Marka
Kategoria
Kolor

Krzesła do biurek i fotele szefa

Krzesła do biurek i fotele szefa – bo jeśli siedzieć, to prawidłowo. Dla wielu osób praca to między innymi długie godziny spędzane na siedząco przy biurku. Dlatego też najczęściej problemem nie jest to, czy w czasie pracy się siedzi, lecz w jakiej pozycji. Mając do dyspozycji odpowiednie krzesło do biurka lub fotel szefa, można jednak stworzyć idealne warunki do tego, by Państwa pozycja siedząca była jak najbardziej elastyczna i zdrowa.

W kategorii Krzesła do biurek i fotele szefa oferujemy Państwu produkty następujących marek: Topstar, interstuhl, Dauphin, EUROKRAFTpro, Prosedia, TrendOffice, EUROKRAFTbasic, MAYER.

Najlepsza sprzedaż
Liczba artykułów: 132
Widok:

Krzesła do biurek i fotele szefa: zdrowa pozycja siedząca to żaden problem!Z pewnością mają Państwo rozległą wiedzę na temat tego, jak ważne dla zdrowia pracowników są odpowiednie krzesła do biurek i fotele szefa. Brakuje już zatem tylko kilku wskazówek, jak rozpoznać modele spełniające niezbędny wymóg, jakim jest zapewnienie ergonomicznych warunków pracy. Funkcjonalność ta jest bowiem ukryta nawet w pozornie najbardziej kompaktowych modelach.Jaka jest różnica między krzesłem do biurka a fotelem szefa?Fotel szefa – zazwyczaj z podłokietnikami – wygląda imponująco, ma dobrą tapicerkę, składa się głównie z wysokiej jakości tkanin obiciowych i już na pierwszy rzut oka wygląda tak, jakby zasiadał w nim dyrektor firmy. Nie oznacza to jednak, że jest on bardziej funkcjonalny niż skromne krzesło biurowe.Fotele szefa cieszą się niesłabnącą popularnością, ponieważ wyglądają na wygodniejsze i zachęcają do długiego siedzenia. Dotyczy to jednak również bardziej kompaktowych krzeseł roboczych, które pomagają zachować optymalną pozycję podczas pisania i pracy przy danym stole.Na co należy zwracać uwagę podczas wyboru krzeseł do biurek i foteli szefa?Krzesło do biurka jest właściwym wyborem zawsze wtedy, gdy idealnie pasuje do użytkownika, dostępnej przestrzeni i zadania. Bardzo ważne jest, aby nie tylko zwracać uwagę na ogólne podstawy zdrowego siedzenia i czynniki decydujące o jakości krzesła biurowego, ale również przyjrzeć się dokładnie danemu pracownikowi.Różny wzrost, różna waga i różne upośledzenia fizyczne wymagają różnej głębokości siedziska, wysokości oparcia i funkcji wsparcia postawy. Pamiętając o tym, można mieć pewność, że krzesło będzie dostosowane do indywidualnych potrzeb użytkownika.Oczywiście ważną rolę odgrywa również wysoka jakość materiałów. Powinny one być higieniczne, jak najbardziej oddychające, wytrzymałe i jednocześnie wygodne.Kiedy krzesła do biurek są ergonomiczne?W skrócie ergonomia oznacza, że krzesło dostosowuje się w każdym czynniku do potrzeb użytkownika i może być regulowane najlepiej w sposób bezstopniowy. Dotyczy to nie tylko wysokości, ale również kąta nachylenia oparcia i siedziska. Ponadto ergonomiczne krzesło do biurka zapewnia stały kontakt pleców z krzesłem, co daje plecom niezbędne wsparcie. Krzesło takie oferuje również subtelne bodźce, które od czasu do czasu zachęcają użytkownika do ruchu. Można to również osiągnąć dzięki mechanizmom podnośnym i płynnej możliwości obrotu.Jeśli potrzebują Państwo pomocy przy wyborze, zachęcamy do kontaktu z nami.