Czyste i uporządkowane biurko w 6 krokach

Organizacja biurka to nic trudnego

2020/08/31

Stale rosnące stosy dokumentów, niezliczona ilość notatek, zdjęcia z ostatnich wakacji i nieumyte filiżanki do kawy – tak właśnie wygląda wiele biurek. Nawet jeśli według niektórych badań nieporządek w miejscu pracy stymuluje kreatywność, istnieją również argumenty, które przemawiają za dobrze zorganizowaną wersją stanowiska pracy.

Zgodnie z ustaleniami Instytutu Fraunhofera nawet jedną trzecią czasu pracy marnuje się w biurach na czynności, które nie mają żadnej wartości dodanej. Do takiego braku efektywności w znacznym stopniu przyczyniają się pozbawione organizacji biurka, na których pracownicy stale muszą szukać odpowiedniego dokumentu. Łatwo uniknąć takich sytuacji – chętnie pokażemy Państwu, jak tego dokonać.

Dlaczego organizacja biurka jest taka ważna?

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że porządkowanie biurka to całkowita strata czasu. Zamiast tego można by przecież wykonać więcej pracy. Nic bardziej mylnego: dobrze zorganizowane biurko przynosi bowiem wielorakie korzyści:

  • Praca przebiega szybciej, kiedy wszystkie materiały robocze są pod ręką.
  • Produktywność i poziom koncentracji zwiększają się, gdy praca nie jest stale przerywana akcjami poszukiwawczymi.
  • Odpowiednia ilość miejsca na biurku zapewnia większą swobodę ruchu.
  • Uporządkowane biurko pozwala wywrzeć profesjonalne wrażenie na klientach i współpracownikach.
  • Regularne czyszczenie biurka pozwala zapobiegać rozprzestrzenianiu się bakterii i wirusów.

6 kroków do doskonale zorganizowanego biurka

Wielu pracowników chciałoby mieć uporządkowane biurko, ale nie wiedzą, od czego zacząć. Możemy pomóc Państwu pokonać tę przeszkodę. Wystarczy sześć kroków, by zorganizować swoje biurko tak, aby przez długi czas gościł na nim porządek.

Jaki jest najlepszy sposób czyszczenia sprzętu elektronicznego wykorzystywanego na biurku?

Gdzie w biurze gromadzi się większość bakterii i wirusów? Zaraz po wczorajszej filiżance kawy kolejnym największym źródłem zarazków jest telefon. Poniżej podpowiadamy, w jaki sposób prawidłowo wyczyścić zarówno telefon, jak i inne przybory biurowe.

Mamy nadzieję, że wskazówki zawarte w tym artykule pomogą Państwu stworzyć przyjemne i czyste stanowisko pracy. Chętnie doradzimy Państwu w zakresie odpowiedniego wyposażenia biura, a także środków do czyszczenia i artykułów sanitarnych.

Organizacja biurka to nic trudnego mg$

W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt

Mogą Państwo zadzwonić do nas pod bezpłatny numer lub wysłać nam e-mail.