+48 800 909 333 (bezpłatnie) Bezpłatnie z sieci stacjonarnych
Klienci indywidualni Klienci biznesowi

Wybór marki

Zawęź wyszukiwanie
(możliwy wybór wielokrotny)

Cena netto

Ogranicz Cena netto

-
Marka
Kategoria
Kolor
Materiał powierzchni siedziska i oparcia
Mechanizm siedziska
Szer. siedziska
Wersja podłokietników
Wersja szkieletu
Wyposażenie
Zakres regulacji wysokości
 

Krzesła do biurek i fotele szefa

Krzesła do biurek i fotele szefa – bo jeśli siedzieć, to prawidłowo. Dla wielu osób praca to między innymi długie godziny spędzane na siedząco przy biurku. Dlatego też najczęściej problemem nie jest to, czy w czasie pracy się siedzi, lecz w jakiej pozycji. Mając do dyspozycji odpowiednie krzesło do biurka lub fotel szefa, można jednak stworzyć idealne warunki do tego, by Państwa pozycja siedząca była jak najbardziej elastyczna i zdrowa.
Znaleziono 126 artykuł/-y/ -ów
| | |
Najlepsza cena
Obrotowe krzesło biurowe JUPITER
mechanizm stałego kontaktu
netto
299,-
Topstar - Krzesło dla operatora, mechanizm punktowo - synchroniczny
siedzisko płaskie z podpórką kolan i przegubem Body Balance Tec®
netto
1.650,-
Topstar - Krzesło obrotowe dla operatora, mechanizm stałego kontaktu i ...
z Body Balance Tec®, oparcie z obiciem siateczkowym
netto
1.170,-
netto
1.830,-
Dauphin - Krzesło obrotowe dla operatora
obicie z materiału z oparciem siateczkowym
netto
1.320,-
Krzesło obrotowe dla operatora
biurowe krzesło obrotowe, miękka skóra
netto
od 2.850,-
Topstar - Fotel obrotowy
imitacja skóra / mikrowłókna
netto
1.060,-
Topstar - Obrotowe krzesło biurowe ERGO POINT SY
z ergonomicznym oparciem z regulacją wysokości
netto
776,-
Topstar - Obrotowe krzesło biurowe WELLPOINT 30 SY
model z wysokim oparciem z obiciem z pianki formowanej
netto
776,-
Topstar - Obrotowe krzesło biurowe ALUSTAR BASIC
z aluminiowymi klamrami łączącymi siedzisko z oparciem
netto
1.110,-
Topstar - Obrotowe krzesło biurowe X-PANDER
oparcie z siateczki z elastycznymi gumowymi pasami
netto
1.150,-
Topstar - Obrotowe krzesło biurowe AIR SYNCRO
oparcie z siateczki, boczne części oparcia z obiciem
netto
1.440,-
Topstar - Obrotowe krzesło biurowe PROFI NET 11
podłokietniki z regulacją wysokości i miękką nakładką
netto
2.100,-
netto
952,-
netto
1.910,-
Topstar - Obrotowe krzesło biurowe SITNESS 60
z oparciem przepuszczającym powietrze, z podłokietnikami
netto
2.300,-
Topstar - Obrotowe krzesło biurowe SITNESS 70
z regulowanymi podłokietnikami
netto
2.380,-
Topstar - Fotel szefa RS1
z mechanizmem podnośnym bez efektu bujanego fotela
netto
1.730,-
Topstar - Fotel szefa LEAN ON
z bogatym stębnowaniem
netto
2.780,-
netto
1.110,-
netto
1.260,-
netto
od 1.380,-
netto
1.650,-
Topstar - Standardowe krzesło obrotowe
bez poręczy, oparcie 450 mm
netto
od 522,-
Topstar - Krzesło obrotowe dla operatora BIGSTAR20
mechanizm punktowo-synchroniczny, nośność 150 kg
netto
2.280,-
netto
1.650,-
netto
od 1.610,-
netto
od 1.690,-
interstuhl - Obrotowe krzesło biurowe GOAL, wys. oparcia 430 mm
szkielet brylantowo-srebrny, z twardymi rolkami
netto
od 1.830,-
netto
od 2.050,-
interstuhl - Obrotowe krzesło biurowe GOAL, wys. oparcia 430 mm
szkielet brylantowo-srebrny, z miękkimi rolkami
netto
od 1.820,-
netto
od 2.050,-
interstuhl - Obrotowe krzesło biurowe GOAL, wys. oparcia 530 mm
szkielet brylantowo-srebrny, z twardymi rolkami
netto
od 2.150,-
interstuhl - Obrotowe krzesło biurowe GOAL, wys. oparcia 530 mm
szkielet brylantowo-srebrny, z miękkimi rolkami
netto
od 2.150,-
Znaleziono 126 artykuł/-y/ -ów
Czym są krzesła do biurek – a czym fotele szefa?
  • Krzesła do biurek wyposażone są w rolki, oparcie i podłokietniki. Ponadto wysokość krzesła jest regulowana, ale to nie wszystko... Również wysokość i kąt nachylenia oparcia można dopasować do użytkownika.

  • Fotele szefa to z kolei nieco większe i szersze krzesła biurowe, które mają bogatszą tapicerkę niż zwykłe krzesła i skórzane obicie. Są one bardzo wygodne, lecz niekoniecznie musi to oznaczać, że dbają o nasze zdrowie lepiej niż inne krzesła.

  • Tak zwane krzesła obrotowe dla operatorów, nazywane również krzesłami 24-godzinnymi, wyposażone są zazwyczaj w zagłówek i pneumatyczną podpórkę części lędźwiowej kręgosłupa – czyli wypełnioną powietrzem wypukłą powierzchnię na wysokości kręgów lędźwiowych. Taka budowa krzesła sprawia, że nawet podczas długiej i skupionej pracy plecy zawsze mają podparcie.

  • Krzesła robocze wykorzystuje się natomiast m.in. w halach produkcyjnych lub w laboratoriach; mają one bowiem specjalne dodatkowe właściwości, takie jak odporność na środki dezynfekujące. Gwarancją maksymalnej swobody ruchów jest brak mocowanych tu na stałe podłokietników. Jeśli jednak są one potrzebne, nie ma żadnego problemu! Wystarczy, że wraz z krzesłem zamówią Państwo u nas również podłokietniki.


Na co zwracać uwagę podczas wyboru?

Ogólna zasada jest następująca: im więcej czasu spędza się przy biurku w pozycji siedzącej, tym wyższe wymagania względem odpowiedniego krzesła do biurka. Ponadto im większe utrudnienia natury fizycznej, tym bardziej specjalistyczne wymagania, których celem jest maksymalne ograniczenie obciążenia w pozycji siedzącej. Należy również pamiętać o sposobie wykonywania pracy: osoba, która często rozmawia przez telefon z plecami opartymi o krzesło będzie miała inne wyobrażenie odpowiedniego krzesła niż ktoś, kto większość czasu pracuje pochylony nad biurkiem.Bezwzględnym podstawowym wymaganiem, jakie musi spełniać krzesło do biurka, jest obecność podłokietników i oparcia, przy czym oba te elementy powinny być regulowane. Jeśli jednak poszukiwane krzesło ma być dla Państwa idealne, należy jeszcze wziąć pod uwagę kilka dodatkowych aspektów.Mechanizm

Aby wspierać dynamiczną pozycję siedzącą, mechanizm musi być skonstruowany w taki sposób, by krzesło dopasowywało się do ruchów jego użytkownika. Poniżej opisano różnorodne zakresy tego dopasowania:


  • Proste krzesła wyposażone są w mechanizm podnośny lub stałego kontaktu. Oznacza to, że jeśli osoba siedząca odchyla się, oparcie również przechyla się do tyłu. Najczęściej opór można ustawić indywidualnie, a oparcie można w razie potrzeby zablokować, niezależnie od jego aktualnej pozycji. Ta funkcja podnoszenia odciąża dyski kręgosłupa i zapobiega usztywnianiu pozycji.

  • Bardziej złożonym, a tym samym lepszym mechanizmem, jeśli chodzi o dynamiczne siedzenie, jest mechanizm synchroniczny, który nie bez powodu jest również najbardziej rozpowszechniony. W mechanizmie tym nie tylko oparcie odwzorowuje każdy ruch, lecz z niewielkim opóźnieniem przechyla się również siedzisko. Takie połączenie oparcia i siedziska sprawia, że plecy mają stały kontakt z oparciem, a kręgosłup znajduje się w prawidłowej pozycji.

  • Dodatkową zaletą mechanizmu punktowo-synchronicznego jest to, że oparcie przylega do pleców zawsze w tym samym punkcie. Dzięki temu zapobiega się tzw. efektowi podciągniętej koszuli. Jeśli bowiem podczas opierania się oparcie przesuwa się po plecach to w górę, to w dół, koszula użytkownika w końcu powędruje do góry.

  • Z upływem czasu mechanizm synchroniczny zyskuje wyraźną przewagę nad dość już przestarzałym mechanizmem podnośnym, ponieważ z jednej strony wspiera on dynamiczne siedzenie, a z drugiej strony zapobiega jednostronnym obciążeniom i szybkiemu zmęczeniu.


Oparcia/podpórki

Wygięta do przodu i wyposażona w regulację wysokości podpórka części lędźwiowej kręgosłupa (inaczej podpora lędźwi) wspiera naturalne wygięcie kręgosłupa. Ta stała podpora odciąża dyski kręgosłupa i zapobiega nieprawidłowej pozycji siedzącej.Siedziska

Ogólnie rzecz ujmując, dobre siedzisko to takie, które zapewnia wygodę i możliwie jak najlepiej dopasowuje się do użytkownika. Idealną sytuacją jest również możliwość każdorazowego dostosowania głębokości siedziska do długości nóg. Ponadto podczas przechylania krzesła do tyłu przednia krawędź powinna się podnosić w możliwie jak najmniejszym stopniu. Stopy muszą bowiem zawsze pozostawać na podłożu, tak aby nie doszło do niedokrwienia dolnej części nóg. Dostępne są również specjalnie formowane siedziska, m.in. siedzisko nieckowe z głębszą i szerszą niecką, która zapewnia odprężającą pozycję siedzącą, lub siedzisko z podporą lędźwi, którego tylna część jest wyraźnie podniesiona do góry, przez co stanowi podparcie dla miednicy. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w naszym poradniku zakupów „Leksykon zdrowego siedzenia w biurze''.

Porównanie produktów