Wstecz
Poradnik zakupowy Magazyn

Regał wtykowy: dla każdego, kto lubi proste rozwiązania.

Regałów jest bez liku – co oznacza dla Państwa potop informacji i ofertę, w której trudno się rozeznać. Ale od czego my jesteśmy! Pomożemy Państwu znaleźć odpowiedni regał. Zdajemy sobie przy tym sprawę, że to Państwa wymagania dotyczące regału mają decydujące znaczenie. W końcu to one określają, jakich regałów Państwo potrzebują.

Poniżej znajdą Państwo wszystkie niezbędne informacje o regałach wtykowych – ich zaletach, obszarach zastosowania oraz o oferowanych przez KAISER+KRAFT usługach. W razie potrzeby zawsze chętnie doradzimy Państwu również osobiście!

Bez względu na preferowany rodzaj regału przed zakupem warto zadać sobie następujące pytania:

  • Co ma być przechowywane? Jak często następuje zmiana składowanych towarów?
  • Czy są to towary wyjątkowo ciężkie lub nieporęczne?
  • Czy potrzebny jest pojedynczy regał, czy też preferują Państwo cały system regałów?
  • Ile miejsca jest w pomieszczeniu, w którym ma stać regał?
  • Jak duża przestrzeń magazynowa jest potrzebna?
  • Jakie procesy zachodzą przy regale? Czy często ma miejsce jego rozładunek i załadunek? Ilu pracowników pracuje jednocześnie przy regale?

Co charakteryzuje regał wtykowy?

Regał wtykowy składa się z następujących trzech komponentów: z elementów ramy, półek i podpór. Jak sama nazwa wskazuje, elementy te można łatwo i szybko zmontować łączeniami wtykowymi. Tutaj dowiedzą się Państwo, jakie elementy są niezbędne do poszczególnej rozbudowy:

Elementy regału podstawowego

Regały podstawowe składają się z dwóch elementów ramy, dwóch podpór i dowolnej liczby półek. Podpory ukośne zabezpieczają stabilność regału i są mocowane z tyłu regału.

Elementy regału dodatkowego

Regały dodatkowe mają tylko jeden element ramy, tak aby można je było przymocować do regału podstawowego – i tylko jedną podporę. Zarówno w przypadku regału podstawowego, jak regałów dodatkowych półki leżą na wspornikach.

Jednostronne lub dwustronne rzędy regałów

Ten system modułowy pozwala rozbudować regały wtykowe o dowolną liczbę regałów dodatkowych. Jest przy tym wiele możliwości takiej rozbudowy. Regały wtykowe można np. ustawić obok siebie, jako rząd regałów, lub ustawić dwa regały przy sobie tak, aby łączyły się tylną stroną, tworząc w ten sposób rząd regałów dostępny z obu stron.

Dwustronne (pojedyncze) regały wtykowe

Dla każdego, kto potrzebuje regałów dostępnych z obu stron, ale nie ma wystarczająco dużo miejsca na dwustronne rzędy regałów, opłacalnym rozwiązaniem będą pojedyncze, ale dostępne z obu stron regały wtykowe. Zamiast podpór ukośnych jako zabezpieczenia można wówczas użyć trawers usztywniających, na których mogą również leżeć półki. Liczba trawersów usztywniających zależy od wysokości i nośności regału.

Już teraz warto stworzyć swój regał wtykowy!

W zależności od producenta lub modelu mają Państwo niezliczone możliwości tworzenia swojego regału według swoich wyobrażeń. Można przykładowo zmienić nośność półki, nośność przęsła, całkowitą szerokość, całkowitą głębokość, głębokość półki, szerokość półki, ciężar, rodzaj regału i liczbę półek lub wybrać swój ulubiony kolor – do dyspozycji mają Państwo całą paletę kolorów RAL!

Tutaj znajdą Państwo nasze regały wtykowe!

Regał wtykowy: obszary zastosowania

Jeśli chodzi o miejsce zastosowania regałów wtykowych, to możliwości są nieograniczone – magazyny, warsztaty, fabryki, archiwa, hale produkcyjne czy piwnice. Zasadniczo wszędzie tam, gdzie potrzebne są regały, można stosować regały wtykowe. A co z biurami, powierzchniami handlowymi lub strefami wejściowymi? No tak, wygląd regałów wtykowych nie jest może zbyt atrakcyjny – regał wtykowy z pewnością nie zdobędzie Oscara za urodę… Można jednak dostosować go wizualnie do swoich wymagań: Co powiedzą Państwo na regał wtykowy w kolorze firmowym lub w wybranym kolorze z palety RAL? Z nami jest to możliwe.

Regały wtykowe do obszarów higienicznych:

U nas znajdą Państwo również regały wtykowe do pomieszczeń higienicznych, takich jak kuchnie, chłodnie, laboratoria lub pralnie. Takie regały wtykowe mają powłokę higieniczną, która nadaje się do kontaktu z żywnością i jest odporna na zacieki, a czasem jest nawet antybakteryjna, i która zapobiega powstawaniu pęcherzyków i nie traci połysku. Regały te są również odporne na temperaturę w zakresie od –20 °C do +40 °C.

Tutaj znajdą Państwo nasze regały wtykowe.

5 największych zalet regałów wtykowych

Regał wtykowy jest, ogólnie rzecz ujmując, królem wśród regałów. Dlaczego? Bo ma tak ogromne możliwości! Poniżej prezentujemy jego pięć największych zalet – przekonajcie się Państwo sami:

1) Łatwy montaż:

Dzięki systemowi wtykowemu regały wtykowe można bardzo szybko i łatwo montować – bez użycia jakichkolwiek narzędzi. Dodatkowy bonus: pracownicy nie mają przeciążonego harmonogramu pracy, a czas produkcji może być przestrzegany.

Wskazówka: calówka i gumowy młotek zapewnią praktyczną pomoc przy montażu.

2) Wydajna elastyczność:

Zależnie od potrzeb regały wtykowe mogą być rozbudowywane kolejnymi regałami dodatkowymi i łączone. Można zatem stosować pojedyncze regały, połączenie kilku regałów wtykowych lub złożone systemy regałów, które wypełniają cały magazyn.

3) Duża nośność:

Mimo zastosowania systemu wtykowego regały wtykowe są bardzo wytrzymałe. Przykładowo w zwykłym regale wtykowym z półkami marki EUROKRAFT nośność półki wynosi do 200 kg. Jeśli to dla kogoś za mało, polecamy regały wtykowe do dużych obciążeń!

4) Optymalne wykorzystanie przestrzeni:

Ponieważ regały wtykowe różnią się znacznie między sobą pod względem nośności półki, nośności przęsła i liczby półek, można wykorzystać każdy centymetr kwadratowy swojego nowego regału. Wystarczy dostosować odpowiednie moduły do swoich potrzeb.

5) Spontaniczne dopasowanie:

Regały wtykowe sprawdzą się szczególnie w przypadku częstej zmiany magazynowanych towarów, ponieważ można je szybko i łatwo przebudować i dostosować. Przykładowo można dowolnie decydować, na jakiej wysokości mają być zawieszone półki – nawet już po montażu.

Regały wtykowe EUROKRAFT mają jeszcze więcej zalet:

  • co najmniej 10 lat gwarancji
  • 5 lat obsługi posprzedażnej
  • możliwość wykonania wersji specjalnych
Najpopularniejsze kategorie z niniejszego przewodnika