Świat tematów: zrównoważony rozwój

Zagadnienie zrównoważonego rozwoju jest wszechobecne w naszym życiu. Przy tylu możliwościach często nie mamy pojęcia, od kiedy można by rozpocząć swój wkład w zrównoważony rozwój. Na to pytanie możliwa jest jedna odpowiedź: od teraz.

Należy wziąć sprawy w swoje ręce i po prostu działać. Na przykład kupując dobre produkty i korzystając z dobrych usług. U nas zawsze można liczyć także na dobrą radę. To jedyny sposób, aby wszystko zadziałało – lub aby znaleźć dobre rozwiązanie.

Mierzalne standardy zrównoważonego rozwoju – wskaźnik Enkelfähig Score.

Nasz świat zrównoważonego rozwoju 367

Działamy zgodnie z ideą Enkelfähig. Dzięki inteligentnym umysłom, sprytnym pomysłom oraz zrównoważonym i efektywnym rozwiązaniom dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić wartą życia przyszłość, której chcemy dla kolejnych pokoleń. W tym celu świadomie zwracamy uwagę na to, jakie produkty oferujemy, jak są one wytwarzane i przez kogo dostarczane. Co to konkretnie oznacza dla Państwa? W naszym asortymencie znajdą Państwo wiele produktów Enkelfähig, oznaczonych wskaźnikiem Enkelfähig Score.

Dzięki Enkelfähig Score zapewniamy większą przejrzystość portfolio produktów, a jednocześnie oceniamy trzy podstawowe filary: ekologię, efektywność ekonomiczną i aspekt społeczny dla każdego produktu z osobna. Dzięki temu już na pierwszy rzut oka można łatwo rozpoznać zrównoważony produkt.

Razem dla świata, w którym warto żyć: projekty dla naszych klientów

Wytrzymałość + recykling

Nasz świat zrównoważonego rozwoju 640

Projekt Vishay Electronic

 • Możliwość elastycznej, dowolnej rozbudowy
 • Lepsza możliwość planowania przyszłych wyzwań
 • Możliwość dokupienia w każdej chwili wymaganych komponentów
 • Ponowne wykorzystane starych regałów
 • Serwis naprawczy na miejscu

Recykling

Nasz świat zrównoważonego rozwoju 640

Projekt Diakonie Ruhr Werkstätten

 • Dla prac wymagających szczególnego wsparcia asystenckiego stworzono osobną przestrzeń
 • W tym celu rozebrano stare biuro halowe i wybudowano je od nowa
 • Kompetencje związane z doradzaniem w zakresie niemieckiego rozporządzenia o miejscach pracy
 • Dzięki remontowi zaoszczędzono na powierzchni i na materiałach budowlanych

Nasz świat zrównoważonego rozwoju ler

„O zrównoważonym rozwoju można dużo opowiadać. Ale nie trzeba. Można również po prostu działać!”

Lisa Blumenstock
Pełnomocniczka ds. zrównoważonego rozwoju w firmie kaiserkraft

Zakup dobrych i zrównoważonych produktów może być taki prosty.

Nasz świat zrównoważonego rozwoju 367

Zrównoważone alternatywy w sklepie Enkelfähig

 • Coraz bogatszy asortyment zrównoważonych produktów
 • Z oznaczeniem Enkelfähig Score
 • Bardziej zrównoważona alternatywa w koszyku zakupów
Nasz świat zrównoważonego rozwoju 367

Trwałe wyposażenie transportowe

 • Wytrzymała konstrukcja zapewniająca długą żywotność
 • Przyjazne sposoby konserwacji przyczyniają się do dłuższej wydajności wyposażenia
 • Zmniejszenie ciężaru poprzez zastosowanie lekkich materiałów, nowych metod konstrukcji
 • Świadome stosowanie materiałów z myślą o zasobach naturalnych
 • Ograniczenie konieczności zakupu części zamiennych, nowych elementów
Nasz świat zrównoważonego rozwoju 367

Wysokiej klasy wyposażenie warsztatów

 • Solidna konstrukcja minimalizuje potrzebę kolejnych zakupów
 • Dłuższa żywotność, a co za tym idzie dłuższy czas wykorzystania
 • Prosty serwis i naprawy
 • Stworzenie wydajnego i produktywnego środowiska pracy

Razem podołamy każdemu zadaniu

Usługi: może zabrzmi to nieco banalnie – ale dobra usługa naprawdę robi różnicę. Nie tylko jeśli chodzi o zadowolenie klientów, lecz także zrównoważony rozwój. Na szczęście zapewniamy jedno i drugie. Wystarczy przekazać nam swoją „listę życzeń dotyczących usług“, a my wszystkim się zajmiemy.
Nasz świat zrównoważonego rozwoju ler

Oryginalne części zamienne

Nasze oryginalne części zamienne są produkowane przy użyciu najnowocześniejszych technik produkcyjnych. Dzięki temu wyróżniają się wysoką jakością, dokładnością dopasowania i długotrwałym bezpieczeństwem przez cały okres użytkowania. Do tego zapewniamy szybką dostawę i krótki czas montażu.

Zrównoważone korzyści dla klienta
Dzięki dostępowi do oryginalnych części zamiennych można na przykład wymienić wadliwe komponenty zamiast wymieniać cały produkt. Pozwala to ograniczyć zużycie zasobów i ilość odpadów oraz prowadzi do wydłużenia żywotności produktu.

Nasz świat zrównoważonego rozwoju ler

Serwis montażowy na zapytanie

Nasza koncepcja usług sięga nieco dalej. Na Państwa życzenie możemy również przejąć montaż zamówionych produktów w biurze, warsztacie lub magazynie: np. biur halowych, regałów magazynowych lub pomieszczeń socjalnych. Nasi specjaliści montują regały, szafy, stoły warsztatowe i wiele innych produktów profesjonalnie i bezbłędnie – w końcu nikt nie zna naszych produktów lepiej niż my sami.

Zrównoważone korzyści dla klienta
Prawidłowy montaż
zapewnia optymalne użytkowanie i zapobiega przedwczesnym uszkodzeniom. Z kolei prawidłowa utylizacja odpadów opakowaniowych umożliwia odzyskanie cennych materiałów i zapobiega szkodliwemu dla środowiska składowaniu odpadów.

Nasz świat zrównoważonego rozwoju ler

Naprawy

Pomimo wysokiej jakości produktu niestety nie zawsze można wykluczyć wady. A ponieważ zepsuty nie zawsze znaczy do niczego, z przyjemnością naprawimy to, co faktycznie już nie funkcjonuje. Jeśli natomiast naprawa nie jest już opłacalna, z przyjemnością zaoferujemy alternatywny produkt. Więcej informacji tutaj.

Zrównoważone korzyści dla klienta
Naprawia zamiast wyrzucania: Czy wszystko, co się zepsuło, trzeba od razu wyrzucić? Radzimy chwilkę poczekać. W wielu przypadkach rzeczy można naprawić i często taka naprawa jest opłacalna. Czytaj dalej tutaj.

Produkty z długim okresem gwarancji

Produkty z materiałów pochodzących z recyklingu lub przeznaczone do recyklingu

EcoVadis i kodeks postępowania dostawców

Jak sprawić, by własny łańcuch dostaw był bardziej zrównoważony? Jak reagować na żądania klientów dotyczące większej przejrzystości w zakresie aspektów ekologicznych, społecznych i ekonomicznych w naszym łańcuchu dostaw?

Wystarczy zrobić pierwszy krok w tym kierunku. My zrobiliśmy go już w 2013 roku! Dziś natomiast, dzięki EcoVadis i kodeksowi postępowania dostawców, jesteśmy pionierami i wzorem do naśladowania w branży.

Dopiero w 2022 r. osiągnęliśmy najwyższy wynik w obszarach praw pracowniczych i praw człowieka, a także zrównoważonych zakupów i po raz drugi otrzymaliśmy złoty medal certyfikacji EcoVadis. Nawiasem mówiąc, w 2019 r. po raz pierwszy otrzymaliśmy złoto, a w 2017 r. srebro. Wynik ten plasuje nas w grupie 3% najlepszych wykonawców i jesteśmy w stanowiącej 1% grupie najlepszych w branży.

Cieszymy się, że nasze wysiłki na rzecz zrównoważonego rozwoju po raz kolejny zostały pozytywnie ocenione przez bezstronnych ekspertów. Uzyskane przez nas oceny dotyczące zrównoważonego rozwoju pomagają nam stale doskonalić się w takich obszarach, jak ochrona środowiska, warunki pracy, praktyki biznesowe i łańcuch dostaw. W ten sposób wspólnie dostrzegamy obszary, w których możemy wprowadzać ulepszenia, a jednocześnie promujemy pełną zaufania, przejrzystą współpracę.

Możemy zatem być pewni, że wybraliśmy dla nas najlepszych dostawców. Najlepszych również dla Państwa, ponieważ w pewnym sensie za naszym pośrednictwem współpracują Państwo z dostawcami dbającymi o środowisko. A jeśli ten element pasuje do Państwa strategii odpowiedzialności społecznej, możemy śmiało powiedzieć: bingo!

Nasz świat zrównoważonego rozwoju 046

Mają Państwo dodatkowe pytania?

Potrzebny jest nowy świat pracy, który będzie odpowiedni dla pracowników i jeszcze lepszy dla biznesu. Elastyczne i dopasowujące się miejsca i przestrzenie pracy mogą dziś wyznaczyć kierunek w tym zakresie.

Dzięki odpowiedniemu wyposażeniu, a także pomocnym wskazówkom i informacjom chętnie pomożemy Państwu sprostać związanym z tym wyzwaniom.

+48 22 623 03 42

kaiserkraft@kaiserkraft.pl