższe koszty procesów zakupowych
Po prostu zamawiasz online lub w swoim wewnętrznym systemie zamówień – ze standardowego, przetestowanego katalogu na uzgodnionych warunkach. Proces zamawiania jest całkowicie zautomatyzowany.
Kiedy to się opłaca? Przy dużej liczbie małych pojedynczych zamówień.
Koszty procesu zamawiania tzw. produktów kategorii C, głównie o niskiej wartości, są często znacznie wyższe niż cena zakupu. Ze względu na niską cenę zakupu dotyczy to przede wszystkim materiałów nieprodukcyjnych.
Więcej czasu
Dzięki uproszczonym procesom można poświęcić więcej czasu na ważniejsze projekty, takie jak wybór i ocena dostawców lub negocjowanie ofert i umów ramowych.
Zwiększa to wybór produktów, a także zapewnia lepszą koordynację i jakość zamówień.
Mniej chaosu
Poszczególne etapy zakupów stają się przejrzyste i zrozumiałe. Od razu widać, kto zamówił które produkty i złożył zamówienie.
Ponadto ważne informacje, takie jak wymagania lub akceptacje, są automatycznie archiwizowane. Dokumentacja elektroniczna ułatwia kontrolę całego procesu zamawiania.
Oferta i rozwiązania
Katalogi elektroniczne
- łączą przejrzystość katalogu z aktualnością sklepu internetowego
- możliwość dostosowania asortymentu (grup produktów, producentów itp.)
- możliwość korzystania ze specyficznych dla klienta klasyfikacji lub numerów artykułów
- możliwość aktualizacji w dowolnym momencie
- wzbogacony o ilości, ceny, ilustracje i dodatkowe informacje, zgodnie z życzeniem
- możliwość nadawania użytkownikom różnych uprawnień
EDI
- EDI = Electronic Data Interchange
- wymiana zamówień i potwierdzeń zamówień pomiędzy partnerami biznesowymi
- szybki transfer danych
- skrócony czas i niższe koszty procesów zakupowych
OCI / Punchout
- OCI = Open Catalog Interface
- standardowy, otwarty interfejs do wymiany zestawów danych katalogowych pomiędzy Twoim systemem zarządzania zasobami a systemami zamówień online KAISER+KRAFT
- bezpośredni dostęp przez Internet do naszych danych katalogowych bez konieczności wcześniejszego ich instalowania
- przekazywanie elektronicznego zapytania do naszego zewnętrznego serwera danych online, a następnie bezpośredni powrót koszyka z zamówieniem do Państwa systemu ERP
- bez wysiłku administracyjnego, zawsze aktualne dane
Customized Web
- uproszczone rozwiązanie do optymalizacji zamówień materiałów bez systemu e-Procurement ze strony Klienta
- indywidualne warunki i wybór asortymentu oraz na życzenie również własne logo firmy na stronie internetowej KAISER+KRAFT
- wszechstronne opcje wyszukiwania i wiele innych przydatnych funkcji
- możliwe są specyficzne limity budżetowe, administracja użytkownika i procedury zatwierdzania
Które rozwiązanie jest najlepsze dla Twojej firmy?
API / Dane produktów
Z przyjemnością udostępnimy Państwu nasze dane produktów, które są obecnie dostępne - za pośrednictwem kanału danych lub przez ResT-API. Możemy codziennie wygenerować plik z danymi dla Państwa lub zaoferować bezpośrednią komunikację za pośrednictwem interfejsu API.
Nasze dane produktów są codziennie wczytywane do Państwa systemu za pośrednictwem kanału danych. Obsługujemy tutaj popularne formaty. Zwykle możemy również wykluczyć żądany format. Zapytaj nas o to.
ResT-API – Representational State Transfer
Za pomocą interfejsów programistycznych, tak zwanych interfejsów API, możemy sprawić, że Twoje statyczne katalogi będą dynamiczne lub po prostu wysyłać wymagane informacje o produktach na żądanie za pośrednictwem komunikacji “na żywo”. Ta ostatnia odbywa się za pośrednictwem żądania HTTP, do którego wymagane dane są zwracane w ułamkach sekundy. Tutaj na przykład możliwe są bieżące zapytania dotyczące cen, zapasów, czasu dostawy itp.
- Zawsze aktualne dane produktów
- Minimalizacja kosztów procesów zakupowych
- Przejrzystość
- Oszczędność czasu
- Zwiększenie wydajności
Simple System
Neutralna platforma zakupowa skupiająca różnych dostawców
- Klient sam określa i dokonuje wyboru dostawców, asortymentu i warunków
Wysoki stopień dostosowania
- Priorytetyzacja wyników wyszukiwania
- Listy ulubionych i numery materiałów specyficzne dla klienta
- Zarządzanie profilami, grupami użytkowników oraz stanowiskami kosztowymi
Różne opcje integracji
- Połączenie systemów zarządzania zasobami innych z rozwiązaniem SAP Plug & Play
- skaner kodów kreskowych
- system Kanban
Formaty i standardy
Standardy klasyfikacji
Standard klasyfikacji jest zawsze konieczny, gdy dane o produkcie mają być wymieniane między klientami, dostawcami lub partnerami. Klasyfikacja jest stosowana w celu zapewnienia unikalnego, znormalizowanego opisu produktu i nadania mu jednolitej struktury.
Przykład: Klasufikacja eCl@ss definiuje hierarchiczną strukturę grup / klas oraz charakterystyczne atrybuty, słowa kluczowe i synonimy, które są przypisane do produktów. Upraszcza to nie tylko wyszukiwanie za pomocą właściwości produktów, ale także pomaga w szybszym znajdowaniu produktów wszędzie. Możliwe jest również porównanie i bezbłędna transmisja danych z różnych źródeł.
Ważne: Nie tylko klasyfikujemy według standardów, ale także chętnie dostosujemy się do Państwa i profesjonalnie spełnimy indywidualne wymagania zgodnie z klasyfikacją specyficzną dla danego przedsiębiorstwa lub dostawcy.
- UNSPSC
- eCl@ss
- Hierarchia KAISER+KRAFT
Formaty wymiany danych
Standardy wymiany danych katalogowych łączą w sobie dane dotyczące produktu, dostawcy i nabywcy, a dzięki jednolitemu formatowi zapewniają, że podczas transferu i importu danych do innych systemów nie pojawią się żadne błędy oraz że dane są czytelne.
Formaty wymiany katalogów pomagają...
... strukturyzować dane produktów w kilku obszarach, np. dane podstawowe, dane o opakowaniach, dane o cenach, dodatkowe dane multimedialne, dane o strukturze artykułów, dane o strukturze katalogów
... określić wymagane i opcjonalne pola, typy danych, długości pól i dodatkowe zasady
... wspierać stosowanie znormalizowanych klasyfikacji produktów
... importować bezpośrednio do wszystkich głównych systemów docelowych dla katalogów online
... określić struktury danych i formaty wymiany przy użyciu XML
...umożliwić proste rozszerzenie standardu, aby móc spełnić przyszłe wymagania.
- BME
- CIF
- Excel, CSV, TXT
Standardy transakcji
Aby możliwe było elektroniczne przesyłanie dokumentów handlowych lub wymiana potwierdzeń zamówień, faktur itp. wymagane są formaty komunikatów, które są przesyłane dodatkowo do danych katalogowych.
Standardy transakcji wspomagają tworzenie i wymianę tych wiadomości; jednolicie definiują formaty danych i zawartość Twoich wiadomości (dokumenty biznesowe). W ramach EDIFACT dostępne są na przykład formaty komunikatów dla zapytań o rezerwację, zamówień zakupu, potwierdzeń rezerwacji, powiadomień o wysyłce lub potwierdzeń odbioru towaru.
Stosowanie standardów transakcji jest szczególnie korzystne w przypadku powtarzających się transakcji biznesowych i/lub wymiany dokumentów z dużą liczbą partnerów biznesowych.
Dzięki temu standaryzowanemu elektronicznemu przesyłaniu dokumentów biznesowych oszczędzamy czas i pieniądze: dane mogą być łatwiej przekazywane do odpowiednich systemów i wspierana jest pełna integracja procesów biznesowych.
- EDIFACT, XCBL, SAP IDOCs, openTRANS, CXML, ORDERS0x
- FTP, OFTP, SMTP, SFTP, HTTPS, X.400
Najczęściej zadawane pytania
Jak wybrać rozwiązanie optymalne dla mojej firmy?
Łatwo jest włączyć KAISER+KRAFT do istniejącego systemu e-Procurement i korzystać z zalet tego systemu. Z reguły postępujemy następująco:
Analiza stanu obecnego
Najpierw analizujemy, jak przebiega proces zamawiania w Państwa firmie. Na tej podstawie możemy określić, które funkcje rozwiązania e-Procurement są rzeczywiście potrzebne.
Ustalenie asortymentu
W drugim kroku określamy strukturę asortymentu:
– Rozmieszczenie zamówionych produktów na interfejsie użytkownika systemu eProcurement
– Wybór i budowa asortymentu oraz połączenie Twoich dostawców
– Twoi pracownicy mają dostęp do wszystkich asortymentów i tego samego interfejsu użytkownika. Tutaj ustalasz, który dział lub pracownik otrzymuje prawa dostępu i zamówienia.
Indywidualna adaptacja
Nie trzeba dodawać, że Twoje szczególne wymagania i życzenia są brane pod uwagę przy dostarczaniu rozwiązania.
Pomożemy również w wdrożeniu rozwiązania, aby można było rozpocząć bezzwłocznie nowe, bardziej wydajne i tańsze zamówienia. Nawet po integracji jesteśmy zawsze dla Ciebie z kompetentną radą i wsparciem technicznym.
Jak otrzymam dane?
Są 3 możliwości:
1) Mogą Państwo pobrać dane z chmury KAISER+KRAFT.
2) Załadowujemy katalog danych u Państwa integratora systemowego (providera).
3) Importują Państwo dane przez www.kaiserkraft.pl do Państwa systemu.
Czy dostarczacie również zdjęcia produktów?
Tak, oczywiście. Jeśli to konieczne, wiele zdjęć na produkt. Oprócz standardowych rozmiarów 180 x 240 pikseli, dostępnych jest również wiele różnych formatów.
Z jakich jednostek zamówienia korzystaKAISER+KRAFT?
Utrzymujemy wszystkie znane standardy – w każdym przypadku oferujemy jednostki, których potrzebujesz indywidualnie.
- Jednostki:
– jednostki opakowaniowe
– metry kwadratowe
– sztuka
– metr
– para - Normy:
– ISO
– EKG ONZ / R20 - Minimalna jednostka zamówienia:
– 1 jednostka opakowaniowa
Zasadniczo chcielibyśmy również uwzględnić Państwa specjalne życzenia, takie jak długość tekstu, klasyfikacje i własne kody jednostkowe.
Czym jest procedura kontroli zamówień?
W procesie zamawiania ta procedura jest szczególnym przypadkiem w przypadku zdecentralizowanych zamówień zakupu, czyli w przypadku zamówień, które nie są realizowane za pośrednictwem zakupów centralnych.
Zasadniczo proces niekontrolowanych zakupów – Maverick Buying – powinien być zablokowany. Ważne jest jednak, aby nie utrudniać procesu zamawiania ze względu na niepotrzebne wymagania dotyczące zatwierdzenia.
W przypadku uprawnień przypisanych do konkretnej osoby, zakres produktów jest zdefiniowany z góry dla odpowiednich pracowników. Jeśli produkt nie jest wstępnie wybrany, wymagana jest akceptacja. Jest to przydatne w przypadku złożonych, niebezpiecznych lub bardzo drogich towarów.
Akceptacja związana z zamówieniem może zależeć od wartości zamówienia – najważniejszymi wariantami są tutaj limity wartości i budżety. W procedurze limitu wartości ustalany jest limit dla poszczególnych pozycji i / lub całego zamówienia. Jeśli limit zostanie przekroczony, zamówienie musi zostać zatwierdzone.
Procedura budżetowa jest jeszcze inna: Klient otrzymuje budżet na określony czas, z którego wszystkie zamówienia złożone w tym okresie zostaną odjęte. Jeśli budżet zostanie wykorzystany, wszystkie pozostałe zamówienia muszą zostać zatwierdzone.
U nas możesz również ustawić niestandardowe procedury zatwierdzania w zależności od potrzeb biznesowych, realizując w ten sposób całkowicie zautomatyzowany proces zamawiania.
Czym jest procedura noty kredytowej?
Po prostu: system płatności za swoje zamówienia. Aby to zrobić, nasz system najpierw zbiera wszystkie dane z zamówień i zaksięgowanych potwierdzeń dostawy zamówionych towarów.
System e-Procurement porównuje następnie, czy zamówienia rzeczywiście dotarły do Twojej firmy.
Następnie dla dostawcy zostaje automatycznie wygenerowana nota kredytowa, która nie tylko pokazuje łączną kwotę należną do zapłaty, ale także przypisuje wszystkie zamówienia do działów Twojej firmy.
Ta nota kredytowa zostanie następnie przekazana do twojego systemu ERP i wysłana do twojego działu księgowości w celu uregulowania płatności.
Metoda ma tę zaletę, że proces zamawiania jest przejrzysty. Status można sprawdzić w dowolnym momencie dla obu stron, odchylenia ilościowe i cenowe są wykluczone, a towar dostarczony zostaje zaksięgowany. Skomplikowane audyty i rezerwy są eliminowane, wszystkie dane są dostępne w formie elektronicznej i przekazywane do systemu za pośrednictwem interfejsu.
Rozwiązanie to nie jest obecnie popularne w polskim systemie rozliczania dostaw zakupów materiałów nieprodukcyjnych, tym niemniej jest dostępne w naszej ofercie.
Skontaktuj się z nami
Zacznij już teraz: skontaktuj się z zespołem ds. e-Procurement w KAISER+KRAFT. Wystarczy zadzwonić lub wysłać wiadomość e-mail!
Tel. +48 22 623 03 42
E-mail: e-procurement@kaiserkraft.pl