Wstecz
Poradnik zakupowy Fabryka

Zastosowanie rowerów towarowych w zakładzie

Do elastycznego transportu na terenie zakładu

Przyszłość mobilności nie należy już wyłącznie do samochodów. Rowery towarowe cieszą się coraz większą popularnością i stają się poważną alternatywą dla transportu przedmiotów z punktu A do punktu B, zarówno w życiu prywatnym, jak i biznesowym.

Użytkownik nie musi już przy tym polegać wyłącznie na sile mięśni. Modele z napędem elektrycznym dodają swoją moc do wysiłku użytkownika i znacznie ułatwiają przemieszczanie ładunków. Mimo dużej nośności rowery towarowe są nadzwyczaj łatwe w prowadzeniu. Szczególnie firmy posiadające duże zakłady produkcyjne lub różne działy odnoszą korzyści z zakupu roweru towarowego. Pracownicy mają często do dyspozycji jeden lub dwa rowery, z których mogą elastycznie korzystać.

Zalety roweru towarowego.

  • Nie wymaga benzyny i jest niedrogi w eksploatacji
  • Zajmuje mniej miejsca niż np. wózek widłowy lub samochód, a gdy nie jest używany, można go przechowywać w sposób zapewniający oszczędność miejsca
  • Dzięki temu zwinnemu i zwrotnemu pojazdowi zadania transportowe są wykonywane w krótkim czasie
  • Można nim manewrować nawet w wąskich przejściach
  • Zawsze dostępny, gdy jakiś przedmiot jest nagle potrzebny w innym miejscu
  • Zapewnia dawkę ruchu podczas codziennej pracy
  • Często dotowany przez państwo lub miasto
  • Przyczynia się do ochrony środowiska

Jak można wykorzystać rowery towarowe w firmie?Zalety roweru towarowego w jednym zdaniu? Można bez problemu wszędzie nim dojechać, a także wiele przewieźć.

Jaki rower towarowy będzie odpowiedni do poszczególnych zadań?

Elastyczne, wszechstronne urządzenie: Rower towarowy Classic

Nasz klasyczny rower towarowy jest odpowiedni do transportu małych ładunków na terenie zakładu. Na tym rowerze towarowym bez silnika można przewozić przedmioty o wadze do 50 kg. Jest on lżejszy i bardziej zwrotny niż alternatywne rozwiązanie z trzema kołami. W tym dwukołowym modelu pojemnik transportowy znajduje się nad przednim kołem. Dzięki temu ładunek jest zawsze w zasięgu wzroku i ma się do niego szybki dostęp.Mocny trójkołowiec: Elektryczny rower towarowy E-Cargo PRO

W tym rowerze elektrycznym duża, zamknięta skrzynia transportowa znajduje się z przodu roweru, między dwoma przednimi kołami. Konstrukcja z trzema kołami utrzymuje rower w równowadze i zapewnia jego stabilność nawet podczas postoju lub pokonywania zakrętów. Mocny silnik w tylnym kole pomaga ruszyć z miejsca i jechać z prędkością do 25 km/h. Jest to szczególnie wygodne, gdy obciążenie jest bliskie maksymalnej wartości, tj. 80 kg. Ten elektryczny rower towarowy to prawdziwy siłacz, który bez wysiłku i bezpiecznie przewozi po najbliższej okolicy materiały, sprzęt i inne towary.

Rowery towarowe wt$

Rower towarowy w codziennej pracy: 7 sprawdzonych praktycznych wskazówek

Więcej informacji o możliwościach uzyskania dofinansowania

Czy wiedzą Państwo, że wiele krajów i miast oferuje dofinansowanie zakupu takiego roweru? Przykładowo w Niemczech zarówno rząd federalny, jak i wiele miast i gmin zapewniają wsparcie finansowe dla firm na zakup rowerów towarowych. Warto zatem zasięgnąć informacji we właściwym urzędzie, czy i w jakim zakresie uzyskanie takiego wsparcia na zakup roweru towarowego możliwe jest również w Państwa regionie.

Najpopularniejsze kategorie z niniejszego przewodnika