+48 22 623 03 42       kaiserkraft@kaiserkraft.pl

Na stabilnym podłożu – wraz z nowoczesnymi produktami dla bezpieczeństwa w firmie, oferowanymi przez KAISER+KRAFT.

Znana na całym świecie fotografia z 1932 r. zdenerwowałaby dzisiaj wszystkich zakładowych specjalistów ds. bezpieczeństwa: czy wiedzą Państwo, jaką fotografię mamy na myśli?

To „Przekąska pod chmurami“ Charlesa C. Ebbetsa – przedstawia mężczyzn siedzących na rusztowaniu gmachu General Electric Building, zawieszonym kilkaset metrów nad Manhattanem. Ich stopy dyndają jakieś 200 metrów nad 41. ulicą, a oni w jak gdyby nigdy nic spożywają śniadanie i czytają gazety. Po zabezpieczeniach nie ma nawet śladu.

Stanowisko pracy może być jednak miejscem niebezpiecznym: przechylenia, potknięcia, upadki to wg ubezpieczycieli jedne z najczęstszych przyczyn wypadków. 

Nie da się ich jednak uniknąć – tam gdzie pracują ludzie, zdarzają się i błędy. Można jednak znacznie zmniejszyć występujące ryzyko – a to dzięki przezorności i myśleniu naprzód. Zachowania prewencyjne są ważne, niewątpliwie nikogo nie stać na kosztowne czasy przestojów, wstrzymanie produkcji czy niepewne procedury. Zdrowie pracowników staje się tym samym najważniejszym kapitałem przedsiębiorstwa. My w KAISER+KRAFT staramy się, oferując Państwu nasze nowoczesne produkty, aby stan ten pozostał niezmieniony.

Zachęcamy do aktywnego promowania zdrowia Państwa pracowników i przyczynienia się do gospodarczego sukcesu Państwa przedsiębiorstwa razem z nami! W tym celu zestawiliśmy dla Państwa kompleksową ofertę produktową.

Życzymy przyjemnej lektury!

 Zapory

Tylko dotąd i ani kroku dalej: wyznacz limity za pomocą zapór.

Wszystko ma swoje granice. Najlepiej, żeby były one z miejsca widoczne. Dzięki naszym zaporom w kolorach sygnalizacyjnych można oznaczyć niebezpieczne obszary, zwracając uwagę na możliwe zagrożenia.
 

Stojaki łańcuchowe i taśmy umożliwią stworzenie bezpiecznych obszarów roboczych w firmie. Pozwalają one na widoczne, szybkie i efektywne oznaczenie danych obszarów.

Długotrwałe odgrodzenie ścieżek, ochrona pracowników i przedmiotów na terenie firmy możliwe są przez zastosowanie poręczy zabezpieczających, które pozwolą na stworzenie wymiernej przestrzeni komunikacyjnej w obrębie stanowiska pracy.

Słupki i płotki odgradzające służą do odgradzania obszarów roboczych, magazynowych oraz stref zagrożenia – zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynków. Mobilne zapory jak kraty nożycowe oferują możliwość szybkiego zabezpieczenia i oznaczenia obszarów roboczych.

>>Do zapór.

Produkty takie jak ogrodzenia ruchome, pałąki parkingowe czy pachołki znajdą Państwo w kategorii zapory.


W celu zabezpieczenia dostępu do terenu Państwa firmy, zalecamy ustawienie szlabanów i zapór drogowych przy wjazdach i przejściach. W ten sposób, przy jednoczesnej kontroli przepływu odwiedzających, na teren przedsiębiorstwa nie przedostaną się osoby nieupoważnione.

 

Szukają Państwo szlabanów, zapór drogowych czy ograniczników wysokości? Znajdą je Państwo tutaj.


Ochrona przed uderzeniem

WYJĄTKOWA TRWAŁOŚĆ: ochrona przed uderzeniem pracowników, instalacji i maszyn.

Nasza ochrona przed uderzeniem i osłony krawędzi naprawdę dużo wytrzymają. Udowodnią Państwo w ten sposób odpowiedzialne obchodzenie się z pracownikami, urządzeniami transportu poziomego oraz obszarami roboczymi i magazynowymi. Łatwo rozstawiane pałąki ochronne, poręcze zabezpieczające przed uderzeniem czy pachołki umożliwiają np. zabezpieczenie wewnątrzzakładowych dróg, po których pracownicy przemieszczają się pieszo; regały i maszyny można zabezpieczyć zderzakami i elementami chroniącymi przed uderzeniem w sposób zapobiegający ich uszkodzeniu przez urządzenia transportu poziomego.

Dzięki żółtej lub żółto-czarnej farbie sygnalizacyjnej wszystkie nasze produkty chroniące przed uderzeniem gwarantują wysoki poziom funkcji ochronnej i są dobrze widoczne. Gdyż jeśli coś jest dobrze widoczne, to logicznie staramy się to ominąć lub w to nie uderzyć. Do ochrony przed uderzeniem na kantach i narożnikach oferujemy Państwu szeroki asortyment elastycznych profili w kolorach sygnalizacyjnych żółto-czarnym lub czerwono-białym. W naszej ofercie posiadamy także profile ochronne o następujących właściwościach: fluoroscencyjne, świecące poprzez akumulację światła oraz retro-refleksyjne. Jeśli mimo tych wszystkich środków prewencyjnych zdarzy się kolizja to przy zastosowaniu prawidłowej ochrony przed uderzeniem nie dzieje się nic złego: nasze bariery ochronne i polery ze specjalnego tworzywa polimerowego są na tyle elastyczne, że wracają po uderzeniu do swojej pierwotnej formy. Dzięki tym właściwościom możecie Państwo ochronić zarówno swoje pojazdy transportowe jak i składowane materiały jak również znacznie zredukować nakłady związane z naprawą uszkodzonych elementów barier ochronnych.


Znakowanie

Łatwe odczytywanie znaków – dzięki prawidłowemu znakowaniu i oznaczeniom.

Ubarwimy Państwa życie w pracy! Dokładniej rzecz ujmując: kolorowe znakowanie. Dzięki niemu mogą Państwo jasno odgraniczać wewnątrzzakładowe drogi i obszary. Jeżeli pracownicy będą podążać po wytyczonych ścieżkach, ruch w zakładzie będzie odbywał się w sposób kontrolowany i bezpieczny. Pojazdy poruszające się w obrębie wyznaczonych obszarów nie będą zderzały się z przedmiotami stojącymi po bokach. Dzięki naszym farbom do oznaczania hal i farbom do malowania hal mogą Państwo jednoznacznie oznaczyć obszary magazynowe i zakresy oraz wytyczyć specjalne strefy załadunku, dodatkowo istnieje możliwość wyrównania za ich pomocą małych nierówności.

Do obszaru oznaczania i znakowania obok urządzeń do barwnego znakowania, farb do oznaczania hal czy taśm znakujących do podłoża należą koszulki i ramki na dokumenty, etykiety, uchwyty na etykiety, naklejki, tablice informacyjne i zestawy czcionek. Podczas komisjonowania pomocne będą np. tablice informacyjne lub naklejki z cyframi, które umożliwią łatwiejszą orientację pośród rzędów regałów. A ten, kto wie, którędy iść, szybciej odnajdzie odpowiednie miejsca magazynowe a dzięki odpowiedniemu znakowaniu podłoża oznaczeniem z PCV dla stanowisk palet lub piktogramom nakazującym i zakazującym może efektywniej realizować zadane procesy robocze.

>>Do znakowania.


Lustra i progi przejazdowe

Wszystko w zasięgu oka, bezpiecznie i we właściwym tempie. Dzięki lustrom panoramicznym i drogowym, pomostom kablowym i progom przejazdowym.

Jednak to nie Państwo mają przyciągać uwagę luster panoramicznych i luster drogowych. Lustra tego typu umożliwiają lepszy ogląd sytuacji: nawet przy ograniczonej powierzchni będą mogli Państwo uzyskać prawie nieograniczony ogląd sytuacji wokół. Również w obszarach o ograniczonej widoczności, o intensywnym ruchu, będą mogli Państwo z powodzeniem kontrolować odbywające sie procesy produkcyjne. Wąskie przejazdy, zderzenia czy przeszkody należą teraz do przeszłości. Jak wewnątrz tak i na zewnątrz! Na terenie wielu firm pojawiają się słabo widoczne rozjazdy i skrzyżowania – swobodny przejazd w takich miejscach umożliwią lustra drogowe. Do stosowania w wymagających warunkach klimatycznych zalecamy nasze nieparujące i nie zamarzające lustra ze szkła akrylowego, w ekstremalnych warunkach pogodowych sprawdzi się natomiast wersja ze stali szlachetnej.

Jeszcze wyższy poziom bezpieczeństwa zagwarantują nasze progi przejazdowe i pomosty kablowe. Żółty lub czaro-żółty to kolory oznaczające tylko jedno: uwaga! W ten sposób za pomocą pomostów kablowych znikną porozrzucane kable lub węże. Ruch w firmie i w obrębie magazynu może być swobodnie kontynuowany. Poza tym chronią Państwo przewody i usuwają potencjalne zagrożenie potknięcia zatrudnionych pracowników. Progi przejazdowe stosuje się jako oznaczenie obszarów niebezpiecznych, dodatkowo służą one do wyhamowania ruchu na obszarze firmy. Dlaczego? Przejazd przez taki próg z nadmierną szybkością grozi uszkodzeniem podwozia, jest nieprzyjemny i skutkuje dobrowolnym zdjęciem nogi z gazu przy następnym progu.

Pozostałe pomosty kablowe z PVC lub aluminium, zabezpieczające przed potknięciami, do stosowania w biurach znajdą Państwo tutaj.

>>Do luster panoramicznych i drogowych.
>>Do progów przejazdowych.


AKCJA "ZIMA"

JAK KAŻDEGO ROKU: WALKA ZE ŚNIEGIEM I OBLODZENIEM.

A czego co roku potrzebuje personel wykonujący pracę zimową? Dobrze zorganizowanej pracy – w formie materiałów sypkich, wózków do rozsypywania, pojemników materiał sypki. Te ostatnie wykonane są z wysokiej jakości PE lub z GFK do składowania na zewnątrz.

Z takim wyposażeniem można przystąpić do uprzątania ważnych dróg i dojazdów. Szufle w dłoń! A na wypadek gołoledzi, mrozu i śniegu mamy do zaoferowania duży wózek do rozsypywania. Najlepiej będzie, jeśli utworzą Państwo w swojej firmie magazyn materiałów, co pozwoli na przygotowanie potrzebnych zapasów do walki z zimową pogodą.

>>Do Akcji Zima

 


Tablice informacyjne

Co łączy gabloty i tablice informacyjne z bezpieczeństwem w firmie?

Otóż wiele! Bez szczegółowych opisów dyrektyw i zasad pracownicy nie są dostatecznie poinformowani. Każdy z zatrudnionych powinien znać zabezpieczenia stosowane w przedsiębiorstwie i wiedzieć, jak zachować się w danym przypadku: jak zareagować w razie pożaru? Do kogo mam się zwrócić w razie awarii? Co mam robić w razie awarii maszyny

W sytuacji wyjątkowej tylko osoba znająca swoje prawa i obowiązki będzie mogła pomóc sobie i innym. Dodatkowo pracodawcy są zobowiązani do publikacji treści niektórych ustaw i rozporządzeń o ochronie pracy, w sposób przystępny, w miejscach ogólno dostępnych. W tym przypadku najlepszym rozwiązaniem okażą się nasze gabloty i tablice informacyjne, nieprawdaż?

 

Gabloty, dostępne w kolorach sygnalizacyjnych: czerwonym, żółtym i zielonym, pomogą Państwu w przedstawianiu ważnych informacji, związanych z bezpieczeństwem w wyrazisty sposób.

 

 


>>Pozostałe informacje na temat tablic informacyjnych w obszarze bezpieczeństwa w firmie.

ZOBACZ NASZ SKLEP W WERSJI NA URZĄDZENIA MOBILNE

Sklep internetowy KAISER+KRAFT jest teraz dostępny także w nowej wersji mobilnej, którą stale dla Państwa modernizujemy.
Wypróbuj sklep mobilny