7 wskazówek, jak stworzyć naturalną przestrzeń na zewnątrz budynku Państwa firmy

2020/06/24

Coraz więcej właścicieli firm zadaje sobie pytanie, w jaki sposób może przyczynić się do ochrony środowiska i zasobów naturalnych poprzez wprowadzenie zmian w swojej działalności. Nasza rada: stworzyć ekologiczny obszar na zewnątrz budynku firmy.

Nie tylko Państwa pracownicy poczują się tam dobrze, przy okazji zrobią Państwo coś dobrego dla lokalnego środowiska naturalnego. Biorąc na siebie odpowiedzialność i robią Państwo coś dobrego na rzecz środowiska zrobią Państwo pozytywne wrażenie na klientach i partnerach biznesowych.

W niniejszym artykule przygotowaliśmy dla Państwa konkretne wskazówki, które pomogą sprawić, aby przestrzeń na zewnątrz budynku Państwa firmy była jeszcze bliższa natury. Najpierw zajmijmy się jednak pytaniem, dlaczego bycie bardziej świadomym ekologicznie na obszarach na zewnątrz własnej firmy jest takie ważne.

Dlaczego naturalny obszar na zewnątrz budynku jest taki ważny?

Prawie połowa powierzchni ziemi w naszych miastach jest wyasfaltowana lub zabudowana. Takie uszczelnienie gleby powoduje szereg negatywnych skutków dla naszego rodzimego ekosystemu:

  • Woda deszczowa trudniej wsiąka w glebę, a poziom wód gruntowych obniża się.
  • Poprzez ograniczenie ważnych funkcji następuje utrata żyzności gleby.
  • Siedliska rodzimych roślin, owadów i małych zwierząt, takich jak ptaki, kurczą się, co prowadzi do zmniejszenia różnorodności biologicznej.

Jednak nie wszystkie tereny zielone są takie same. Nawet dobrze utrzymany trawnik nie może pełnić w obrębie naszegoekosystemu takiej samej funkcji jak kwiecista łąka. Ponadto nierzadko w celu utrzymania nieskazitelnie czystego trawnika stosuje się szkodliwe środki do jego utrzymania i pielęgnacji, nie wspominając o dużej ilości zużywanej wody.

Projektowanie terenów zewnętrznych jest zatem idealną okazją do przełamania uszczelnienia naszych powierzchni i stworzenia naturalnego kontrapunktu, który przyczyni się do ochrony zasobów i gatunków.

Dlatego właśnie opłaca się inwestować w bardziej naturalnie zaprojektowany teren zakładu

Obszar na zewnątrz budynku należy oczywiście do Państwa. Jest on jednak częścią rodzimego ekosystemu, który należy chronić. Jeśli zadbamy o obszar zewnętrzny, który jest lepiej dostosowany do naturalnego środowiska, będzie to miało pozytywny wpływ na cały system. Ponadto, mogą Państwo liczyć na pewne korzyści dla Państwa działalności:

Oto przydatna lista kontrolna do właściwego utrzymania przestrzeni zewnętrznych o każdej porze roku.

Naturalna przestrzeń blisko natury w 7 krokach

Mając na uwadze wymienione korzyści, nadszedł czas, aby przystąpić do etapu wdrożenia planów w życie. Poniższe wskazówki przybliżą Państwa o kilka kroków do stworzenia zrównoważonego terenu na zewnątrz firmy:

Mamy nadzieję, że wskazówki zawarte w niniejszym poście pomogą Państwu stworzyć naturalną przestrzeń na zewnątrz. Chętnie doradzimy Państwu odpowiednie produkty do zastosowania w obiektach zewnętrznych.

7 wskazówek, jak stworzyć naturalną przestrzeń na zewnątrz budynku Państwa firmy mg$

Prosimy o kontakt!

W razie dodatkowych pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji.