+48 22 623 03 42       kaiserkraft@kaiserkraft.pl

Czystość i porządek w firmie

To musi stąd zniknąć, a to się tu przyda

Dzień pracy dozorcy

7:45

Na zewnątrz jest jeszcze ciemno, mży. Kiepska pogoda. Dozorca Jan Nowak jest już na miejscu, jako jeden z pierwszych. I jako pierwszy zauważa, że w strefie wejściowej jego firmy brakuje maty wychwytującej brud. „Jeszcze ktoś się tutaj poślizgnie i złamie kark. Nie można tego tak zostawić. Coś tu trzeba położyć”.

8:05

Mata wychwytująca brud leży już w strefie wejściowej, gdy zaczynają schodzić się pracownicy. Dozorca jest z siebie dumny. Ale nie na długo. Nic nie umknie bowiem jego uwadze, zwłaszcza pojawiające się wraz z pracownikami sterty liści. „To musi stąd zniknąć. Potrzebuję miotły, choć jeszcze lepsza byłaby zamiatarka.“

10:22

Strefa wejściowa lśni czystością, nie ma już w niej ani jednego listka, ani przed drzwiami, ani za nimi. Idealnie... Z wyjątkiem kałuż. A może to był pies kontrolera z drugiego piętra. „Biada ci, Lola! To musi stąd zniknąć. I to szybko”. Dozorca ustawia dwa stojaki na parasole.

12:01

A niech to! Poślizgnął się. I to sam dozorca. Co teraz? Jego pomocnik Paweł mówi: „Musi się stamtąd zbierać”. Gdyby kierownictwo zobaczyło go w takim stanie. Tylko jak jego szef mógł przegapić banana w kuchni? A tak w ogóle to gdzie jest kosz na śmieci?

13:08

Dozorca nadal trochę kuleje, ale na szczęście to nic poważnego. Problem pojawia się gdzie indziej. Oto bowiem oczom dozorcy ukazuje się widok ogromnej ilości śmieci. Obszar zewnętrzny wygląda po przerwie obiadowej jak istne pobojowisko. Woła więc do swojego pomocnika: „Paweł, to musi zniknąć. Tylko się pospiesz”. W międzyczasie sam sięga po chwytak i rozprawia się z niedopałkami papierosów, resztkami jedzenia i chusteczkami higienicznymi.

14:57

Wspaniały chłopiec z tego Pawła. Dozorca jest zadowolony ze swojego ucznia. Wszystkie śmieci zostały zapakowane do worków na odpady i wyrzucone do pojemnika na surowce wtórne. „Ale co ten chłopak tam ma? Czy to nie jest przypadkiem... A jednak...” Manfred wyrzucił również obiad dozorcy, ten niezjedzony, gwoli ścisłości. On nie miał jednak zniknąć.

15:02

Z burczącym brzuchem i warczącym psem zwanym Lola od kontrolera z drugiego dozorca rusza w drogę. Czas na dokładne czyszczenie tabliczek na drzwi, znaków ostrzegawczych i oświetlenia wyjścia awaryjnego z kurzu i brudu za pomocą ściereczki z mikrofibry. „Ta warstwa brudu musi stąd zniknąć, ale szybko, dalej Lola, wystaw język”, śmieje się z własnego żartu i daje Loli smakołyki.

15:34

Paweł podchodzi nieśmiało z wózkiem do sprzątania i małą przekąską dla swojego szefa, którego żołądek jest teraz głośniejszy niż u psa od kontrolera z drugiego piętra. „Pizza, moje ulubione danie”, cieszy się wygłodniały dozorca i zaczyna ucztę. No i stało się: tłusty i wciąż ciągnący się pyszny ser ląduje z odrobiną sosu na kuchennych płytkach. A do tego wszystkiego zjawia się jeszcze Lola. „To musi stąd zniknąć”, mówi sam Manfred i wyprowadza Lolę przed strefę wejściową.

15:35

„A co z resztą?” Dozorca patrzy na pozostawione przez psa pomidorowo-serowe ślady, które wyglądają jak mrówki w drodze na drzemkę po sutej uczcie. „To musi stąd zniknąć – potrzebny mi odkurzacz”. Ania z recepcji patrzy na niego z powątpiewaniem: „Odkurzacz? Do takich zabrudzeń? Odkurzacz nie da rady”. Nie ma problemu: dozorca ma bowiem w zanadrzu odkurzacz do pracy na mokro i sucho: „Właśnie teraz mi się przyda”.

16:47

Wkrótce koniec pracy. Jeszcze tylko szybkie mycie okien na drugim piętrze u kontrolera, tego od psa Lola. Przyda się do tego zestaw do czyszczenia okien. „Miły gość, ale pies jest za duży, jak koń.” Nagle zza rogu wyskakuje Lola z jeszcze niezbyt czystymi łapami. „No nie, to musi stąd zniknąć, a raczej ona musi zniknąć.” Dozorca chwyta swoją myjkę wysokociśnieniową i grozi kontrolerowi. Oczywiście w żartach: „Ona albo ja?”

17:07

Na dzisiaj koniec. Wystarczy jeszcze szybko odświeżyć buty w urządzeniu do czyszczenia obuwia roboczego i można wracać do domu: „Paweł, chodź tutaj i wyczyść porządnie swoje buty, chłopcze!” Trochę zmęczeni długim dniem, ale z czystymi butami Paweł i dozorca ruszają w drogę. Każdy do swojego domu. Jutro czeka na nich nowy dzień.
 

ZOBACZ NASZ SKLEP W WERSJI NA URZĄDZENIA MOBILNE

Sklep internetowy KAISER+KRAFT jest teraz dostępny także w nowej wersji mobilnej, którą stale dla Państwa modernizujemy.
Wypróbuj sklep mobilny