+48 800 909 333 (bezpłatnie) Bezpłatnie z sieci stacjonarnych

NASZA OFERTA: środki wiążące i produkty chroniące przed skutkami wycieków do właściwego obchodzenia się z substancjami niebezpiecznymi.

Wszelkiego rodzaju wycieki i nieszczelności mogą mieć tragiczne skutki, zagrażające pracy, ludziom i środowisku.

A o nieszczęście nie jest trudno – nawet w środowisku przemysłowym. Wszędzie tam, gdzie składowane, transportowane, użytkowane lub przetwarzane są substancje niebezpieczne, może dosłownie pójść coś nie tak: wyciek oleju hydraulicznego, wyciek benzyny lub oleju napędowego z pojazdów, niekontrolowane wycieki substancji chemicznych. Poślizgnięcie się wydaje się być przy tym jednym z najmniejszych zagrożeń. O oparzeniach i zatruciach, zagrożeniu skażeniem gruntów i wód czy wstrzymaniu produkcji wolimy nawet nie myśleć. O tym, jakie zagrożenia stwarzają olej, benzyna, olej napędowy, substancje chemiczne, kwasy, zasady czy rozpuszczalniki, wszyscy wiemy.

Regulacje prawne i krajowe oraz międzynarodowe przepisy o ochronie środowiska zobowiązują przedsiębiorstwa do podjęcia prewencyjnych środków zabezpieczających, odnoszących się do obchodzenia się z substancjami niebezpiecznymi, mających na celu zapobieganie negatywnym wpływom tych działań na pracowników i środowisko (obowiązek zabezpieczenia). Stosując odpowiednie środki wiążące i produkty KAISER+KRAFT do neutralizacji i usuwania wycieków mogą Państwo podjąć docelowe działania prewencyjne w obszarach zagrożonych. Jeśli mimo wszystko dojdzie do awarii, należy pamiętać o jednym! Wycieki należy od razu odgrodzić, zidentyfikować wyciekające substancje niebezpieczne, bezpiecznie je zebrać i zutylizować w ekologiczny sposób.

Jako specjalista od środków wiążących chętnie pomożemy Państwu w znalezieniu właściwych rozwiązań. Zachęcamy do zapoznania się z niezawodnymi środkami wiążącymi do ochrony oraz produktami chroniącymi przed skutkami wycieków, dzięki którym zachowają Państwo właściwy spokój, zwiążą niebezpieczne ciecze i zapewnią ochronę Państwa pracownikom i naturze.

Włókniny absorpcyjne

MATERIAŁY STRUKTURALNE: włókniny wiążące.

Miejsca newralgiczne lub problematyczne znane są w każdej firmie – same w sobie stanowią powód do zastosowania odpowiednio dobranych środków prewencyjnych. Odpowiednie wyposażenie umożliwi efektywne i niezawodne odgrodzenie i wychwycenie substancji niebezpiecznych – jeszcze zanim stanie się coś nieodwracalnego.

Nasze włókniny wiążące, wyprodukowane w 100% z włókna polipropylenowego, są idealne do prewencyjnych zastosowań przy maszynach, na i pod stanowiskami pracy, w miejscach potencjalnych wycieków, jak np. zawory, kurki, odpływy itp. Dodatkowo umożliwiają szybką, łatwą i gruntowną obsługę strat wody, wycieków czy awarii.

>>Do włóknin wiążących.

 

>>Włókniny wiążące – FAQ.

Oferujemy włókniny w różnych wersjach, o różnej jakości i w różnych formatach: wyboru można dokonać – w zależności od celu zastosowania i absorbowanej substancji niebezpiecznej – spośród włóknin wiążących do „oleju“, „uniwersalnych“ lub do „chemikaliów“. Czy wyciekło chłodziwo, rozpuszczalnik czy smar, benzyna, olej napędowy czy benzol, kwas siarkowy, solny czy octowy, zasady czy alkohol, dzięki barwnemu kodowaniu w kolorze niebieskim, szarym i żółtym znajdą Państwo właściwą włókninę dla danego zastosowania. Wystarczy położyć, poczekać na wchłonięcie substancji a następnie odpowiednio zutylizować. Gotowe! Niski ciężar własny i bardzo wysoki poziom absorpcji – 25-krtoność ciężaru własnego – pozwala na zmniejszenie zużycia materiałów oraz zmniejszenie kosztów utylizacji: płacą Państwo wyłącznie za utylizację zebranej cieczy a nie środka wiążącego. Pozostałe korzyści to: włókniny wiążące są niepylące, odporne na ścieranie i nie strzępia się; nie dochodzi do zabrudzenia maszyn ani stanowisk pracy. Poza tym włóknin nie trzeba mozolnie zmiatać.

Zestawy produktów chroniących przed skutkami wycieków

Szybka pomoc w sytuacji awaryjnej: zestawy produktów chroniących przed skutkami wycieków.

W sytuacji awaryjnej z udziałem substancji niebezpiecznych w przedsiębiorstwie nie pomoże ani alfabet Morse'a, ani wołanie o pomoc, ani machanie rękami i dzikie tupanie nogami. W takiej sytuacji jest tylko jedna szybka i efektywna w użyciu rzecz: zestaw produktów chroniących przed skutkami wycieków.

A teraz z ręką na sercu – czy Państwo są przygotowani na sytuację awaryjną? Każda firma pracująca z substancjami niebezpiecznymi lub takie substancje składująca powinna posiadać wyposażenie awaryjne do absorpcji i utylizacji wyciekających substancji.

Produkty chroniące przed skutkami wycieków zabezpieczą Państwa przedsiębiorstwo przed niekontrolowanym rozlaniem substancji niebezpiecznych, wysokimi kosztami utylizacji i przestojami w produkcji, spowodowanymi sprzątaniem. Sensowne jest również przeprowadzenie szkoleń i prób z pracownikami, które pozwolą na wyeliminowanie błędów i kosztów na skutek nieprawidłowego zastosowania.

Dzięki naszym zestawom produktów chroniących przed skutkami wycieków maja Państwo pod ręką wszystko, co konieczne w razie „pierwszej pomocy“. W torbie transportowej lub ruchomej skrzynce znajdą Państwo wszystko, co najpotrzebniejsze: ręczniki wchłaniające, węże wchłaniające, poduszki wchłaniające, ręczniki, worki do utylizacji i rękawiczki. Aby z małych awarii nie powstały prawdziwe katastrofy, warto też zachować zimną głowę. A to na pewno nie zaszkodzi.

>>Do zestawów produktów chroniących przed skutkami wycieków.

Granulaty wiążące

NAJWAŻNIEJSZY JEST CZAS REAKCJI I oczywiście dobry granulat wiążący.

W przypadku wycieku substancji niebezpiecznych liczy się czas. A ten mogą Państwo zyskać stosując odpowiedni granulat wiążący. Wysoki poziom wchłaniania granulatów to oszczędność czasu podczas usuwania cieczy. Na terenach zakładowych i w zakładach przemysłowych, w halach produkcyjnych i warsztatach, w spedycji, na autostradach i ulicach, i w straży pożarnej; na powierzchniach utwardzonych wewnątrz i na zewnątrz budynków oraz na szorstkich i porowatych podłożach i na asfalcie.

Uniwersalny koncentrat absorpcyjny do stosowania jako uniwersalny środek wiążący do oleju i substancji chemicznych, nadaje się do prawie wszystkich cieczy, niezastąpiony przy wchłanianiu substancji o konsystencji pasty, jak żywice, lakiery i kleje.

>>Do granulatów wiążących.

Uniwersalny granulat wiążący, typ III R, z mocno porowatych skał wulkanicznych jest silnym środkiem wiążącym olej i substancje chemiczne, przeznaczonym do podłoży przemysłowych i ulic, dopuszczonym do użytku na publicznych i wewnątrzzakładowych powierzchniach komunikacyjnych. Uniwersalny granulat wiążący jest idealny do wchłaniania oleju oraz wodnistych cieczy, kwasów, zasad i płynnych, palnych substancji chemicznych, posiada dodatkowo certyfikowane przez DEKRA zastosowanie przy wchłanianiu biopaliwa, przekonuje bardzo dobrą chłonnością nawet w deszczu. Granulat wiążący do oleju CorkSorb, typ I, II i III R jest wielokrotnie nagradzanym środkiem wiążącym, przyjaznym dla środowiska, nadającym się do wchłaniania każdego typu oleju, rozpuszczalnika i innych związków organicznych, rozlanych na powierzchniach komunikacyjnych, podłożach przemysłowych i powierzchni wód. Jako że korek jest odnawialnym, w 100% naturalnym, biologicznie degradowalnym surowcem, chroniącym zasoby, w związku z czym jest dopuszczony do zastosowania również przemyśle spożywczym. 1 kg CorkSorb wchłania 4,8 l oleju.

Uszczelnienia

GWARANTOWANA KONTROLA WYCIEKÓW: elastyczne uszczelnienia.

Wszystkim poszukującym szybkiego zabezpieczenia przed wyciekającymi cieczami oferujemy nasze elastyczne uszczelnienia z poliuretanu. Do natychmiastowego zastosowania, trzymają szczelność i zapobiegają przenikaniu substancji niebezpiecznych i szkodliwych dla środowiska do systemów kanalizacyjnych. Dodatkowo ograniczają wycieki lub zapobiegają ich rozlewaniu się. Specjalne, plastyfikowane tworzywo o optymalnej przyczepności do podłoża, przylega nawet do nierównych powierzchni, skutecznie uniemożliwiając przedostanie się cieczy pod nim.

Uszczelnienia są odporne na działanie większości olejów i dużą ilość wodnych, przemysłowych substancji chemicznych, nadają się do, łatwego czyszczenia wodą z mydłem i ponownego zastosowania. Maty uszczelniające doskonale nadają się do szybkiego uszczelnianie odpływów, pokryw kanalizacyjnych lub studzienek; zapory odgradzające idealnie nadają się do natychmiastowego odgradzania lub zmieniania kierunku rozlanych cieczy. W przypadku, kiedy szkoda jest większa, można ze sobą połączyć kilka zapór. Obszary, w których często dochodzi do wycieków można zabezpieczyć stałymi zaporami odgradzającymi. Materiał, z którego są wykonane, umożliwia bezproblemowe przejeżdżanie po nich pojazdami stosowanymi w firmie.

>>Do uszczelnień. Tutaj znajdą Państwo korki uszczelniające do zamykania, uszczelnienia do obejm do beczek i wiele innych przydatnych produktów.

Składane wanny wychwytowe

Praktyczne rozwiązanie TYMCZASOWE: składane wanny wychwytowe.

Co właściwie zrobić z rzeczami, które tymczasowo są odstawiane lub chcą je Państwo tymczasowo składować ze względu na prace konserwacyjne: dokąd z beczkami, częściami maszyn, bateriami i urządzeniami, z których mogą wyciekać substancje niebezpieczne? Jak wyłapać mniejsze przecieki i wycieki?

Za pomocą składanej wanny wychwytowej! Ta elastyczna i szybka ochrona przed wyciekającymi substancjami zapobiega przeniknięciu substancji niebezpiecznych i szkodliwych dla środowiska do systemów kanalizacyjnych. Montaż jest w tym przypadku zbędny – wystarczy je rozłożyć i rozpocząć użytkowanie. W przeciągu kilku ruchów rąk otrzymają Państwo bardzo stabilną, składaną wannę do wychwytywania wyciekających albo przeciekających cieczy.

Demontaż następuje z analogiczną prędkością – rozmiary złożonej wanny pozwalają oszczędzić miejsce i umożliwiają jej transport na pojazdach itp.

Przykłady? Weźmy np. składaną, uniwersalną wannę wychwytową: można w niej tymczasowo składować beczki, baterie lub zabrudzone części maszyn. Składane wanny w mgnieniu oka zapewnią maksymalną elastyczność i maksymalną ochronę. Jak sama nazwa wskazuje wanny awaryjne typu Pop-Up będą pomocne w razie awarii podczas pracy z substancjami niebezpiecznymi. W przypadku wycieków z pojazdów, beczek, instalacji, rur lub maszyn w przeciągu kilku sekund mają Państwo pod ręką prostą pomoc: łatwe rozkładanie, potrząśnięcie, zastosowanie, gotowe!

W naszym asortymencie znajdą Państwo również inne składane wanny awaryjne, jak uniwersalne wanny awaryjne z króćcem spustowym oraz wanny QuickBerm® z możliwością przejeżdżania stertownikiem lub ciężarówką, w różnych rozmiarach i wersjach. Zapraszamy do naszego sklepu online!

>>Do składanych wanien wychwytowych

Pozostałe produkty

Liczy się bezpieczeństwo: zapobieganie oraz neutralizacja i usuwanie wycieków.

Plandeki wychwytujące do przecieków sufitowych: wychwytywanie i docelowe odprowadzenie cieczy kapiących z dachów, rur, instalacji itp.

 

Taśmowe skimmery do oleju: wydajna utylizacja obcych olejów w zbiornikach z chłodziwem, kąpielach procesowych i z chemikaliami itd.

Pojemniki na substancje niebezpieczne:
doskonałe do gromadzenia, magazynowania i usuwania zużytych środków wiążących (włóknin, granulatów), czyścików, resztek farb, a także substancji palnych i szkodliwych dla środowiska.

Maty z poduszek wchłaniających: absorpcyjne poduszki wchłaniające w szczelnej, elastycznej macie z PVC – doskonałe do stosowania pod nieszczelnymi, kapiącymi maszynami, rurami, instalacjami, kurkami itp. Zabrudzenia nie przedostają się na podłogę.
 

Przewodnik NA TEMAT PREWENCJI ORAZ POSTĘPOWANIA W RAZIE AWARII I NEUTRALIZACJI WYCIEKÓW.

Zachęcamy do zamówienia naszego bezpłatnego przewodnika. Dowiedzą się w nim Państwo więcej na temat produktów stosowanych w celu prewencji i w razie awarii oraz do usuwania skutków wycieków. Do przewodnika.