+48 800 909 333 (bezpłatnie) Bezpłatnie z sieci stacjonarnych

Nowy napęd elektryczny do urządzeń transportowych

Wózki transportowe EUROKRAFT o szer. 700 mm i 800 mm teraz z możliwością wyposażenia w praktyczny napęd elektryczny. Nowy napęd elektryczny pozwoli na łatwy transport ładunków o ciężarze do 500 kg, przyczyniając się tym samym do zoptymalizowania prędkości i efektywności pracy.

 

Silnik elektryczny umożliwia łatwiejsze przesuwanie załadowanych wózków piętrowych, montażowych i skrzynkowych z drutu, blachy czy drewna. Dodatkowa siła napędowa pozwala na odciążenie zarówno pracowników i samych wózków transportowych. Nakład siły podczas kierowania i ciągnięcia wózka jest znacznie mniejszy, również pchanie wózka nie wymaga już tyle wysiłku. Ergonomia na stanowisku pracy, szybkie kroki robocze i otrzymywanie produktów – wszystkie te procesy zostają zoptymalizowane przez zastosowanie napędu elektrycznego.

 

Napęd elektryczny posiada możliwość pracy w przód i wstecz i może poruszać się w dwóch prędkościach. W przód z prędkością 4 do 5 km/h oraz wstecz z prędkością 3 do 3,5 km/h.

 

Godzinna praca ciągła silnika przy całkowicie naładowanej baterii jest możliwa nawet przy obciążeniu wynoszącym 500 kg.

Montaż napędu elektrycznego

Przyjazny użytkownikowi montaż napędu elektrycznego odbywa się szybko za pomocą dwóch śrub. Trawersa z rolkami wsporczymi demontowana jest poprzez odkręcenie śrub, a napęd elektryczny montowany jest w jej miejsce poprzez ich ponowne dokręcenie. Baterię użytkownik doczepia już samodzielnie.

 

Teraz należy jeszcze tylko zamocować nadajnik z uchwytem, który umieszczamy na pałąku. Montaż uchwytu odbywa się za pomocą aluminiowej obejmy i nakrętki sześciokątnej. Rurka pałąka może mieć średnicę od 30 do 33 mm.

 

Montaż napędu elektrycznego jest możliwy również w przypadku bezpiecznych transporterów, wózków szafkowych i wózków stołowych.

Wytyczne bezpieczeństwa dla urządzenia

Urządzenie techniczne, stosowane w codziennych procesach w obrębie firmy i zakładu musi być oczywiście zabezpieczone poprzez zastosowanie odpowiednio dobranych środków bezpieczeństwa. W przypadku zapłonu, spowodowanego spięciem lub przegrzaniem elektryki, funkcja zabezpieczająca przełączy sterownik w tryb zatrzymania awaryjnego. Zatrzymanie awaryjne powodowane jest również w przypadku niskiego napięcia, co pozwala na ochronę baterii przed całkowitym rozładowaniem.

Podczas poprawnej eksploatacji urządzenia silnik w trybie ciągłym rozgrzewa się tylko nieznacznie. W ten sposób nawet krótko po zakończeniu eksploatacji urządzenia można swobodnie dotknąć silnika.

Dopracowany system pomiaru prądu gwarantuje wystarczającą ochronę przed przeciążeniem i powoduje automatyczne wyłączenie napędu elektrycznego, w razie napotkania przeszkód i oporów na drodze.


Do urządzenia dołączono nadajnik, którego odbiornik znajduje się na silniku elektrycznym. W przypadku zbyt dużej odległości nadajnika od odbiornika urządzenie włącza tryb zatrzymania awaryjnego. Dwa górne przyciski służą do poruszania urządzeń transportowych w przód i tył. Dwa dolne przyciski umożliwiają szybszą jazdę urządzeń transportowych.

Aby poruszyć urządzeniem, należy zamontować na nim nadajnik. Usunięcie nadajnika chroni napęd elektryczny przed nieautoryzowanym użyciem.

Po demontażu nadajnik wysyła wyłącznie żądanie zatrzymania. Funkcja realizowana jest poprzez przycisk przełącznika awaryjnego, znajdujący się na nadajniku. Nadajniki zewnętrzne o tej samej częstotliwości nie nadają się do obsługi urządzenia.

W przypadku zaprzestania użytkowania napęd elektryczny po upływie określonego czasu przełączy się w tryb oczekiwania.

 

Produkty EUROKRAFT dostępne z napędem elektrycznym

Moduł elektryczny mogą Państwo kupić w KAISER+KRAFT również osobno. Dzięki niemu mogą Państwo zmodernizować posiadane urządzenia transportowe. Jeżeli rozmyślają Państwo nad zakupem nowych wózków transportowych, otrzymają je Państwo już teraz z pasującym napędem elektrycznym. Moduł oraz produkty dostarczane z pasującym modułem elektrycznym znajda Państwo tutaj.