Efektywne planowanie i przeprowadzanie inwentaryzacji

2022/09/28

Wystarczy, że październik dobiegnie końca, a w wielu supermarketach można już natknąć się na świąteczne ozdoby. Rzadko jednak zdarza się, aby w tym okresie mieć już ochotę na pierniczki i czekoladowych mikołajów. Tymczasem za każdym razem koniec roku przychodzi zadziwiająco szybko. Czy te na pozór przedwczesne dekoracje świąteczne nie są zatem idealnym przykładem doskonałego planowania?

A czy Państwa firma jest dobrze przygotowana na coroczne wyzwania? Zadania, które zawsze pojawiają się na koniec roku, takie jak inwentaryzacja, nie powinny być dla wielu firm większym zaskoczeniem. Mimo to w większości przedsiębiorstw to właśnie czas przed końcem roku jest w sposób szczególny naznaczony presją czasu i stresem. Dlaczego więc w tym roku nie rozpocząć wcześniej przygotowań do regularnej inwentaryzacji?

W tym artykule przedstawimy Państwu kilka przydatnych informacji dotyczących inwentaryzacji. Rozpoczniemy od odpowiedzi na często zadawane w tym temacie pytania.

Czemu służy inwentaryzacja?

Rodzaje inwentaryzacji

Można wykorzystywać różne rodzaje inwentaryzacji. Należy się jednak upewnić, który rodzaj inwentaryzacji jest odpowiedni dla Państwa firmy. W przypadku inwentaryzacji przesuniętych w czasie, należy mieć pewność, że system zarządzania towarami jest skrupulatnie prowadzony. Inwentaryzacji ciągłej nie wolno wykorzystywać do rejestrowania łatwo psujących się towarów.

Porady ekspertów

Skuteczne planowanie i przeprowadzanie inwentaryzacji

Poniżej znajdą Państwo kilka praktycznych wskazówek, jak optymalnie zaplanować i przeprowadzić kolejną inwentaryzację:

Lista kontrolna

Optymalny harmonogram inwentaryzacji

Nawet jeśli do dnia bilansowego jest jeszcze dużo czasu, nie należy lekceważyć korzyści płynących z dobrego przygotowania. Poniższa lista kontrolna pomoże Państwu efektywnie zaplanować przebieg kolejnej inwentaryzacji.

Efektywne planowanie inwentaryzacji mg$

W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt

Jeśli dysponuje się takim harmonogramem, nic nie stoi na przeszkodzie, aby w tym roku optymalnie zorganizować inwentaryzację. W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt. Chętnie udzielimy bezpłatnej porady.