Wstecz
Poradnik zakupowy Fabryka

„clip-step“ – antypoślizgowa powierzchnia do stania

Bezpieczne chodzenie po drabinie i stanie na niej – „clip-step“, czyli antypoślizgowa powierzchnia dla drabin ze stopniami.

Antypoślizgowa powierzchnia do stania, gwarantująca bezpieczne chodzenie i wygodne stanie na drabinach stojących ze stopniami, została wykonana z ryflowanego tworzywa lub profilu z tworzywa z warstwą korundu.

Nakładka „clip-step“ znacząco zwiększa ochronę przed poślizgami. Stanowi to dodatkową opcję, pozwalającą na dokładne przestrzeganie zakładowych przepisów i dyrektyw dotyczących bezpieczeństwa pracy.

W zależności od potrzeby mogą Państwo wybierać spośród dwóch wersji nakładek:

Powierzchnia od stania clip-step

Precyzyjnie dopasowana powierzchnia do stania clip-step z ryflowanego tworzywa przypinana jest do stopnia. Powierzchnie te gwarantują zoptymalizowaną ochronę przed poślizgami, bezpieczne chodzenie i wygodne stanie na naszych drabinkach ze stopniami.

Powierzchnia do stania clip-step R13

Nowa powierzchnia do stania clip-step R13 jest certyfikowaną, antypoślizgową powłoką do naszych drabinek ze stopniami.

Dzięki zastosowaniu profilu z tworzywa z warstwą korundu powierzchnia do stania spełnia wytyczne dla grupy R13 i została zaklasyfikowana w klasyfikacji zdolności antypoślizgowej wg grupy R13 i objętości zagłębienia V6. W szczególności w otoczeniu pracy zabrudzonym smarami clip-step R13 gwarantuje dodatkowy, zwiększony poziom bezpieczeństwa pracy.

„clip-step“ – antypoślizgowa powierzchnia do stania wt$

Rys.: Drabina stojąca ze stopniami z nakładką clip-step

Nakładka „clip-step“ gwarantuje spełnienie wymogów normy DIN EN 131-2. Przepisy normy wymagają zastosowania ochrony antypoślizgowej na powierzchniach użytkowych szczebli, stopni i platform, wykonanych z metalu lub z tworzywa.

W przypadku modeli z obustronnym wejściem nakładka clip-step nasadzana jest do poziomu najwyższego stopnia, na który można wejść (zgodnie z DIN EN 131). Obok właściwości antypoślizgowych służy ona optycznej kontroli właściwego użycia drabiny.

W wybranych modelach drabin istnieje możliwość późniejszego montażu nakładki clip-step. Czekamy na Państwa zapytania dotyczące szczegółowych informacji na ten temat. 

Nasze hity produktowe z niniejszego przewodnika
Istotne
Liczba artykułów: 125
Najpopularniejsze kategorie z niniejszego przewodnika