Szafy na rysunki

Gdzie pomieścić duże karty i plany, rysunki i zdjęcia? Proponujemy nasze specjalne szafy na rysunki. Nadają się zarówno do biura architekta, galerii jak i do archiwum: oferują dużą ilość miejsca na każdy format papieru.

W kategorii Szafy na rysunki oferujemy Państwu produkty następujących marek: C+P.

Szafy na rysunki: można robić duże plany!Wspaniałe pomysły trudno pomieścić na małej kartce papieru. To dlatego rysunki architektoniczne, dzieła sztuki lub plany konstrukcyjne zazwyczaj wykraczają poza powszechnie stosowany format DIN. Aby chronić te cenne dokumenty przed wpływami środowiska i ciekawskimi spojrzeniami, polecamy szafy na rysunki. Modele te z łatwością bowiem pomieszczą nawet duże plany.Gdzie stosuje się szafy na rysunki?Szafy na rysunki i szafy wielkoformatowe mają spełniać specjalne wymagania w zakresie traktowania papieru – zwłaszcza tego w dużym formacie. W tym celu niezbędne są szafy, które pozwalają na wyjmowanie arkusza bez zagnieceń oraz na przechowywanie rysunków lub planów w taki sposób, by te się nie gniotły ani nie zaginały. Jednocześnie papier musi być chroniony przed wpływami środowiska, w przeciwnym razie może zżółknąć lub wyblaknąć.Szafy na rysunki są zatem pożądane w wielu miejscach:  • Na plany i rysunki techniczne w biurach architektonicznych, warsztatach projektowych, laboratoriach testowych itp.

  • Na grafiki, dzieła sztuki i rysunki na uczelniach wyższych, wydziałach artystyczny we wszystkich instytucjach edukacyjnych, w muzeach lub galeriach

  • Na wszystkie dokumenty wielkoformatowe w archiwach

  • W zakładach fotograficznych i biurach kreatywnych


Jakie są zadania szaf na rysunki?Będąc specjalnym rodzajem szaf z szufladami, szafy wielkoformatowe mają nie tylko tę zaletę, że można w nich bezpiecznie przechowywać duże formaty papieru. Można je również zamykać na klucz. Jest to szczególnie ważne z punktu widzenia ochrony własności intelektualnej i stanowiących tajemnicę rysunków technicznych.Szafy te są również wyposażone w dociskacze z przodu i tylne osłony, które zapobiegają zwijaniu się cienkiego papieru do planowania. Aby mieć dokładne rozeznanie co do położenia określonych dokumentów, wystarczy uzupełnić opisem umieszczone na szufladzie uchwyty na etykiety.Za pomocą specjalnych przegród do szuflad można również sortować w jednej szufladzie pliki papieru w mniejszych formatach. Jest to przydatne na przykład podczas układania w stosy wielu mniejszych wydruków lub kopii i stosowania w szufladzie sortowania według tematyki.Na co należy zwrócić uwagę przy zakupie szaf na rysunki?Z uwagi na specjalny format szafy wielkoformatowe są szersze niż inne modele. Ponadto należy zawsze pamiętać, by przed szafą zapewnić wystarczająco dużo miejsca, tak aby szufladę można było w pełni wysunąć. Tylko w ten sposób ma się bowiem pewność, że duży arkusz papieru będzie można wyjąć i włożyć bez żadnych uszkodzeń.W sklepie internetowym oferujemy szafy z różną liczbą szuflad. Ma to wpływ na wysokość zarówno samej szafy, jak i szuflad. Należy zatem obliczyć, jak wysokie są stosy papieru i w jaki sposób chce się podzielić dostępną w szufladach przestrzeń.Dlaczego blacha stalowa jest najlepszym wyborem, jeśli chodzi o materiał szaf na rysunki?Blacha stalowa zapewnia najlepszą ochronę przed typowymi wrogami papieru. Chodzi nie tylko o światło i powietrze, lecz również o kurz, a nawet latające iskry w dziale konstrukcyjnym. Materiał ten zabezpiecza również przed przypadkowymi rozpryskami wody.