Nr: 547021 49

Ogniotrwała szafa na substancje niebezpieczne, typ 90 – LaCont 2-drzwiowa

Ogniotrwała szafa na substancje niebezpieczne, typ 90 – LaCont

wys. x szer. x głęb. 1935 x 900 x 598 mm

Szerokość [mm]
17.390,- zł
Cena / szt. (netto)

Czas dostawy: 9–10 tygodni
Lub
Logowanie i przejście w 3 krokach do oferty
Zarejestruj się w naszym sklepie internetowym (lub zaloguj jako użytkownik) a następnie wykonaj poniższe kroki
Opis produktu
  • Dopuszczona do składowania cieczy palnych w miejscu pracy zgodnie z EN 14470-1 (typ 90) i TRGS 510, załącznik 3
  • Odporność na działanie ognia testowana przez >90 minut, atest GS
  • Izolacja wg DIN 4102
  • Samoczynne zamykanie drzwi w razie pożaru
  • Ruszt z blachy perforowanej do wanny podłogowej w zakresie dostawy
  • Eksploatacja zgodnie z TRGS 510 (również dopuszczona bez powietrza odlotowego – należy przestrzegać strefy Ex wokół szafy)
Bezpieczne przechowywanie cieczy zapalnych w miejscu pracy dzięki ognioodpornej szafie na materiały niebezpieczne Typ 90 LaCont. Dzięki odporności ogniowej wynoszącej >90 minut zgodnie z normą EN 14470-1 (Typ 90) i TRGS 510, załącznik 3, szafa ta oferuje niezawodną ochronę dla Państwa cieczy zapalnych.

Solidna konstrukcja oraz odporność ogniowa z atestem typu i znakiem GS czynią tę szafę niezawodnym wyborem do wymagających środowisk pracy. W przypadku pożaru drzwi zamykają się samoczynnie, aby szybko chronić ciecze zapalne. Dodatkowo izolacja zgodna z normą DIN 4102 zapewnia dalszą ochronę. Ognioodporna szafa na materiały niebezpieczne Typ 90 LaCont przekonuje nie tylko swoim bezpieczeństwem, ale również funkcjonalnością. Trzy półki są z regulacją wysokości w siatce co 64 mm i są uzupełnione o wannę podłogową z pokrywą z blachy perforowanej jako pierwszy poziom składowania. Rozlane ciecze są niezawodnie wychwytywane, a blacha perforowana zapobiega ich gromadzeniu się na pokrywie.

Korpus zewnętrzny wykonany jest z blachy stalowej lakierowanej proszkowo w kolorze jasnoszarym, dwoje drzwi skrzydłowych jest zamykanych na zamek bębenkowy i lakierowanych proszkowo na rzucający się w oczy kolor żółty narcyzowy. Korpus wewnętrzny z płyt laminowanych HPL zapewnia wysoką odporność ogniową i chemiczną oraz solidność i trwałość. Taka konstrukcja ułatwia czyszczenie i konserwację i zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo podczas przechowywania materiałów niebezpiecznych. Dolna listwa wykończeniowa jest wykonana ze stali szlachetnej (Niro-Raute).

Dopuszczona jest fabryka szafy na materiały niebezpieczne zgodnie z TRGS 510 również bez wentylacji wyciągowej, należy zachować strefę Ex wokół szafy. Przyłącze wentylacyjne z króćcem rurowym DN80 umożliwia opcjonalne podłączenie wentylacji wyciągowej. Stopki poziomujące do wyrównywania nierówności podłoża zapewniają optymalne użytkowanie w każdym otoczeniu (maks. różnica wysokości 3 mm, ustawienie odbywa się za pomocą 4 śrub). Wybierając ognioodporną szafę na materiały niebezpieczne Typ 90 LaCont, decydują się Państwo na najwyższe standardy bezpieczeństwa i niezawodność.

Przyłącze uziemiające zgodnie z TRBS 2153 (unikanie źródeł zapłonu)
Oznakowanie zgodnie z EN 14470-1 / TRGS 510, załącznik 3 / ISO 3864 / ASR A1.3.

Wyposażenie wewnętrzne:
1 x wanna podłogowa zgodnie z StawaR / ÜHP
1 x pokrywa z blachy perforowanej jako 1. poziom składowania
3 x półka z regulacją wysokości w siatce co 64 mm

Wszystkie podane nośności obowiązują przy równomiernym rozłożeniu obciążenia.

Drzwi zamykane zamkiem bębenkowym.
UWAGA: Wysokość transportowa szafy wraz z opakowaniem i kanałem wentylacyjnym wynosi ok. 2200 mm. Kanał wentylacyjny na szafie można dodatkowo zdemontować na czas transportu.
Sprawdzone bezpieczeństwo
W tym przypadku chodzi o znak jakości. GS, czyli w j. niem. Geprüfte Sicherheit, to w tłumaczeniu sprawdzone bezpieczeństwo.
Sprawdzone bezpieczeństwo. W tym przypadku chodzi o znak jakości. GS, czyli w j. niem. Geprüfte Sicherheit, to w tłumaczeniu sprawdzone bezpieczeństwo.
Szafy na substancje niebezpieczne, typ 90, do składowania palnych cieczy. Odporność ogniowa 90 minut, testowane w komorze spalania, certyfikowane. Zgodne z EN 144701-1.
Szafy na substancje niebezpieczne, typ 90, do składowania palnych cieczy. Odporność ogniowa 90 minut, testowane w komorze spalania, certyfikowane. Zgodne z EN 144701-1.
Do cieczy grożących skażeniem wód
Do cieczy grożących skażeniem wód
Do cieczy trujących
Do cieczy trujących
Do cieczy palnych
Do cieczy palnych
Dane techniczne
Odporność na działanie ognia90 minut
Materiałspecjalne płyty ognioodporne blacha stalowa, lakierowana proszkowo
Wysokość1935 mm
Wysokość transportowa2200 mm
Głębokość598 mm
Kolor korpusujasnoszary, RAL 7035
Kolor drzwiżółty narcyzowy, RAL 1007
Wys. wewn.1700 mm
Głęb. wewn.430 mm
Rodzaj drzwidrzwi skrzydłowe
Rodzaj zamknięciazamek bębenkowy
Liczba półek3 szt.
Materiał półkiblacha stalowa
Nośność półki75 kg
Raster regulacji wysokości półek64 mm
Liczba wanien1 szt.
Rodzaj produktuszafy na substancje niebezpieczne, ogniotrwałe
Dostawazmontowane/w całości
Szerokość900 mm
Szer. wewn.797 mm
Wersja drzwi2-drzwiowy
Liczba drzwi2 szt.
Pojemność podłogowej wanny wychwytowej29.5 l
Ciężar395 kg
Zrównoważony rozwój
Produkt z potencjałem rozwoju

Ten produkt nie spełnia jeszcze w wystarczającym stopniu naszych kryteriów zrównoważonego rozwoju. Nie oznacza to, że nie ma on żadnych właściwości świadczących o jego zrównoważonym charakterze – ogólny wskaźnik punktacji wynosi jednak poniżej 3 punktów. Z tego powodu nie jest on (jeszcze) wyróżniony jako bardzo zrównoważony. Nasza ocena zrównoważonego rozwoju opiera się na przejrzystych, jasno określonych kryteriach ekologicznych, społecznych i ekonomicznych. Celem jest podkreślenie potencjału rozwoju i zapewnienie większej przejrzystości.

Więcej informacji na temat oceny produktów i naszej inicjatywy zrównoważonego rozwoju można znaleźć na naszej stronie informacyjnej .