Equipped for mobility

Czas na odciążenie

2021/02/24
Rower towarowy, elektryczny rower towarowy czy hulajnoga elektryczna – klasyczny rower już od dawna ma większych, nowocześniejszych, a przede wszystkim znacznie silniejszych konkurentów.

Trudno dziś sobie wyobrazić miasto bez rowerów towarowych i ich elektrycznych odpowiedników. Co więcej, stają się one coraz bardziej popularne jako praktyczny towarzysz, który łączy innowacyjną radość z jazdy z prostą użytecznością. Coraz częściej zastępują one również samochody, stanowiąc doskonały środek transportu do pracy.

Fakt ten cieszy również w odniesieniu do tematu e-mobilności i pokazuje dobitnie, jak wiele krajów kładzie obecnie nacisk na nowe technologie, wspierając jednocześnie zachęty dla konsumentów, jak również dla dalszego rozwoju technologicznego. Postęp technologiczny w zakresie kosztów akumulatorów, ich pojemności i mocy ładowania sprawia również, że pojazdy elektryczne stają się coraz bardziej przystępne i atrakcyjne.

Nic zatem dziwnego, że według ostatnich badań statista.com sprzedaż rowerów towarowych w Europie w latach 2018 – 2020 wzrosła ponad dwukrotnie i tendencja ta nadal się utrzymuje. Czy te dane zaskakują? W żadnym razie, ponieważ zalety tego innowacyjnego środka transportu są oczywiste.

Jakie są zalety roweru towarowego?

Szybkość i elastyczność

Jeśli porównać go z transportem publicznym, rower towarowy zapewnia znacznie większą elastyczność. Można samemu zdecydować, kiedy i skąd chce się wyruszyć. Z rowerem również stanie w korkach należy do przeszłości. Podobnie jak irytujące poszukiwania miejsca parkingowego.

Zrównoważony rozwój i świadomość ekologiczna

Każdy, kto jeździ na rowerze zamiast samochodem, automatycznie chroni środowisko. Rowery towarowe, a także ich elektryczne odpowiedniki nie emitują spalin, są wydajne, a nawet oszczędzają koszty – w końcu nie potrzebują paliwa.

Sport i zdrowie

Każdy, kto zakłada, że jazda na rowerze elektrycznym jest tylko dla wygodnickich, jest w błędzie. Podobnie jak „normalna“ jazda na rowerze, jazda na rowerze towarowym lub elektrycznym rowerze towarowym również sprzyja poprawie kondycji i zdrowia – to trening dla układu krążenia, mięśni i stawów. Napęd jest wspomagany jedynie siłą mięśni użytkownika i naciskaniem na pedały.

Praktyczna pomoc i transport bez wysiłku

Dzięki rowerowi towarowemu można szybko i w elastyczny sposób przewieźć wszystko, co niezbędne w życiu codziennym, w drodze do pracy, a nawet podczas pracy. Również na dłuższych dystansach czy wzniesieniach – i przy większym obciążeniu.

Rodzaje rowerów towarowych

  • (Proste) rowery towarowe / elektryczne rowery towarowe z bagażnikiem
  • Wielośladowe rowery towarowe / elektryczne rowery towarowe (z 3 kołami)
  • Jednośladowe rowery towarowe / elektryczne rowery towarowe (z 2 kołami)
  • Rowery towarowe / elektryczne rowery towarowe z miejscem na załadunek z przodu (również do przewozu dzieci)
  • Rowery towarowe i elektryczne rowery towarowe do użytku profesjonalnego
  • Rowery towarowe / elektryczne rowery towarowe do przewozu przesyłek kurierskich lub dostawczych

Jak wysokie są koszty roweru towarowego? W jakim przypadku zakup będzie dofinansowany?

Ceny rowerów towarowych są zróżnicowane i mogą sięgać od 500 EUR za rower firmowy aż do 5000 EUR za elektryczny rower towarowy. Ważne jest, aby przy zakupie zwracać uwagę na dobrą jakość!

Dofinansowanie dla osób prywatnych

Wiele krajów i miast oferuje możliwość dotowania zakupu takiego roweru, warto zatem sprawdzić, czy dotyczy to również Państwa regionu. Przykładowo w Niemczech liczne kraje związkowe i gminy oferują już programy dotacji dla rodzin i osób samotnie wychowujących dzieci, zapewniając dofinansowanie zakupu w wysokości do 1500 EUR. Ma to na celu uatrakcyjnienie zakupu roweru towarowego, a tym samym wkroczenie w erę e-mobilności.
Od 2018 r. również miasta, powiaty, gminy, a także instytucje badawcze i szpitale, uniwersytety, przedsiębiorstwa, w których udziały ma gmina, freelancerzy i firmy prywatne mogą uzyskać dofinansowanie w wysokości do 3000 EUR na rower na zakup elektrycznego roweru towarowego w ramach Krajowej Inicjatywy Klimatycznej niemieckiego rządu federalnego. Warto zatem zasięgnąć informacji we właściwym urzędzie lub na stronach informacyjnych poszczególnych miast i gmin, czy i w jakim zakresie uzyskanie takiego wsparcia możliwe jest również w Państwa regionie.

Co to oznacza dla pracowników?

Dla wielu pracowników oznacza to bardzo konkretną korzyść: mogą oni wynająć rower towarowy lub elektryczny rower towarowy za pośrednictwem swojego pracodawcy – na wyjątkowo korzystnych warunkach.

Tutaj można znaleźć stawki dopłat obowiązujące w Niemczech i Austrii

Zalety rowerów firmowych. Innymi słowy: dlaczego coraz więcej firm zmienia podejście do kwestii wewnątrzzakładowych

Również firmy chcą być jeszcze bardziej nowoczesne, przyjazne dla środowiska i dbać o kondycję swoich pracowników, dlatego coraz częściej stawiają na rowery firmowe lub, do celów wewnętrznych, rowery towarowe. Rowery takie można również wykorzystywać na terenie firmy, na przykład aby szybciej, łatwiej i z mniejszym wysiłkiem pokonywać dłuższe dystanse lub trasy, którymi przejeżdża się wielokrotnie w ciągu dnia pracy.

Aby pracownicy mogli faktycznie korzystać z roweru firmowego również w drodze do pracy, należy jednak stworzyć odpowiednie warunki. KAISER+KRAFT oferuje Państwu różne stojaki na rowery i boksy na rowery z certyfikatem ADFC, a także rozwiązania, które umożliwią bezpieczne parkowanie rowerów. U nas znajdą Państwo zatem stojaki do mocowania do podłoża, pałąki wsporcze i uchwyty ścienne zarówno na pojedyncze rowery, jak i do łączenia w rzędy, a także zadaszone garaże dla rowerów. Zachęcamy do przeglądu naszej oferty.

Nie ma na co czekać! Na rowerach firmowych można polegać

Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi

Czas na odciążenie mg$

Prosimy o kontakt!

W razie dodatkowych pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji.