Projekt BIW Isolierstoffe

Wszystko trafia tam, gdzie powinno

Projekt

Zadanie

Firma BIW Isolierstoffe jest jednym z czołowych producentów wysokiej jakości materiałów izolacyjnych i elementów uszczelniających zachowujących elastyczność niezależnie od temperatury. W nowym budynku miały powstać wyposażone w szafki szatnia damska i męska, które zgodnie z wytycznymi dotyczącymi miejsc pracy § 34 pozwalałyby na oddzielne przechowywanie odzieży zwykłej i roboczej. Celem było maksymalne wykorzystanie przestrzeni zgodnie ze wspomnianymi wytycznymi.

Rozwiązanie

Głównie dzięki przeprowadzonym na miejscu konsultacjom udało się wypracować propozycję rozwiązania, które idealnie pasuje do firmy BIW: wyraźnie rozpoznawalne oznaczenie kolorystyczne drzwi (na przemian jasnoszary RAL 7035 i niebieski gencjanowy RAL 5010), jak również dostosowanie szafek do skośnych daszków. Kolejny plus: serwis. Dopełnieniem oferty były: transport, instalacja, montaż i utylizacja opakowań.

Michael Runte, kierownik projektu kaiserkraft

„Zdołaliśmy sprostać wszystkim wymaganiom ku pełnemu zadowoleniu naszego klienta.“

Niebieski gencjanowy to był strzał w dziesiątkę

Wyraźne kodowanie kolorystyczne szafek pozwoliło z jednej strony spełnić wymogi wytycznych dotyczących miejsc pracy, a z drugiej strony zapewniło doskonałe wpasowanie w kolorystykę firmy. Kolor niebieski gencjanowy RAL 5010 pochodzi bowiem z logo firmy, a zatem jest zgodny z identyfikacją wizualną tego przedsiębiorstwa.

Bardzo dobry efekt końcowy to przede wszystkim zasługa osobistego doradztwa. Planowanie pomieszczeń, pomiary, dostosowania i dobór kolorów – wszystkie decyzje podejmowane były w ścisłym porozumieniu z klientem. Ostatecznie klient docenił to, że oprócz koncepcji rozwiązania nasza oferta obejmowała także całościowy pakiet serwisowy.

Wyjątkowe wyzwanie

Zasadniczo należało spełnić dwa rodzaje wymogów: zarówno życzenia klienta, jak i wymogi prawne zapisane w wytycznych dotyczących miejsc pracy, regulujących kwestię oddzielnego przechowywania odzieży zwykłej i odzieży roboczej.

BIW Isolierstoffe wt$
BIW Isolierstoffe mg$

Zachęcamy do kontaktu!

Jeżeli przymierzają się Państwo do opracowania własnego projektu, prosimy o bezpośredni kontakt. Nasi doświadczeni eksperci chętnie doradzą w wyborze produktów i pomogą w realizacji.

Kontakt w sprawie doradztwa, planowania i analizy potrzeb: