Wstecz
Poradnik zakupowy Środowisko

Typy papieru na czyściwa

Odpowiednie czyściwo do każdego zastosowania:

Papier z recyclingu:

Ten typ czyściwa jest przeznaczony do zmywania lekko zabrudzonych obszarów, usuwania niewielkich ilości oleju lub wody, jak również do czyszczenia rąk i narzędzi.

Jakość Hybrid:

Czyściwo składa się z jednej warstwy Tissue (ręcznik papierowy) oraz jednej warstwy o jakości TAD. Może być on stosowany do czyszczenia zabrudzonych powierzchni, przede wszystkim na mokro, do czyszczenia części maszyn i narzędzi oraz czyszczenia dłoni i maszyn z olejów i smarów.

Jakość TAD: (Through air drying)

W tym czyściwie 2-warstwowe ręczniki papierowe (Tissue) są połączone ze sobą liniami włókien. Poszczególne warstwy są suszone na powietrzu i wzbogacane specjalną technologią. Dzięki temu czyściwo jest odporne na rozdarcie, pochłania wilgoć a tym samym jest przydatne w szczególności do zastosowania na powierzchniach wilgotnych. Czyściwa o jakości TAD można stosować na tych samych obszarach, jak ręczniki hybrydowe (Hybrid). Mają one jednak znacznie lepszą jakość dzięki bardzo dużej odporności na rozdarcie i dobremu pochłanianiu wody.

Jakość - włóknina:

W te czyściwa wpleciono pojedyncze nitki włókniny. Dzięki temu wszystkie ręczniki świetnie sprawdzają się przy czyszczeniu. Czyściwa o jakości włókniny są przydatne zwłaszcza do zbierania wiórów metalowych, gdyż są bardzo odporne na rozdarcie i chłonne. Można je używać wielokrotnie.

Najpopularniejsze kategorie z niniejszego przewodnika