+48 22 623 03 42       kaiserkraft@kaiserkraft.pl

Klienci indywidualni Klienci biznesowi

Wybór marki

Zawęź wyszukiwanie
(możliwy wybór wielokrotny)

Cena netto

Ogranicz Cena netto

-
Marka
Właściwości
 

Urządzenia laboratoryjne

Naszą wiedzę w dużej mierze zawdzięczamy urządzeniom laboratoryjnym, takim jak mikroskopy i refraktometry. Czym byłyby bez nich nauka, medycyna i przemysł?
Znaleziono 10 artykuł/-y/ -ów
| | |
Znaleziono 10 artykuł/-y/ -ów
Spełnienie wielkich marzeń.
Czy wiedzą Państwo, że urządzenia laboratoryjne służyły kiedyś wyłącznie rozrywce? Powodem tego była chęć oglądania rzeczy w powiększeniu oraz odkrywania szczegółów otaczającego nas świata. Dzisiaj wiemy, że mikroskop jest jednym z najważniejszych urządzeń laboratoryjnych nauk przyrodniczych, techniki i medycyny. Kolejnym urządzeniem optycznym jest refraktometr, znany nam z przemysłu spożywczego, służący do określania stopnia dojrzałości wina lub do pomiaru brzeczki piwa. Refraktometr pozwala również na rejestrację stężenia oleju i wody w maszynach służących do obróbki metali oraz do określania stężenia kwasów w bateriach lub temperatury zamarzania płynu do spryskiwaczy. Przy okazji marzeń: oba te urządzenia – znane nam w dzisiejszym kształcie – wynalazł pod koniec XVIII wieku Ernst Abbe, pochodzący z ubogiej rodziny chłopak, który dzięki tym dwóm urządzeniom spełnił niejedno marzenie.

ZOBACZ NASZ SKLEP W WERSJI NA URZĄDZENIA MOBILNE

Sklep internetowy KAISER+KRAFT jest teraz dostępny także w nowej wersji mobilnej, którą stale dla Państwa modernizujemy.
Wypróbuj sklep mobilny
Porównanie produktów