Projekt WILO

Biura halowe w fabryce

Projekt

Zadanie

W częściowo nowej, a częściowo przebudowanej fabryce WILO Smart Factory zaistniała potrzeba stworzenia większej liczby biur halowych oraz systemu ścianek działowych. Koncepcja przestrzenna miała umożliwiać zaprojektowanie stanowisk pracy w obrębie fabryki.

Rozwiązanie

Elastyczny system biur halowych, który umożliwia łatwe i ekonomiczne przeprowadzenie nawet nagłych zmian aranżacyjnych – niezależnie od tego, czy biuro halowe ma być przebudowane, rozbudowane czy przeniesione.

„To, co zostało uzgodnione, zostało zrealizowane przez firmę KAISER+KRAFT w stosunku 1:1. To była naprawdę bardzo, bardzo przyjemna współpraca“.

Michael Köhler, kierownik projektu, Grupa WILO

Wielozadaniowość z jednego źródła

Podczas planowania i realizacji projektu należało wziąć pod uwagę i skoordynować wiele czynników. Począwszy od poszczególnych produktów, których dostępność i czas dostawy musiały być skoordynowane z ważnymi etapami projektu, aż po wymóg, aby koncepcja przestrzenna umożliwiała maksymalną elastyczność, a jednocześnie spełniała najwyższe wymagania w zakresie jakości, trwałości i izolacji akustycznej.

Głównym czynnikiem sukcesu było planowanie i wsparcie. Dawało to gwarancję, że harmonogram zostanie dotrzymany oraz że możliwe będzie natychmiastowe dostosowanie się nawet do najdrobniejszych zmian wprowadzonych przez klienta w ostatniej chwili.

Galeria zdjęć

Elastyczny system biur halowych dla firmy WILO wt$

Wyjątkowe wyzwanie

Planowanie i realizacja elastycznych biur halowych przebiegały równolegle z budową i przebudową WILO Smart Factory. Harmonogram był zatem bardzo napięty, ponieważ należało uwzględnić również inne prace związanie m.in. z instalacją elektryczną, układaniem podłóg i montażem maszyn.

Elastyczny system biur halowych dla firmy WILO mg$

Prosimy o kontakt!

Jeżeli przymierzają się Państwo do opracowania własnego projektu, prosimy o bezpośredni kontakt z nami. Nasi doświadczeni eksperci chętnie Państwu doradzą w wyborze produktów i pomogą w realizacji tego projektu.

Kontakt w sprawie doradztwa, planowania i analizy potrzeb: