Opakowanie i wysyłka

Dobre opakowanie czyni wielką różnicę. Dobra jakość ma znaczenie przy wyborze materiału pakowego. Wysyłany towar bezwzględnie musi być perfekcyjnie opakowany, oferując odpowiednią ochronę przed wgnieceniami, zarysowaniami i innymi uszkodzeniami. Bezpieczeństwa nigdy za wiele!

Materiały do pakowania: optymalna symbioza ochrony i wydajnościW przypadku materiałów do pakowania chodzi przede wszystkim o bezpieczny transport towarów. Zagadnienie wydajnej logistyki opakowań zyskuje jednak coraz bardziej na znaczeniu. Przemyślany wybór opakowań może zapewnić ogromne oszczędności kosztów. Zdradzimy Państwu, jak mogą w tym pomóc nasze produkty.Jak w wydajny sposób skompletować swoje materiały do pakowania?  1. Standaryzacja vs. podejście indywidualne: Należy dokonać oceny swojej palety produktów pod względem możliwych standardowych rozmiarów kartonów. Często okazuje się, że dotychczas wykorzystywano za mało rozmiarów, przez co powstawały ogromne koszty dodatkowe wynikające z konieczności dodatkowego wyściełania. Aby wyraźnie zniwelować ten czynnik kosztowy, najczęściej wystarczą dodatkowe rozmiary kartonów.

  2. Innowacje: Również w obszarze opakowań z zapałem pracuje się nad ponadczasowymi innowacjami, które pozwalają zaoszczędzić koszty. Rozwiązania te należy szybko wdrażać. Oto dwa przykłady z naszej oferty: w kartonach unieruchamiających znajduje się już folia zabezpieczająca, zatem dodatkowe wyściełanie staje się zbędne. Natomiast nowoczesna, wstępnie rozciągnięta folia rozciągliwa sprawia, że na dane opakowanie zużywa się mniejszą ilość materiałów do pakowania, przy czym zapewnia się taką samą ochronę.

  3. Ochrona newralgicznych części: W przypadku dużych, delikatnych i nieporęcznych towarów materiał do pakowania w ogóle nie jest potrzebny. Produkty do ochrony krawędzi i ochronne węże siatkowe zabezpieczają newralgiczne punkty bez konieczności pakowania całego przedmiotu w watę, folię i karton.

  4. Jakość materiałów: Nie zawsze najmocniejszy karton będzie tym, co niezbędne. Należy sprawdzić, czy waga pakunku rzeczywiście wymaga zastosowania dotychczasowych materiałów do pakowania lub czy korzystniejsze cenowo rozwiązanie nie będzie równie sensownym wyborem. Więcej informacji na temat mocnych opakowań znajduje się w poradniku zakupów dotyczącym składanych kartonów z tektury falistej.

  5. Organizacja procesów: Często zapomina się, że każdy proces pakowania pochłania cenny czas pracy. Dlatego też oszczędności przynosi zorganizowanie pakowania w bardziej wydajny sposób. Najczęściej wystarczą do tego nawet tak drobne przedmioty, jak praktyczny tacker lub rozwijarki do taśm klejących. Jeśli wysyłka należy do Państwa codziennych zadań, nieodzownym wyposażeniem są również wysokiej jakości urządzenia do napinania i łączenia taśmy do profesjonalnego opasywania.


Ogółem rzecz ujmując, wydajny sposób kompletowania Państwa materiałów do pakowania wymaga, aby przez chwilę zakwestionowali Państwo dokładnie każdy aspekt tego procesu i spróbowali znaleźć rozwiązania alternatywne. Prawie żadnej pozycji kosztów nie da się bowiem tak łatwo zminimalizować jak wydatków na opakowania.Czy muszę odbierać i usuwać materiał do pakowania?Tak. Rozporządzenie w sprawie unikania i ponownego wykorzystania odpadów opakowaniowych (w skrócie: rozporządzenie w sprawie opakowań) stanowi, że podmiot prowadzący działalność wysyłkową musi odbierać i usuwać materiał do pakowania.Przepisy te powinni Państwo traktować od teraz jako zaletę: wysokiej jakości, nienaruszony materiał do pakowania można ponownie wykorzystać, a tym samym zmniejszyć koszty recyklingu oraz zakupu.Co jeszcze możemy dla Państwa zrobić?Od worków foliowych po stoły do pakowania: u nas znajdą Państwo wszystko, co sprawia, że pakowanie jest łatwiejsze i wydajniejsze. Czy wiedzieli jednak Państwo, że na życzenie możemy również upiększyć Państwa opakowania? U nas mogą Państwo opatrzyć swoją taśmę klejącą i taśmy do opasywania własnym logo lub indywidualnym nadrukiem. Ponadto mamy w ofercie specjalne produkty do bardzo delikatnych towarów wysyłkowych, np. folię bąbelkową i folię z pianki lub folię rozciągliwą. Liczne informacje na temat folii rozciągliwej i jej zastosowań znajdą Państwo w naszym poradniku zakupów.W razie jakichkolwiek życzeń lub dalszych pytań jesteśmy zawsze do Państwa dyspozycji. Prosimy o kontakt z nami!