Jak urządzić przestrzenie na świeżym powietrzu

Outdoor to nowy Indoor

2020/07/08

Myśli zbłąkane, oczy bolą, ciało potrzebuje ruchu. Po godzinach spędzonych w biurze na krześle, większość pracowników chce tylko jednego: wyjść na świeże powietrze.


To, co wiemy instynktownie, zostało już dawno naukowo udowodnione. Odpowiednie środowisko, tlen, światło i aktywność fizyczna pomagają nam zachować kreatywność i produktywność. Zaproś swoich pracowników do wyjścia z biura dzięki dobrze zaprojektowanej i przyjemnej przestrzeni na zewnątrz. Niezależnie od tego, czy jest to taras na dachu, ogród czy dziedziniec – każda otwarta przestrzeń otwiera szerokie możliwości, daleko wykraczające poza zwykłe przerwy.

Zebraliśmy dla Państwa wskazówki, jak urządzić przestrzenie na świeżym powietrzu.

Jak wyposażyć obszar zewnętrzny w firmie?

Duże korporacje pokazują, jak mogą wyglądać nowoczesne obiekty zewnętrzne. Na przykład Microsoft i Amazon stworzyli sale konferencyjne w domkach na drzewie, a Facebook przygotował dla swoich pracowników ogród na dachu. Takie duże projekty nie są oczywiście realistyczne dla większości małych i średnich przedsiębiorstw, jednak nawet przy mniejszym budżecie, obszary zewnętrzne firmy mają duży potencjał. 

Pokażemy Państwu, jak zaprojektować i wyposażyć piękny i funkcjonalny teren zewnętrzny, krok po kroku. Prosimy się nie zniechęcać, jeśli nie mają Państwo dużej otwartej przestrzeni. Można się zaskoczyć, jak szybko niewielki trawnik przy wejściu może wpłynąć na dobre samopoczucie. Liczy się przede wszystkim funkcjonalny i dobrze przemyślany projekt.


Pamiętaj!
Na etapie planowania należy zadać sobie pytanie: Jak będzie wykorzystywany dany teren? Państwa odpowiedź na to pytanie jest kluczowa dla ostatecznego projektu. Na Państwa liście mogą znajdować się następujące aspekty.

Nasz obszar zewnętrzny powinien…

  • zachęcać pracowników do ruchu
  • być wyposażony w przestrzenie, które wspierają kreatywność
  • być miejscem na zjedzenie lunchu
  • zapewnić miejsce na spotkania na świeżym powietrzu
  • odzwierciedlać wizerunek firmy
  • umożliwiać pracę w lecie z dala od biurka
  • być przestrzenią, w której można organizować specjalne wydarzenia
  • wywoływać nieformalne dyskusje

Wskazówka: zaangażuj również swoich pracowników. Mogą oni zasugerować rozwiązania, o których być może nie rozważyli Państwo w pierwszej chwili.

Zrelaksuj się na świeżym powietrzu i naładuj baterie

Właściwie jest tylko jedna podstawowa zasada w czasie przerwy: odejdź na chwilę od  biurka! To, czy Twoi pracownicy zrobią to samo, czy wolą spędzać czas przed ekranem komputera lub zjeść w kuchni, nie zależy od Ciebie – ponieważ przerwy są czasem wolnym. Dlatego nie można z góry określić, jak powinna wyglądać idealna przerwa, ale można dać dobry przykład

Witamy w nowym, całorocznym plenerze

Obszar zewnętrzny w Twojej firmie można pokazać w najlepszy sposób tylko wtedy, gdy będzie zawsze utrzymany i zadbany. Aby zapewnić Państwu i Państwa pracownikom możliwość korzystania z terenu zewnętrznego, należy również wziąć pod uwagę kilka aspektów bezpieczeństwa.


W razie pytań zachęcamy do kontaktu telefonicznego pod numerem +48 22 623 03 42. Mogą Państwo również napisać do nas na adres e-mail: kaiserkraft@kaiserkraft.pl.

Wskazówka: zaangażuj również swoich pracowników. Mogą oni zasugerować rozwiązania, o których być może nie rozważyli Państwo w pierwszej chwili.