+48 800 909 333 (bezpłatnie) Bezpłatnie z sieci stacjonarnych

Pakujemy!

Pakowanie i pakowanie folią rozciągliwą

Czy znają Państwo to uczucie, kiedy zamówiona paczka przychodzi pognieciona, porozrywana i pozostaje mieć nadzieję, że jej zawartość została nienaruszona? Takie rzeczy się zdarzają, często nie z winy kuriera. Wystarczy nieprawidłowe opakowanie. Zbyt wielkie lub cienkie, słabo wyściełane kartony, w których produkty swobodnie się przesuwają.

Z pewnością wiedzą Państwo wiele o materiałach do pakowania oraz jak uniknąć sytuacji przedstawionych powyżej. Pomimo to chcielibyśmy zapoznać Państwa z naszymi produktami oraz przedstawić sześć najważniejszych kroków doskonałego pakowania – od ważenia aż po opasywanie.

Ważenie & pakowanie

Krok 1: Zbyt duży ciężar!

Jak ciężki jest wysyłany towar? Jest to pytanie, na które powinniśmy sobie odpowiedzieć jeszcze przed rozpoczęciem pakowania. Kartony niskiej jakości możemy zastosować dla produktów o niewielkiej wadze. Do cięższych produktów potrzebujemy kartonów wyższej jakości, wytrzymujących wyższe obciążenia. Dodatkowym aspektem, wartym uwzględniania jest wartość przesyłanych artykułów: stabilnych, wielowarstwowych kartonów warto użyć dla produktów wymagających dodatkowej ochrony, w tańsze, mniej stabilne kartony możemy zapakować towar, który nie jest podatny na zniszczenie. Za pomocą naszych wag mogą Państwo sprawdzić, czy przygotowana przez Państwa paczka mieści się w limitach wagowych.

Wagi

Waga kompaktowa, stołowa, licząca i platformowa to gwarancja precyzyjnego ważenia.

Kartony

Karton składany, pudełko kartonowe, kieszeń wysyłkowa, etykieta ostrzegawcza – przy stole do pakowania powinien znajdować się pełen asortyment produktów umożliwiających pakowanie zróżnicowanych artykułów.

Stoły do pakowania

Bez stołu do pakowania ani rusz. W naszej ofercie znajdą Państwo zarówno stoły Starter Line renomowanych prodecentów jak i Profi Line.

Wyściełanie

Krok 2: Dobre wyściełanie!

Jak łamliwy i delikatny jest produkt w paczce? Ile przedmiotów ma się zmieścić w paczce? Odpowiedzi na te pytania są wskazówkami do zastosowania odpowiednich materiałów zabezpieczających. Łamliwe przedmioty należy odpowiednio zabezpieczyć: folią z poduszeczkami powietrznymi i pianką, rolką tektury falistej i papierem pakowym. Żeby nie uszkodzić boku paczki i reszty przedmiotów w paczce, nic nie może się przesuwać. Siatki zabezpieczające powierzchnię zapobiegną nieładnym zadrapaniom i wgięciom.

Uwaga na rogi i krawędzie!

Dzięki tulejom do wysyłki plakaty i rysunki dużego formatu dotrą do celu w nienaruszonym stanie, można je umieścić w paczce lub wysłać osobno. Pozostałe przedmioty i pakunki oraz palety można ustabilizować dzięki specjalnym elementom do ochrony krawędzi, co dodatkowo wspomoże w foliowaniu folią rozciągliwą i opasywaniu.

Pakowanie & zakładanie woreczków

Krok 3: Woreczki!

Czy do paczki wsadzają Państwo dokumenty lub inne delikatne przedmioty? Woreczki z folii z poduszeczkami powietrznymi i worki z zamknięciem ciśnieniowym zapewnią im doskonałą ochronę. Małe elementy na pewno nie pogubią się a dokumenty nie pogniotą się. W naszej ofercie znajdą Państwo również kieszenie na dokumenty, w których umieszczą Państwo dokumenty wysyłkowe.

Są przedmioty, które chcą Państwo zalaminować osobiście. Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy w naszej ofercie zgrzewarki do folii. Modele przeznaczone do ustawienia na stole ze względu na nieduży rozmiar można doskonale zintegrować ze stosowanymi procesami pakowania. Do tego oferujemy dopasowane węże foliowe w rolkach, umożliwiające indywidualne dostosowanie wielkości woreczka do pakowania.

Zamykanie & klejenie

Krok 4: Zamykamy i w drogę!

Kiedy wszystko już zapakowaliśmy wystarczy zamknąć paczkę – sloidną taśmą klejącą, klejem na mokro lub tackerem. W przypadku taśmy klejącej niezbędna będzie praktyczna rozwijarka, umożliwiająca szybkie i efektywne zamknięcie paczki. Do oznaczenia materiałów delikatnych polecamy taśmy i etykiety ostrzegawcze.

Pakowanie folią rozciągliwą i folią do obkurczania

Krok 5: Stabilność!

Zapełnili Państwo paletę kartonami? Można więc przystąpić do mocowania ładunku. Za pomocą folii rozciągliwej zabezpieczą Państwo ładunek przed przesunięciem. Posiadają Państwo urządzenia do folii rozciągliwej? W naszej ofercie znajdą Państwo odpowiednie maszynowe folie rozciągliwe. Przygotowaliśmy również ofertę folii do rozwijarek ręcznych. Z naszego poradnika zakupowego dowiedzą się Państwo jak prawidłowo pakować folią rozciągliwą !

Odpowiednia osłona!

Nie każdy przedmiot, jak np. duże urządzenia, dostarczany jest w kartonie. Bez względu na to powinno się go ustawić w sposób bezpieczny i stabilny. W tym celu chętnie używamy folii do obkurczania, która bezpiecznie osłania i stabilizuje towar na palecie. W naszej ofercie znajdą Państwo osłony foliowe, węże foliowe i płaskie folie.

Opasywanie

Krok 6: Opasywanie!

W jakim celu? Opasywanie stanowi niedrogi i bezpieczny wariant opakowania. Pozwala na wyważone, równomierne rozłożenie ciężaru. Zapobiega powstawaniu uszkodzeń podczas transportu, bez względu na wstrząsy w ciężarówce lub kontenerze.

Materiały do opasywania różnią się od siebie w zależności od wagi, wielkości i rodzaju towarów:

Do zwykłych palet z kartonami używamy taśm z polipropylenu. Świetnie się dopasowują i są niedrogie. Taśmy łączone są za pomocą zapinek lub spawania.

Taśmy z PET zabezpieczają ciężkie palety i towary. Mocne taśmy z poliestru często zastępują taśmy ze stali – nie rdzewieją, przez co mogą być stosowane do przedmiotów ustawionych na zewnątrz budynków. Taśmy łączymy plombując lub spawając je.

Taśmy z materiału, z tkaniny lub taśmy kompozytowe posiadają praktyczne klamry zamykające. Są również odporne na warunki pogodowe. Pomimo iż są miękkie, są bardzo wytrzymałe i stabilne. Dzięki nim zabezpieczą Państwo nie tylko palety, lecz również nieforemne przedmioty.

Ze wszystkich materiałów do opasywania to właśnie stal najmniej się rozciąga i charakteryzuje się wysoką siłą zrywającą. Gwarantuje dzięki temu bardzo dużą stabilność. Optymalnie mocuje ciężkie i duże produkty o ostrych krawędziach, wykonane z kamienia czy metalu. Taśmy są skuwane i plombowane tulejami.

W naszej ofercie znajdą Państwo wszystkie typy przedstawionych tu taśm oraz odpowiednie urządzenia do napinania i łączenia. Otrzymają je Państwo również w zestawach.

Taśmy z PP (polipropylen)

Mocne taśmy i taśmy kompozytowe (poliester)

Taśmy z PET (poliester)

Taśmy ze stali