Projekt Nano Dimension

Biura 3D dla drukarek 3D

Nowoczesny projekt miejsca pracy oznacza nie tylko produktywnych i zmotywowanych pracowników – pracodawcy korzystają bowiem również z większej lojalności pracowników. A w czasach niedoboru wykwalifikowanego personelu jest to z pewnością dobra inwestycja. Nasz klient, firma Nano Dimension, był podobnego zdania i zlecił kaiserkraft zaprojektowanie i wyposażenie swoich nowych biur.

Projekt

Nano Dimension GmbH jest innowacyjną izraelską firmą specjalizującą się w wytwarzaniu elektroniki za pomocą metody addytywnej i produkującą maszyny dla elektroniki wytwarzanej tą metodą (AME). To właśnie tutaj – przy użyciu procesu Multi Jet – wytwarza się elektronikę drukowaną w 3D.

Firma Nano Dimension mocno się rozwija i w 2023 r. otworzyła w niemieckim Monachium nową lokalizację, gdzie zatrudnia 50 pracowników. A to dopiero początek…

Projekt Nano Dimension wt$

Zadania

Zlecenie dla kaiserkraft obejmowało nowe pomieszczenia w budynku firmy na parterze i na 3 piętrze. Należało na nowo przemyśleć dostępne przestrzenie i powierzchnie, aby stworzyć nowoczesne i produktywne miejsce pracy: biura typu open space, stanowiska pracy, sale konferencyjne i aneksy kuchenne.

Rozwiązanie

Hasło „New Work“ brzmi nowocześnie i trendy. Choć to właściwie nic nowego i oznacza po prostu dobrą pracę: w zespole, elastyczną, indywidualną i w jak najlepszych warunkach. I właśnie to było celem naszych działań.

Kompletne wyposażenie pochodzi od nas: dostosowane do indywidualnych potrzeb i ustalonego budżetu, wraz z koncepcją wyposażenia, która zadba o wiele genialnych pomysłów w nowym miejscu pracy.

Wyjątkowe wyzwanie

Nowoczesne, przyjemne miejsca pracy sprzyjają „powstawaniu“ odprężonych i wydajniejszych zespołów, które chętnie podejmują się swoich zadań i zostają na dłużej. Dlatego też dla firmy Nano Dimension istotne było to, aby ich specyfikacje i wymagania dotyczące technologii i wzornictwa wdrożono w harmonii z jej identyfikacją wizualną. Projekt był zatem ambitny pod względem stylistyki, a jednocześnie należało zapewnić jego sprawne wykonanie.

Jak zawsze w biznesie projektowym i podczas realizacji na taką skalę – początkowa droga była nieco wyboista. Aby jednak szybko lepiej zrozumieć różne kwestie, po otrzymaniu zapytania doszło do kilku wizyt na miejscu, a także odbyło się wiele spotkań zdalnych i rozmów telefonicznych, aby we współpracy z producentem omówić możliwości poszczególnych produktów i plany konstrukcyjne, a także, zarówno długofalowo, jak i perspektywicznie, posunąć ten projekt do przodu. Współpraca układała się bardzo dobrze.

Nawet mimo opóźnienia oddania stanu surowego udało nam się dotrzymać ambitnego harmonogramu. Od zapytania do zamówienia minęło niespełna pięć do sześciu miesięcy. Firma Nano Dimension zmienia sposób, w jaki świat produkuje – a my zmieniliśmy sposób, w jaki odtąd pracuje się w tej firmie.

Projekt Nano Dimension wt$

Normann Fichtner – dyrektor ds. rozwoju biznesu

„Współpraca z firmą kaiserkraft była w pełni profesjonalna – od pierwszego kontaktu do zakończenia prac. Nasze własne pomysły i koncepcje nie tylko zostały po prostu zrealizowane, lecz zespół kaiserkraft dodatkowo je rozwinął i ulepszył. Zespół projektowy był zatem nie tylko usługodawcą, lecz prawdziwym sparingpartnerem.“