Zamiatarki ręczne, zamiatarki
Zamiatarki ręczne – następny krok w ewolucji miotły. Pracę, niegdyś wykonywaną poprzez siłę mięśni, z łatwością wykonują ergonomiczne, dokładne, wydajne i lekkobieżne zamiatarki.
W kategorii Zamiatarki ręczne, zamiatarki oferujemy Państwu produkty następujących marek: Kaercher, haaga, EUROKRAFTpro.
Zamiatarki ręczne i zamiatarki: czystość w spacerowym tempie
Podczas czyszczenia powierzchni roboczych miotłę należy zostawić w spokoju i postawić na zamiatarki ręczne. Ten bezkompromisowy pomocnik w utrzymaniu czystości wychwytuje niezawodnie nawet duże zabrudzenia i jest wygodny w obsłudze – bez pośpiechu, dla każdego użytkownika i zapewniając większy efekt niż jakakolwiek miotła.
Czym są zamiatarki ręczne i dlaczego są przydatne w firmie?
Zamiatarki to funkcjonalne połączenie obracających się szczotek, które w wyniku ruchu obrotowego transportują duże i drobne zanieczyszczenia, zapewniając ich rozmieszczenie w zbiorniku wychwytowym. W zależności od wersji dostępne jest również urządzenie ssące, dzięki czemu czyszczenie jest jeszcze dokładniejsze. Specyfikę ruchu obrotowego szczotek wyjaśniamy w poradniku zakupów dotyczącym zasad działania zamiatarki i walca tandemowego.
Ponieważ urządzenia te mają szerszy zakres funkcjonalny i pracują praktycznie automatycznie, w przypadku czyszczenia przemysłowego wystarczy jedynie prowadzić maszynę po uporządkowanych ścieżkach po podłodze w hali lub na zewnątrz budynków.
Jakie są zalety zamiatarek w porównaniu z innymi urządzeniami do czyszczenia podłóg?
Duże powierzchnie można czyścić skutecznie i efektywnie, różne podłoża nie stanowią dla zamiatarek ręcznych żadnego problemu, a przede wszystkim obszary zewnętrzne są wolne od śmieci i brudu.
Obrót szczotki jest również skuteczny w przypadku zanieczyszczeń, dla których typowy sprzęt ręczny jest zbyt słaby, a myjki ciśnieniowe nie są najlepszym wyborem. Mowa tu o takich zanieczyszczeniach, jak:
- Suche i mokre liście oraz odpady roślinne na obszarach zewnętrznych
- Puszki po napojach, papier lub podobne nieporęczne przedmioty, które lądują obok koszy na odpady
- Drobne pyły, których nie powinno się wzbijać
Urządzenia naszych najlepszych marek, takich jak Kärcher czy Eurokraft, pracują cicho i są bardzo zwrotne. Jeśli model wyposażony jest dodatkowo w jednostkę ssącą, jest on znacznie szerszy niż klasyczny odkurzacz. Pozwala to na celowe zbieranie nawet dużych przedmiotów bez powodowania zagrożenia dla funkcjonalności urządzenia.
Mówiąc prościej: zamiatarki są bardziej uniwersalne i skuteczniejsze niż miotły, mniej skomplikowane niż myjki ciśnieniowe i mają znacznie szerszy zakres zastosowania na terenie firmy niż odkurzacze.
Jaka zamiatarka nadaje się do poszczególnych rodzajów podłóg?
Większość urządzeń z naszej oferty przeznaczona jest do podłóg twardych w obszarach wewnętrznych i zewnętrznych. Szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć w odpowiedniej karcie charakterystyki. Cechy funkcjonalne prezentujemy w postaci przejrzystych piktogramów, których wyjaśnienie znajduje się we wskazówkach dotyczących systemu informacyjnego stosowanego do czyszczenia przemysłowego.
Oferujemy duży wybór wariantów ręcznych i z napędem silnikowym, a także specjalne formy do szybkiego czyszczenia w międzyczasie:
- Szczotka elektryczna: zmotoryzowana wersja domowego klasyka. Kompaktowa i skuteczna w przypadku mniejszych wnętrz i wykładzin dywanowych.
- Klasyczne zamiatarki ręczne: im większa powierzchnia twardej podłogi, którą trzeba zamiatać wewnątrz lub na zewnątrz, tym bardziej zmotoryzowane powinno być dane urządzenie. Wersje ręczne są wystarczające do powierzchni o umiarkowanej wielkości i do mniejszej ilości zabrudzeń.
- Zamiatarki z funkcją ssania: nie tylko czyszczą wyjątkowo dokładnie, ale nadają się w sposób szczególny do czyszczenia dużych powierzchni i pomieszczeń, w których na podłodze znajduje się duża ilość kurzu – np. stajni, tartaku itp.
Na co należy zwrócić uwagę podczas wyboru zamiatarki?
Oprócz podstawowego rodzaju urządzenia i wyboru między wersją ręczną i z napędem silnikowym istotne znaczenie mają następujące czynniki:
- Szerokość zamiatania zależna od liczby, rozmieszczenia i konstrukcji szczotek
- Możliwa prędkość robocza lub operatora maszyny w przypadku optymalnej wydajności czyszczenia
- Wydajność zamiatania na godzinę, na którą składa się moc napędu, szerokość zamiatania, liczba szczotek itp.
Podczas gdy kompaktowe, ręczne zamiatarki są bardzo ekonomiczne i zawsze gotowe do użycia, wersje z napędem silnikowym są niezbędne w przypadku dużych powierzchni. Jednocześnie węższe, ręczne maszyny optymalnie nadają się do czyszczenia np. wąskich korytarzy w magazynie, zapewniając dzięki zwrotności łatwość manewrowania.
Czy w przypadku zamiatarek obowiązują jakieś wskazówki dotyczące pielęgnacji?
Szczotki obrotowe można wprawdzie stosować na większości podłóg, jednak z pewnością nie na wszystkich. Bardziej szczegółowe informacje na ten temat można zawsze znaleźć w dołączonej przez producenta instrukcji obsługi. Specjalne wyposażenie dodatkowe do czyszczenia nie jest konieczne. Należy jednak zwracać uwagę, czy szczotki są w idealnym stanie. Odpowiednie części zamienne znajdą Państwo w naszej ofercie.
Ponadto jesteśmy Państwa partnerem również w dziedzinie artykułów do czyszczenia i wyposażenia sanitarnego. Zachęcamy do kontaktu z nami.