+48 22 623 03 42       kaiserkraft@kaiserkraft.pl

Klienci indywidualni Klienci biznesowi

Wybór marki

Zawęź wyszukiwanie
(możliwy wybór wielokrotny)

Cena netto

Ogranicz Cena netto

-
Marka
Wysokość
Wersja
Szerokość
Sytuacja
Rodzaj wycieku
Obciążenie
Na substancje
Miejsce zastosowania
Pokaż więcej
 

Usuwanie wycieków, włókniny wiążące

Odgrodzić, zidentyfikować substancję, zebrać ją i zutylizować – zasada ta dotyczy przede wszystkim substancji niebezpiecznych, należy je bezwzględnie usunąć, w sposób bezpieczny i ekologiczny. W naszej ofercie znajdą Państwo szereg środków absorpcyjnych na każdą okazję.
Znaleziono 217 artykuł/-y/ -ów
| | |
Znaleziono 217 artykuł/-y/ -ów

Środki wiążące – włókniny wiążące i inne środki absorpcyjne

W momencie wycieku cieczy w laboratorium i warsztacie nie ma ani chwili do stracenia. Liczne oleje, zasady lub kwasy stanowią bowiem zagrożenie dla człowieka i środowiska. Dlatego też profesjonalna neutralizacja i usuwanie wycieków są tak istotne w przypadku obsługi substancji niebezpiecznych w przedsiębiorstwach z różnych branż. W KAISER+KRAFT znajdą Państwo wszystko, co potrzebne, by poradzić sobie z wszelkimi wyciekami.

Zapobieganie i reakcja – dwa filary neutralizacji i usuwania wycieków

Jak wiadomo, lepiej zapobiegać niż leczyć. Również w przypadku neutralizacji i usuwania wycieków podstawowym zadaniem jest zapobieganie wyciekom cieczy na podłoże, czyli tzw. działania profilaktyczne. Jeśli jednak coś pójdzie nie tak, substancje niebezpieczne trzeba szybko i w całości zebrać lub usunąć, zanim spowodują one większe szkody.

Konieczne będą zatem odpowiednie środki absorpcyjne. U nas znajdą je Państwo w różnych wariantach, od prostej włókniny wiążącej aż po mobilne stacje awaryjne z kompletnym wyposażeniem.

Włókniny wiążące do różnych wymagań – chłonne i uniwersalne

Włókniny wiążące to najistotniejsze produkty, jeśli chodzi o neutralizację i usuwanie wycieków. Te niepozornie wyglądające ściereczki mają niesamowite właściwości. Włóknina wiążąca o wym. 40 x 50 cm może wchłonąć do 1 l oleju. Żaden ręcznik kuchenny tego nie potrafi. Chłonne i niestrzępiące się włókniny wiążące idealnie nadają się do tego, by wyłożyć nimi powierzchnie w celach zapobiegawczych lub szybko i kompleksowo usunąć rozlane ciecze. Ponadto sprawdzą się one podczas czyszczenia delikatnych maszyn, narzędzi i instalacji.

Kiedy użyć konkretnej włókniny? Na to wskazuje jej kolor:

  • Żółta nadaje się do chemikaliów;
  • Niebieska do olejów;
  • Szara do wielu różnych cieczy (w tym słabych chemikaliów).

Różnorodne kolory mają również znaczenie podczas usuwania.

Ponadto istotne jest również to, jak mocna i w jaki sposób zbudowana jest włóknina. Wielowarstwowe, otwarte włókniny są znacznie wydajniejsze niż warianty jednowarstwowe lub wzmocnione. Dokładniejsze informacje na temat właściwości i przeznaczenia włóknin wiążących znajdą Państwo w naszym poradniku zakupowym dotyczącym włókniny wiążącej oraz w dotyczących tego zagadnienia często zadawanych pytaniach. A ponieważ nic nie zastąpi praktycznego doświadczenia, mogą Państwo zamówić

bezpłatną próbkę włókniny

.

Jeśli chcą Państwo ułożyć środki wiążące wokół maszyn, instalacji lub innych źródeł zagrożenia, jeszcze lepszym rozwiązaniem niż włókniny wiążące będą węże wchłaniające. Ponadto oferujemy:

  • Poduszki wchłaniające do wchłaniania wycieków z większych instalacji i prewencyjnie do układania pod przeciekającymi instalacjami lub maszynami
  • Plandeki wychwytowe do wycieków, które wychwytują ciecze skapujące z dachów, rur lub instalacji
  • Maty z włókniny wiążącej, po których można chodzić, o różnej trwałości, z folią barierową lub bez
  • Elastyczne wanny wychwytowe stosowane podczas napełniania beczek substancjami niebezpiecznymi i przelewania tych substancji
  • Koncentraty absorpcyjne i granulaty wiążące do rozsypywania, idealne w przypadku wycieków powierzchniowych i śladów po oleju
  • Taśmowe skimmery do oleju do usuwania obcych olejów w zbiornikach z chłodziwem, instalacjach przemysłowych oraz w kąpielach procesowych i z chemikaliami
  • Produkty do składowania substancji niebezpiecznych, takie jak wanny wychwytowe lub szafy na substancje niebezpieczne

Gotowi na wszystko: zestawy awaryjne do usuwania wycieków

Oprócz pojedynczych produktów w KAISER+KRAFT znajdą Państwo również kompletne zestawy awaryjne do neutralizacji i usuwania wycieków, zawierające środki absorpcyjne w różnych wersjach oraz wyposażenie dodatkowe. Nasza oferta rozciąga się od małych zestawów w poręcznej torbie na ramię aż po stacje awaryjne na rolkach. Zaletą takiego rozwiązania jest to, że w sytuacji kryzysowej wszystko jest w zasięgu ręki i nie trzeba tracić czasu na poszukiwania czy to włókniny, granulatu wiążącego, czy też rękawiczek.

ZOBACZ NASZ SKLEP W WERSJI NA URZĄDZENIA MOBILNE

Sklep internetowy KAISER+KRAFT jest teraz dostępny także w nowej wersji mobilnej, którą stale dla Państwa modernizujemy.
Wypróbuj sklep mobilny
Porównanie produktów