+48 22 623 03 42       kaiserkraft@kaiserkraft.pl

Klienci indywidualni Klienci biznesowi

Zawęź wyszukiwanie
(możliwy wybór wielokrotny)

Cena netto

Ogranicz Cena netto

-
Kolor
 

Donice, wazony

Donice i wazony: małe, duże, niskie, wysokie, z tworzywa lub ceramiczne … dodatkowo o atrakcyjnym wzornictwie. Dla nas to żaden problem – w naszej ofercie znajda Państwo przeróżne modele donic i wazonów na prawdziwe i sztuczne rośliny i kwiaty.
Znaleziono 13 artykuł/-y/ -ów
| | |
Znaleziono 13 artykuł/-y/ -ów

Donice i wazony: ostateczny szlif w przypadku roślin biurowychCzym byłaby atrakcyjna roślina w biurze lub w strefie wejściowej, gdyby nie odpowiednia doniczka lub wazon? Dekoracyjnym półproduktem! Dlatego też stylowe donice i wazony są praktycznie niezastąpione.Na co należy zwracać uwagę podczas wyboru donic i wazonów?Z funkcjonalnego punktu widzenia donice powinny zapewniać roślinom wystarczająco dużo miejsca, tak aby korzenie mogły się rozwijać i optymalnie absorbować składniki odżywcze i wodę. Nie dotyczy to jednak sztucznych roślin. W tym przypadku liczy się przede wszystkim efekt wizualny.Donica jest zatem elementem stylistyki, który może jeszcze bardziej podkreślić efekt, jaki wywołuje dana roślina.Dużą harmonią wyróżniają się aranżacje, w których podstawowa geometria rośliny znajduje odzwierciedlenie w donicy. Okrągły bukszpan zostanie doskonale uwydatniony, jeśli umieścić go w okrągłej donicy, piramidy z kolei idealnie prezentują się w stożkowych donicach. Minimalistyczne donice i wazony o skromnym kształcie prostopadłościanu stanowią uzupełnienie dla smukłych postaci roślin, takich jak sansewieria.Pod względem kolorystycznym jasne i kolorowe donice i wazony podkreślają szczególnie bujne i wielokolorowe aranżacje kwiatowe, natomiast czerń, biel i szarość uwydatniają zieleń paproci, palm i tym podobnych roślin.Donice i wazony jako elementy nowoczesnej organizacji stanowisk pracy„Biophilic Design'', czyli projektowanie w zgodzie z naturą, wkracza coraz śmielej do działów administracyjnych i biur. Ten nowy trend projektowania wnętrz chce wnieść do miejsca pracy elementy natury. Przy czym nie są do tego niezbędne architektoniczne arcydzieła. W celu uzyskania wyraźnej poprawy klimatu pracy doskonałym pomysłem są na przykład wykonane z (prawdziwych) roślin przegrody pomieszczeń.Aby je zaaranżować, potrzebne będą donice lub skrzynki na rośliny sięgające przynajmniej do wysokości bioder, a także odpowiednio wysokie i bujne zielone rośliny. Taki naturalny szpaler zapewnia większą prywatność bez wprowadzania w pomieszczeniu przytłaczających elementów ani obciążania go wizualnie odstraszającymi barierami. Ponadto obok takiej wyciszającej ściany zieleni zwyczajnie lepiej się pracuje.W ten sposób można również wydzielić strefy w kawiarni lub w obszarze recepcji, przy czym można mieć pewność, że granice te nie będą sprawiały wrażenia zbyt ciężkich ani zbyt masywnych. Ta naturalna lekkość jest jedną z podstawowych zasad w „Biofilic Design''.

ZOBACZ NASZ SKLEP W WERSJI NA URZĄDZENIA MOBILNE

Sklep internetowy KAISER+KRAFT jest teraz dostępny także w nowej wersji mobilnej, którą stale dla Państwa modernizujemy.
Wypróbuj sklep mobilny
Porównanie produktów