Właściwe użytkowanie i pielęgnowanie terenów zewnętrznych firmy – oto jak to robić!

2020/06/19

Codziennie przez niego przechodzimy – a mimo to zwykle nie zwracamy na niego uwagi: zewnętrzny obszar firmy. A drzemie w nim spory potencjał: tereny zewnętrzne nie tylko odpowiadają za pierwsze wrażenie, jakie robi firma, lecz także przyczyniają się do dobrego samopoczucia pracowników.

Wielkie korporacje pokazują, jak mogą wyglądać nowoczesne obiekty zewnętrzne. Microsoft i Amazon zainstalowały niedawno sale konferencyjne w domkach na drzewie. Z kolei Facebook stworzył dla swoich pracowników duży ogród na dachu, który zaprasza ich do pracy i odpoczynku. Oczywiście tak duże projekty nie są osiągalne dla większości MŚP. Ale nawet przy mniejszym budżecie można z powodzeniem wykorzystać potencjał przestrzeni zewnętrznej.

Z tego artykułu dowiedzą się Państwo, jakie korzyści płyną z właściwie użytkowanych terenów zewnętrznych, jakie są cztery sposoby na wykorzystanie przestrzeni zewnętrznej oraz jakie aspekty bezpieczeństwa należy wziąć pod uwagę. Prezentujemy Państwu również listę kontrolną dotyczącą sposobów prawidłowej pielęgnacji obiektów zewnętrznych o każdej porze roku.

Czas odkryć pełny potencjał terenów zewnętrznych.

Dobrze utrzymane, zachęcające do odwiedzenia obiekty zewnętrzne to coś więcej niż tylko miły dodatek do przestrzeni biurowej. Atrakcyjna przestrzeń zewnętrzna przynosi Państwa firmie wielorakie korzyści:

Profesjonalny wygląd firmy

Wygląd zewnętrzny to pierwsza rzecz, jaką widzą klienci i partnerzy biznesowi, gdy odwiedzają Państwa firmę. Pozytywne pierwsze wrażenie zapewnia Państwu wizerunek profesjonalnego i godnego zaufania partnera biznesowego.

Teren rekreacyjny dla pracowników

Aby pracownicy mogli pracować wydajnie, potrzebują kreatywnych przerw. Zielona przestrzeń na zewnątrz to idealne miejsce do tego, by podczas przerwy obiadowej naładować baterie. Badania potwierdziły, że nawet krótki pobyt na łonie natury pozwala zmniejszyć poziom stresu.

Rozbudowa powierzchni biurowej

Czy kiedykolwiek myśleli Państwo o tym, by przy ładnej pogodzie organizować spotkania na zewnątrz? Nowe otoczenie i świeże powietrze pobudzają kreatywność.

4 sposoby na lepsze wykorzystanie obszarów zewnętrznych.

Niezależnie od tego, czy jest to taras, balkon czy pas zieleni, istnieją różne sposoby wykorzystania i kreatywnego zaprojektowania każdego rodzaju obszaru zewnętrznego. Oto nasze pomysły na to, jak w pełni wykorzystać przestrzeń na zewnątrz:

Miejsca do siedzenia

W przestrzeni zewnętrznej nie może zabraknąć praktycznych miejsc do siedzenia, z których pracownicy mogą korzystać podczas posiłków lub spotkań. Idealnie nadają się do tego zwłaszcza zestawy do siedzenia z wbudowanym stołem. Jeśli ma być nieco przytulnej, można również zainstalować hamaki lub zapewnić leżaki. To gwarancja, że przerwa w pracy pozwoli na prawdziwe odprężenie.

Zieleń

Widok zieleni zawsze działa relaksująco. Dlatego należy na bogato obsadzać tereny zewnętrzne roślinami. Trawniki, rabaty kwiatowe, żywopłoty, drzewa i krzewy tworzą przyjemną atmosferę. Najlepiej wybrać wytrzymałe rośliny wiecznie zielone, aby teren zewnętrzny mógł cieszyć oko o każdej porze roku. Strefę zieleni można również wzbogacić o oczko wodne lub fontannę.

Rozwiązania praktyczne

Teren zewnętrzny powinien jednak nie tylko dobrze wyglądać, lecz także być funkcjonalny. Praca na zewnątrz wymaga dostępu do sieci WLAN i gniazdek elektrycznych. Być może uda się nawet zainstalować białą tablicę. Jeśli dużo osób przyjeżdża do pracy rowerem, niezbędne są stojaki rowerowe lub wiata dla rowerów. Nie można także zapominać o pojemnikach na odpady i popielnicach dla palaczy.

Aspekt społeczny

Spotkanie w gronie pracowników nie zawsze musi odbywać się poza firmą. Teren zewnętrzny to idealne miejsce na imprezę po pracy, która dzięki swobodnej atmosferze zintegruje Państwa zespół i wzmocni poczucie wspólnoty. Co powiedzą Państwo na grilla lub wieczór gier? Do wspólnej zabawy można również zaprosić rodziny swoich pracowników.

Zapewnienie bezpieczeństwa i porządku na obszarach zewnętrznych.

Państwa tereny zewnętrzne będą wyjątkowe tylko wtedy, gdy będą zawsze zadbane i dobrze utrzymane. Aby wszyscy mogli bez obaw korzystać z terenu zewnętrznego, należy mieć na uwadze pewne aspekty bezpieczeństwa:

Prawidłowa pielęgnacja terenów zewnętrznych o każdej porze roku.

Każda pora roku oznacza inne wyzwania, jeśli chodzi o utrzymanie tych obszarów w dobrym stanie. Dzięki naszej liście kontrolnej Państwa przestrzeń zewnętrzna będzie stale zadbana i bezpieczna.

Właściwe użytkowanie i pielęgnowanie terenów zewnętrznych mg$

Prosimy o kontakt!

W razie dodatkowych pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji.