+48 800 909 333 (bezpłatnie) Bezpłatnie z sieci stacjonarnych
Klienci indywidualni Klienci biznesowi

Wybór marki

Zawęź wyszukiwanie
(możliwy wybór wielokrotny)

Cena netto

Ogranicz Cena netto

-
Marka
Dł. szlabanu
Szer. wewn. blokady
Szerokość
Wysokość
 

Zapory drogowe, szlabany

Szlabany i zapory drogowe gwarantują przejrzysty układ w przestrzeni wewnątrzzakładowej i publicznej. Te optyczne sygnalizatory dróg i miejsc chronią przed wypadkami i dostępem osób nieuprawnionych lub ostrzegają pracowników przed niewidocznym zagrożeniem, a także stanowią oznakowanie obszarów ryzyka. Warto zatem zainwestować w instalacje szlabanowe.
Znaleziono 16 artykuł/-y/ -ów
| | |
netto
od 4.780,-
netto
od 4.160,-
Szlaban, elektryczny
zintegrowane ogniwo solarne obsługa zdalna
netto
od 5.950,-
Obrotowa zapora drogowa
szer. wewn. 1,5 m
netto
od 2.150,-
netto
od 2.100,-
netto
od 2.500,-
Obrotowa zapora drogowa
szer. wewn. 2,5 m
netto
od 2.830,-
netto
od 3.250,-
netto
od 5.000,-
Mannus - Szlaban ręczny
sprężynowy wspornik wahadłowy
netto
od 5.000,-
Szlabany
1 para
netto
od 4.180,-
Mannus - Zapora z przeciwwagą, stal
ze sprężyną gazową i stałym statywem
netto
od 6.960,-
Mannus - Zapora z przeciwwagą, stal
ze sprężyną gazową i sprężynowanym wspornikiem wahadłowym
netto
od 6.960,-
Mannus - Zapora z przeciwwagą, stal
z przeciwwagą i stałym statywem
netto
od 6.960,-
Mannus - Zapora z przeciwwagą, stal
z przeciwwagą i sprężynowanym wspornikiem wahadłowym
netto
od 7.300,-
Znaleziono 16 artykuł/-y/ -ów

Szlabany – pomocnicy w przestrzeganiu przepisów drogowychNawet jeśli każdy pieszy, rowerzysta i kierowca doskonale zna przepisy bezpieczeństwa i ruchu drogowego, nie oznacza to, że zawsze się do nich stosuje. Kiedy nadarza się okazja, parkuje tam, gdzie nie powinien, lub wjeżdża na zamknięte obszary. Szlabany dostępne w ofercie KAISER+KRAFT wskazują, gdzie można, a gdzie nie można wjechać, i to w sposób znacznie dobitniejszy niż jakikolwiek przepis ruchu drogowego.
Jak skutecznie rozmieścić instalacje szlabanowe na terenie zakładu?Największą zaletą instalacji szlabanowych, szlabanów i zapór drogowych jest to, że zwracają na siebie uwagę, a jednocześnie regulują ruch pojazdów i pieszych na terenach zakładowych – bez sygnalizacji świetlnej, strażników czy stałych patroli.Ma to znaczenie szczególnie tam, gdzie przykładowo chce się zapobiec używaniu chodnika przez rowerzystów, którzy mogą zagrażać pieszym. Szlabany obrotowe zmuszają do zejścia z roweru.Również wolne miejsca parkingowe wzbudzają emocje – zwłaszcza u osób nieupoważnionych szukających wygodnego postoju. Dzięki (zamykanym) zaporom drogowym można mieć pewność, że na danym terenie zaparkują tylko pracownicy zakładu. Chodzi tu bowiem nie tylko o kwestię wygody, ale przede wszystkim o aspekty ubezpieczeniowe.Często zapominanym, aczkolwiek równie ważnym rozwiązaniem są szlabany blokujące przejazd w linii pionowej: ograniczniki wysokości w wyraźny sposób informują, że pojazdy ciężarowe, busy itp. z wysokim nadwoziem mogą w danym miejscu zmienić się w cabrio – a tym samym zagrażać sobie, ładunkowi i innym użytkownikom.Instalacje szlabanowe to zatem kolejny niezbędny element zapewniający bezpieczeństwo w firmie – podobnie jak wszelkie pozostałe produkty do odgradzania i znakowania. Dlatego też należy rozważnie wyposażyć odpowiednie obszary ryzyka, zwracając uprzednio uwagę na wszystkie ewentualne zagrożenia.
Czy istnieją przepisy odnoszące się konkretnie do szlabanów i zapór drogowych?Będąc częścią terenu zakładu, instancje szlabanowe podlegają zasadniczo rozporządzeniu w sprawie stanowisk pracy oraz rozporządzeniu w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy. W zależności od wyposażenia w silnik lub sposobu działania są w tych przepisach traktowane częściowo jako drzwi i bramy.Zmierzając do sedna: każdy szlaban należy zainstalować w taki sposób, aby właściwie kierował ruchem osób i pojazdów, w sposób widoczny oddzielał od siebie ulice i chodniki, a tym samym zapobiegał ryzyku potrącenia.To z kolei oznacza, że szlabany i zapory drogowe to tylko jeden z elementów koncepcji bezpieczeństwa, która dzięki odpowiedniemu oznakowaniu, odgradzaniu itp. ma na celu wyróżnienie obszarów niebezpiecznych oraz zapobieganie wypadkom.Jeśli potrzebują Państwo naszej pomocy, prosimy o kontakt.

Porównanie produktów