Wstecz
Poradnik zakupowy Fabryka

Wytyczne stanowiskowe dotyczące szaf na garderobę

Niezbędne informacje o szafach szatniowych: wystarczy rzut oka na właściwe wytyczne stanowiskowe.

Norma

Szafy na odzież, wykonane ze stali DIN 4547, RAL-RG 614/6, wyprodukowane w Niemczech. (Podane normy dotyczą Niemiec)

Materiał

Blacha wysokiej jakości walcowana na zimno wg DC 01 wg PN-EN 10130/10131, podlegająca w całości recyclingowi, długi okres użytkowania, nie wymaga konserwacji, wysoka stabilność, łatwa w pielęgnacji i higieniczna. Grubość blachy wynosi dla

  • ścianek, elementów wewnętrznych ok. 0,75 mm,
  • dachów, podłóg, drzwi, cokołów ok. 0,80 mm,
  • podstaw ok. 1,5 mm

Wymienione powyżej grubości blach mogą się różnić, jeżeli stawiane wymagania zostaną spełnione przez odpowiednią konstrukcję.

Wytyczne zakładowe dotyczące szaf na garderobę ha&

Łączniki

Spawanie punktowe, łączenie na ścisk

Obróbka powierzchniowa

Fosfatyzowanie i lakierowanie piecowe, stopień połysku wynosi od 50 do 70 procent, grubość suchej warstwy 20-25 mikrometrów. Mokry lakier suszony piecowo, na bazie żywic alkidowo-melaminowych, czas wypalania w temperaturze 140 °C wynosi 15 minut.

Zamknięcia

Rygiel obrotowy z niklowanego metalu, ze sprężyną, na kłódki o grubości pałąka 6-7 mm, droga zamykania 180°.

Swobodny rygiel obrotowy do kłódek o grubości pałąka od 6 do 8 mm, ze sprężyną, ruch otwierający 90º, otwieranie drzwi w lewo i w prawo, po zamknięciu dźwignia zablokowana.

Zamek z ryglem obrotowym, materiał: ciśnieniowy odlew cynku, chromowany na mat, z 2 obrotowymi kluczami ze stali niklowanej, droga zamykania 180°, rygiel z 10 płytkami, klucz wyjmowany w położeniu zamknięcia oraz otwarcia.

Wentylacja

Standardowa wentylacja przez 3 wytłoczone szczeliny wentylacyjne na górze i na dole każdych drzwi, przekrój ok. 30 cm², alternatywnie w przypadku gładkich drzwi otwory wentylacyjne w ściance tylnej. Drzwi z perforowanej blachy z pasami z blachy perforowanej o szerokości 35 mm, perforacja 10 mm, mostek 7 mm. Drzwi z perforacją kwadratową, pole perforowane o szerokości 120 mm, rozmiar otworu 20 x 20 mm, mostek 5 mm.

Bezpieczeństwo

Produkty te posiadają znak TÜV P (sprawdzone bezpieczeństwo, produkcja nadzorowana) TÜV Product Service. Na życzenie przesyłamy odpowiednie certyfikaty.

Zalecenia dotyczące czyszczenia

W przypadku niewielkich zabrudzeń czyścić miękką, wilgotną ściereczką bez dodatku środka do czyszczenia. W razie silnych zabrudzeń można dodać niewielką ilość neutralnych lub lekko zasadowych substancji myjących. Nie zwilżać szaf, nie czyścić strumieniem pary, ani szlifującymi, rysującymi, lub zawierającymi rozpuszczalniki środkami do czyszczenia.

Nasze hity produktowe z niniejszego przewodnika
Istotne
Liczba artykułów: 372
Najpopularniejsze kategorie z niniejszego przewodnika