Projekt Keystone Development

Jeden za wszystkich

Projekt

Zadanie

W Küssnacht (Szwajcaria) na zlecenie firmy Keystone Development AG i we współpracy z biurem architektonicznym HCI miała zostać zaprojektowana i wzniesiona hala magazynowa. Z tej powierzchni korzysta przedsiębiorstwo OMIDA, które składuje tam sole dr. Schüsslera i leki homeopatyczne.

Rozwiązanie

Podstawą, na której oparto plan magazynu, były wymiary regałów. Tak powstał niezwykle przestronny obiekt, w którym przestrzeń regałową można powiększać lub zmniejszać z maksymalną elastycznością. Kluczowymi czynnikami były przy tym stosunek ceny do jakości oraz osobiste doradztwo u klienta i na placu budowy.

Fabio Martella, kierownik projektu KAISER+KRAFT

„Projekt sprawił wiele radości. Dobra współpraca została bardzo dobrze oceniona przez obie strony.“

Terminowa realizacja

Sam montaż regałów trwał cztery tygodnie. O skali i rozmiarach tego projektu najlepiej świadczą poniższe dane: w sumie dostarczono i zamontowano 54 tony materiałów stalowych, 304 ramy pionowe (wys. ramy do 7000 mm), 1558 belek stalowych i 92 narożniki zabezpieczające przed uderzeniami. Ponadto każdy poziom regałów wyposażono w instalację tryskaczową: to specjalna wersja, w przypadku której należało wcześniej dokładnie określić wysokość zawieszenia belek, ponieważ nie było możliwości późniejszego wprowadzania jakichkolwiek korekt.

Realizacja projektu przebiegła pomyślnie dla wszystkich stron, również dlatego, że ściśle przestrzegano harmonogramu. Było to możliwe m.in. dzięki skoordynowaniu i uzgodnieniu na różnych spotkaniach skomplikowanych terminów – od planowania, poprzez dostawę regałów paletowych, aż po instalację tryskaczy i koordynację prac inżynierów budowlanych, elektryków i monterów systemu wentylacji.

Wyjątkowe wyzwanie

Głównymi wyzwaniami projektu, którym należało sprostać, były duże nakłady pracy w zakresie koordynacji i duże rozmiary obiektu (2512 m² powierzchni magazynowej i 3162 palety).

Keystone Development wt$
Keystone Development mg$

Zachęcamy do kontaktu!

Jeżeli przymierzają się Państwo do opracowania własnego projektu, prosimy o bezpośredni kontakt. Nasi doświadczeni eksperci chętnie doradzą w wyborze produktów i pomogą w realizacji.

Kontakt w sprawie doradztwa, planowania i analizy potrzeb: