Marka
Wysokość [mm]
112
112
1220
1220
-
Szerokość [mm]
51
51
540
540
-

Odkurzacze, odkurzacze do pracy na mokro

Nasze odkurzacze nadają się nie tylko do kurzu – w naszej ofercie znajdą Państwo urządzenia do pracy na mokro i na sucho oraz odkurzacze przemysłowe, wszystkie o wysokim poziomie wydajności, bardzo pojemne i bardzo dokładnie czyszczące.

W kategorii Odkurzacze, odkurzacze do pracy na mokro oferujemy Państwu produkty następujących marek: Kaercher, Sprintus, starmix, EUROKRAFTpro, Bosch.

Najlepsza sprzedaż
Liczba artykułów: 95
Widok:

Odkurzacze i odkurzacze do pracy na mokro: nowa definicja dokładnościKlasyczny odkurzacz również ma rację bytu w zakładzie. W tym przypadku niezbędna jest jednak większa funkcjonalność i większa wydajność. Ponadto nasze odkurzacze i odkurzacze do pracy na mokro sprawdzają się nie tylko na podłodze, ale zapewniają także wyjątkowo dokładne usuwanie problematycznych pozostałości i pyłów.Jakie są zalety odkurzaczy i odkurzaczy do pracy na mokro dla przemysłu?Każdy z naszych modeli do zastosowań przemysłowych może być używany jako klasyczny odkurzacz do usuwania typowych zabrudzeń z dywanów lub twardych podłóg. W związku z większą funkcjonalnością odkurzacze przemysłowe stoją jednak przed większymi wyzwaniami:  • Większa wydajność ssania niż w przypadku modeli do użytku prywatnego do odkurzania większych i bardziej zabrudzonych powierzchni.

  • Trwałe i wysokiej jakości elementy konstrukcyjne gwarantują możliwość codziennego zastosowania nawet przy intensywnym, ciągłym użytkowaniu.

  • Specjalne filtry do zanieczyszczeń w przemyśle i rzemiośle zapewniają większą wydajność czyszczenia.

  • Zwrotność i mobilność o dużym zasięgu działania zapewniana jest dzięki lekkobieżnym rolkom, dłuższym przewodom i wężom oraz bardziej mobilnej konstrukcji.


Modele z funkcją pracy na mokro są również w stanie zasysać ciecze, które na placu budowy lub w zakładzie stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa. W takich modelach istnieje możliwość szybkiego i łatwego przełączania między funkcjami pracy na sucho i pracy na mokro.Kiedy używać odkurzacza do pracy na mokro, a kiedy zwykłego odkurzacza?Z przygotowanych przez nas informacji na temat wyboru odkurzacza i klas zapylenia można dowiedzieć się, dlaczego przed wyborem odpowiedniego sprzętu należy dokładnie przemyśleć potrzeby w zakresie wykorzystania i użytkowania.Ogólnie rzecz ujmując, odkurzacze do pracy na mokro przeznaczone są do zasysania cieczy, a odkurzacze do pracy na sucho do różnego rodzaju pyłów. Funkcji tych można używać w urządzeniach kombi poprzez proste przełączanie bez konieczności wymiany filtra, a także dzięki nasadkom dostępnym jako wyposażenie dodatkowe.Filtr lub cały system filtrujący definiuje, które klasy pyłów, wielkości cząstek lub mieszaniny cieczy mogą być rzeczywiście zasysane. Poniżej kilka typowych przykładów:  • Wióry, które występują w połączeniu z cieczami zawierającymi oleje, zasysane są za pomocą odkurzacza do wiórów, który ma możliwość separowania substancji stałych od cieczy.

  • Popiół i inne drobne pyły wymagają odkurzacza z dużą powierzchnią filtrującą, dużą wydajnością filtracji i o specjalnych właściwościach, jeśli zasysane mają być niebezpieczne dla zdrowia lub grożące wybuchem mieszanki pyłów.

  • Duże zabrudzenia i duże cząstki wymagają przede wszystkim dużej wydajności i dużej pojemności zbiornika na zanieczyszczenia.

  • Ciecze wymagają odpowiedniego odkurzacza do pracy na mokro, który jest przeznaczony do cieczy neutralnych bądź cieczy zawierających chemikalia lub oleje.


Jak działa filtr HEPA?Ten wysokoskuteczny filtr powietrza (High Efficiency Particulate Air Filter, HEPA) stał się ważnym elementem każdego odkurzacza. W użytku prywatnym chodzi o wiązanie i filtrowanie pyłków i alergenów z powietrza. W przypadku czyszczenia przemysłowego filtr ten dba o to, by nie był wdychany szkodliwy drobny pył.W normie PN EN ISO 14644 wymienione są różne klasy filtrów, które przyporządkowują filtr HEPA do różnych wymogów. Każdy filtr w modelu przemysłowym spełnia te wymogi i jest dodatkowo idealnie połączony ze wstępną separacją. Wydłuża to żywotność filtra i chroni go przed kontaktem z cieczami.Praktyczna cecha dodatkowa, jaką jest „automatyczne czyszczenie filtra'', oznaczona jest na kartach charakterystyki odpowiednich modeli piktogramem, który można znaleźć również w naszym systemie informacyjnym stosowanym do czyszczenia przemysłowego.Chętnie doradzimy Państwu w kwestii naszych odkurzaczy takich marek jak Starmix lub EUROKRAFT i służymy pomocą podczas wyboru.