Prawidłowa gospodarka odpadami w firmie

- praktyczne wskazówki

2020/07/01

Jako kadra kierownicza zdają sobie Państwo sprawę, jak ważne jest, aby firma miała wkład w ochronę środowiska i zasobów. Istotną rolę odgrywa w tym przypadku prawidłowa gospodarka odpadami. Wytyczne, których należy przestrzegać, zostały określone w obowiązujących przepisach dotyczących usuwania odpadów.

Jeśli mają już Państwo podstawy teoretyczne, pojawia się kwestia ich praktycznego zastosowania: W jaki sposób można wdrożyć te liczne przepisy w codziennym życiu, zapewniając przy tym zgodność z prawem? Niezbędna jest do tego współpraca wszystkich pracowników. W niniejszym artykule prezentujemy Państwu ważne wskazówki dotyczące wdrażania gospodarki odpadami w Państwa firmie.

  • Jak najlepiej informować o przepisach dotyczących odpadów
  • Jak motywować pracowników do ich przestrzegania
  • Jakie pojemniki na odpady są potrzebne w poszczególnych działach

Najlepszy sposób na poinformowanie pracowników o przepisach dotyczących odpadów

Państwa pracownicy mogą przyczynić się do prawidłowej gospodarki odpadami tylko wtedy, gdy otrzymają kompleksowe informacje na ten temat i dokładnie wiedzą, na czym polega ich zadanie. Proponujemy strategię komunikacji w trzech krokach:

Sposoby motywowania pracowników do wdrażania przepisów dotyczących odpadów

Komunikacja jest pierwszym ważnym krokiem. Dostępne są jednak dodatkowe środki, które zwiększają szanse na to, że w Państwa firmie wytyczne będą zawsze wdrażane we właściwy sposób.

Właściwe pojemniki na odpady do każdego obszaru firmowego

Dla każdego rodzaju odpadów należy przygotować odpowiedni pojemnik. Nigdy nie powinno być żadnych wątpliwości co do tego, gdzie wyrzucić dane odpady. Poniżej dowiedzą się Państwo, które pojemniki na odpady są niezbędne w poszczególnych obszarach firmy.

W razie dodatkowych pytań zachęcamy do kontaktu telefonicznego pod numerem +48 22 623 03 42. Mogą Państwo również napisać do nas na adres e-mail: kaiserkraft@kaiserkraft.pl.